You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Milletvekili maaşına zam isyan ettirdi

Milletvekili maaşına zam isyan ettirdi

Administrator
Milletvekili maaşına zam isyan ettirdi
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Milletvekillerinin 2015 maaş zamlarına tepki göstererek, [COLOR="#000000"]’bu adaletsizliğe artık bir son verin’ çağrısında bulundu. Konuyla ilgili açıklama yapan Göktaş, ’Eğer bu adaletsiz ve hakkaniyetsiz zamları vekillere verirlerse, bu işin takipçisi olacağız, iptali için gereken davaları açacağız’ dedi.

ÇETKODER BAŞKANI GÖKTAŞ: ’GEL DE İSYAN ETME!’

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Meclis'e sunulan bütçe yasa tasarısıyla milletvekillerinin emekli aylığı ve maaşlarında 2015 yılında yapılacak artışların netleştiğini belirterek, Milletvekillerinin emekli aylıkları yüzde 9.5, maaşları da yüzde 7 oranında artacağını kaydetti. Emekli aylığı almakta iken çalışmaya devam eden milletvekilinin eline geçecek aylık paranın bin 700 lira artarak 23 bin 200 lira olacağını dile getiren Göktaş,halen görevdeki 536 milletvekilinden yaklaşık 400'ünün, aynı zamanda emekli aylığı da aldığını, yüzü aşkın milletvekilinin ise yaşları tutmadığı veya toplam çalışma süreleri 25 yılı bulmadığı için sadece normal maaş aldığını belirterek, ’Bu gruba giren milletvekillerinin de maaşlarının ocak ayında bin lira artacağını öğrenmiş bulunduk. Gel de bu durum karşısında isyan etme! Eğer bu adaletsiz ve hakkaniyetsiz zamları vekillere verirlerse, bu işin takipçisi olacağız, iptali için gereken davaları açacağız’ diye konuştu.

’İNSAN ALLAHTAN KORKAR, KULDAN UTANIR. MİLLETİN SIRTINDAN İNİN’

Esnafından işçisine, emeklisinden asgari ücretliye ülkede yaşayan herkesin durumunun belli olduğunu dile getiren Göktaş, ’bu durumlar ortada iken, siz kalkıyorsunuz, milletvekili maaşlarına zam yapıyorsunuz. Bu nasıl bir adaletsizlik ve hakkaniyetsizliktir. İnsan Allah’tan korkar, kulundan utanır. Bunlarda utanma, duygusu da kalmamış, Allah’tan korkma denen haslet de kalmamış. İşçi memur geçim sıkıntısı çekerken, emekli açlıkla ve yoklukla mücadele ederken, kendi maaşlarında böyle artışlar yapmanın hangi vicdan ve merhamet duygusu ile bağdaştığını sormak istiyorum. Bunun neresinde adalet ve hakkaniyet, eşitlik ölçüsü var? Kendi çıkarları söz konusu oldu mu mecliste grubu olan her parti, bir anda el ele veriyorlar. Memleketin, milletin çıkarı söz konusu oldu mu, bunlardan kırk çeşit türkü dinliyoruz. Kimi Ali Avaz’dan söylüyor, Kimi Ankaralı Turgut’tan, kimi Kahtalı Mıçı’dan söylüyor (!) Şu halimem yanaktan iliman dudaktan anlayışından vazgeçin, bizlere de kulak verin! Her biri birer tüketici olan emekliyi ve çalışan kesimin durumunu da düşünün. Yeter artık ya! Nedir bu adaletsizlik ve hakkaniyetsizlik, Milletin sırtından inin’ sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Yusuf Yavuz

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.