You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Mehmet Altan’ın Erdoğan iddiası!

Mehmet Altan’ın Erdoğan iddiası!

Senior Member
Mehmet Altan’ın Erdoğan iddiası!
Dünün yandaşı bugünün Muhalifi Mehmet Altan AKP’ye öyle bir çaktı ki...İşte Altan’ın Erdoğan’la ilgili çarpıcı sözleri;

Eser Karakaş, Şahin Alpay ve Mehmet Altan'ın hazırladığı Akıl Defteri hükümetin Kürt sorununda yeni stratejisini masaya yatırdılar...

Hükümetin Kürt sorununda yeni stratejisi olarak basına yansıyan yeni plan,Mehtap TV'de yayınlanan ve Eser Karakaş, Şahin Alpay ve Mehmet Altan'ın hazırladığı Akıl Defteri'nde mercek altına alındı.

BAŞBAKAN DAR BİR ÇEVREDE KARAR ALIYOR BAKAN'IN BİLE HABERİ YOK

Mehmet Altan yeni planı basına sızdıran kişinin yüksek rütbeli bir bürokrat olduğunu vurguladıktan sonra Bülent Arınç'ın "haberim yok" dediğini hatırlattı ve "nasıl oluyor da bürokratın bildiğini bakan bilmiyor" diye sordu. Altan, hükümetin karar mekanizmasını eleştirirken Başbakan'ın çok dar bir çevrede karar aldığını söyledi:

"Hükümette Başbakan ve çok dar bir çevrede bir takım kararlar alınıyor ve diğerlerinin bundan haberi olmuyor anlaşılan. Bu planı sızdıran müsteşarın Başbakan'dan onay almaması mümkün mü? Değil elbette. Ama bakıyorsun Bakan'ın haberi yok."

BAŞBAKAN KÜRT OYLARINDAN VAZGEÇTİ MHP TABANINA OYNUYOR

"Türkiye çok zor bir bahar ve yaz geçirecek. Çünkü bu plan güvenlik dışında bir şey söylemiyor. Kürt sorunu esasında Türkiye Cumhuriyeti'nin Kürtlerin de devleti olmak istmemesi olayıdır. Anlaşılan devlet Kürtlerin de devleti olmak istemiyor hala. Diğer yandan Türkiye'nin AB'den giderek daha çok uzaklaşıp ABD'ye yakınlaşacağı görülüyor. Başbakan Güneydoğu'daki Kürt oylarından vazgeçip MHP tabanına oynayarak Cumhurbaşkanlığı için hazırlanıyor. Böyle bir değerlendirme de var açıkçası."

26.03.2012
Ulusalpost.com
GELİN EY DOSTLARIM BİRLİK OLALIM.
İKİ CİHAN SELVERİNDEN SORALIM
SORULUR SORGULAR DARDA DURALIM
MÜRŞİDİ KAMİL'E KUL OLMADIKÇA...

( PİR ZÖHRE ANA )

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.