You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Muhammed'in Alevilikte yeri yoktur.

Muhammed'in Alevilikte yeri yoktur.

Posting Freak
Muhammed'in Alevilikte yeri yoktur.
Canlar Bi Alevi sitesinde bu konuya bakarmısınız sizce bu nedir


Alıntı: Öncelikle Merhaba,

Muhammed ... zihniyete sahip bir insandır. Bunlar çoğumuzun bildiği fakat sürekli birşeylerle örtbas edilip inanmaya devam edilen şeylerdir. Alevilik "Özgürlük"tür. Mantık üzerine kuruludur. Bunlar nelerdir :

Muhammed küçük yaşta çocuklara cinsel istismarda bulunuyor. ( Şu anki adıyla çocuk istismarı ve çağımızda bir insanlık suçu olarak kabul ediliyor ) . En belirgin örneği Aişe'dir.

Muhammed kadınlara değer vermiyor. Bir erkeğin istediği kadar kadına sahip olacagını, fakat bir kadının erkekle ilişkiye girmesi durumunda "işkenceci bir canavara dönüşüyor" ve kadınlara akıl almaz cezalar öngörüyor.Bunu elle sayılamayacak kadar kadınla ilişkiye girmesi ve eş olarak alması, cariye edinmesi tescil ediyor.

Muhammed kadına doymuyor. Yaşı farketmezsizin bir çok kadınla ilişkiye giriyor. Bir sürü eşi olduktan sonra cariye ediniyor. Cariye ise "sadece ilişkiye girilecek kadın" olarak tanımlanıyor.

Muhammed kadınları "savaş ganimeti" olarak elde ediyor. Savaş ganimetleride bakire olan ve olmayan diye ayrılıyor. Zina yasak fakat kendi askerlerine savaş öncesi kızlarla ilişkiye sokuyor. Onlara "helal" ediyor.

Böylesine bir zihniyetin Alevilikte yeri yoktur.

Saygılarımla.

Alıntı:aleviweb.com
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana
Administrator
Muhammed'in Alevilikte yeri yoktur.
Demek ki neymiş; bir sitenin isminde alevi sözcüğü geçmesi, o siteyi alevi eksenli bir site yapmıyormuş.
Posting Freak
Muhammed'in Alevilikte yeri yoktur.
Her alevi sitesi "alevi" adı altında doğruları, gerçek alevilik değerlerini doğru yansıtamaz. Bunu bu yazıdan da anlıyoruz. Lisedeyken din dersindeyiz konu mezhepler alevilik anlatılıyor.( Kendisine hoca demek istemiyorum çünkü sadece cami hocalığı yapabilecek kapasitede.) Dersi anlatan sahış Hz Ali'ye değiniyor. Sınıftan şu ses yükseliyor." Ha şu alevilerin Peygamber olarak kabul ettikleri Hz Ali'mi. Onlar Muhammed'i saymıyor, sevmiyor. Onların Peygamberi Ali"

Muhammed bizimde Peygamberimizdir. Bunun zıttını düşünen kişilerin alevilikte yeri yoktur. Her daim Allah dilimizde, Muhammed başımızın üstünde, aklımızda, Ali kalbimizdedir. Biz hiç bir zaman alevi olarak Hz Muhammed'i ayırmadık. Ayrılamaz zaten. Ayıranları da kınıyoruz...
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.