You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MEB'den çok tartışılacak karar

MEB'den çok tartışılacak karar

Posting Freak
MEB'den çok tartışılacak karar
MEB Bakanı Çubukçu, okulları belediyelere devretmeye hazırlanıyor.
[Resim: 2.gif] Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, okulların valilik yetkisinden alınarak belediyelere devredilmesine ilişkin Bakanlık içerisinde bir çalışma başlattı. Bakanlık, teşkilat yapısının yeniden organize edilmesine ilişkin okullardan alternatif model isterken, okullara rapor hazırlamaları için sadece iki gün verdi.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, göreve başlamasının ardından bakanlığın teşkilat yapısında radikal bir değişikliğe gitme kararı aldı. Çubukçu, Valiliklere bağlı olarak çalışan okulların artık belediyelere bağlı olarak çalışmasına ilişkin yeni bir teşkilat yapısı oluşturulmasını istedi. Bakanlık içerisinde yeni bir organizasyon modeli hazırlanması için talimat veren Bakan Çubukçu, söz konusu çalışmasın ise büyük gizlilik içinde yapılması emrini verdi.

-EĞİTİM HİZMETLERİ YEREL YETKİLİLERE DEVREDİLMESİ-

Bu çerçevede okullara da 29 Mayıs’ta 230/2589 sayılı bir yazı gönderen Bakanlık, Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında okullardan iki gün içerisinde bir rapor hazırlamalarını istedi. Söz konusu yazıda, söz konusu raporun “bakanlığımızın kapasitesinin artırılması ve teşkilat yapısının yeniden organize edilmesi için oluşturulacak alternatif modellerin oluşturulmasına yönelik” olması istendi. İstenilen raporda ayrıca “eğitim hizmetlerinin yerel yetkililere devredilmesi” konusunun ilk konu başlığı olması gerektiği de vurgulandı. Bakanlık, okullardan istediği raporda yer alması gereken diğer konu başlıklarını da şu şekilde bildirdi:
-“Finansman ve kaynakların etkin kullanımı.
-İç kontrol ve denetim mekanizmalarının güçlendirilmesi.
-İzleme ve değerlendirme mekanizmalarının güçlendirilmesi.
-Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatları için Roller, Sorumluluklar ve Görev Kodlarının Belirlenerek İhtiyaçlara Göre Yeniden Tanımlanması.
-Eğitim olanaklarının rol ve sorumluluklarının Türkiye’deki eğitim hizmetlerinin ihtiyaçlarına göre yeniden tanımlanması.”

Son Düzenleme: 11/06/2009, 12:29, Düzenleyen: haydarsultan.
Administrator
MEB'den çok tartışılacak karar
Kafi gelmez...

Okulları, camilerde olduğu gibi diyanet üzerinden cemaatlere bağlasınlar, daha bi radikal olur bence...
Posting Freak
MEB'den çok tartışılacak karar
Kürtçe eğitimin meşrulaşması ve imam hatiplerin iyiliği(!) için atılan bir adım gibi...

Osman Baydemir' in eline düşen bir okulu düşünün... :S
"Atatürk büyüktür, ruhu Ali’ dir"
Posting Freak
MEB'den çok tartışılacak karar
Belediye dinci kadrosunu kurmuş nasilsa.Bunlar kurumsak kimlik diye birşey
bırakmadılar.Allah sizi bildiği gibi yapsın.

Sanki başa geldiklerinden beri eğitimde ne reform yapmışlarda bir de yerel yönetimlere
devrediyorlar hanımefendi ben bu işi yapamam demiyorda.
Cihana gelmişim Mustafa diye
Atatürk büyüktür sıfat kim ile
Allahın yolunda dervişler ile
Mürşüt kapısıdır Zöhre Ana size


PİR ZÖHRE ANA
Administrator
MEB'den çok tartışılacak karar
Kıyı Şehirlerimizdeki sahillerin her türlü yetkisini alıp Kültür Bakanlığına devretmeyi düşünen bunun için önerge veren yani Merkezi Yönetimi tercih eden zihniyet şimdi çıkmış Okulları Yerel Yönetimlere devretmek için çalışma başlatıyor. Bunlar iyice zıvanadan çıktılar. Demokrasi ve Laiklik adına,Atatürkçülük adına her ne var ise yıpratmaya,parçalamaya ve en sonunda Allah vermesin yok etmeye kararlı bir şekilde ilerliyorlar.

Allah sonumuzu hayır etsin...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.