You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Liseli öğrencilere müjde

Liseli öğrencilere müjde

Posting Freak
Liseli öğrencilere müjde
]Milli Eğitim Bakanlığı, 4 yıl olan lisenin 3 yılda bitirilmesinin yolunu açıyor. [Resim: 2.gif]

Lisenin ilk üç sınıfında üstün başarı gösteren ve notları 90'ı geçen öğrencilere 'bir yıl erken mezuniyet' imkânı getiriliyor.

Hazırlanan taslakla ilgili diğer öğretim dairelerinin ve il milli eğitim müdürlüklerinin görüşlerini aldıklarını belirten Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Merdan Tufan, değişikliğin önümüzdeki günlerde kurulda görüşüleceğini açıkladı. Ortaöğretim Genel Müdürü Emin Gürkan da amaçlarının 'başarıyı teşvik' olduğunu vurgularken, birçok ülkede benzer uygulamaların bulunduğunu hatırlattı. Gürkan, çalışmanın hayata geçmesi sonrasında 'öğrencilerin daha fazla okula bağlanacağını ve derslerine daha çok çalışacağını' kaydetti. Bu öğretim yılına yetiştirilmesi öngörülen uygulama, şu anda ortalamayı tutturan 50 bine yakın lise son sınıf öğrencisini etkiliyor.

Liselileri yakından ilgilendiren Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme Yönetmeliği'ndeki değişikliğe göre, uygulamadan 9, 10 ve 11. sınıftaki notları 90 ve üzerinde olan öğrenciler yararlanabilecek. 11. sınıftaki öğrenci 12. sınıf derslerinden sınava girecek. Bu sınavlar 'ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları' ile birlikte yapılacak. 11. sınıf öğrencilerinin lise yi bir yıl erken bitirebilmesi için 3 şansı olacak. Öğrenciler haziran, eylül ve şubat aylarında bu şanslarını deneyecek. 11. sınıfın sonunda haziran ayında girdiği sınavlarda başarılı olan öğrenciler 12. sınıflarla birlikte diploma alacak. Hazirandaki sınavlarda geçemediği dersleri ise eylül ayındaki sınavda verebilecek. Yine de geçemediği dersler olursa şubat ayında bu derslerin sınavlarına girebilecek. Haziran ve eylül ayındaki sınavlarda derslerin önemli bir kısmını geçen öğrencilerin 12. sınıfa devam mecburiyeti olmayacak. Böylece bir yıl önce mezun olabilen öğrenciler üniversiteye bir yıl erken başlayabileceği gibi ÖSS'ye daha rahat hazırlanabilecek. Öğrenci, şubat ayında tüm derslerini verirse de lise yi 3,5 yılda bitirmiş olacak. Lise sondaki 50 bine yakın başarılı öğrenciyi ilgilendiren taslak, Bakan Çelik'in onayının ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.
Bir ismi Ali’dir bir ismi Veli
Onlar nurdan dogdu nurudur nebi
Eveli ahiri yaratan Ali
Simdi de geziyo Zöhre Ana dili
Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Liseli öğrencilere müjde
[FONT="Times New Roman"]Hem güzel hemde zor bir öneri ya lise o kadar kolay bir dönem değil bütün notlarımız 90 ve üzeri olması birazcık şans bi isteyen durum (çalışmak tabi en sonuna kadarr) 4 seneye çıkardıklarında da dersleri ağırlaştırdılar ders saatlerini fazlalaştırdılar şimdi ögrenciyi okula baglamak için 3 sene yapıyorlar.Güzel ama eger HÜSEYİN ÇELİK onaylarsa zor bir durum..Herkes altından kalkamaz....(AMA TABKİİ BENDE BİR LİSE 1 ÖĞRENCİİSİ OLARAK NAPCMM DERSLERİMEEE ÇOK ÇALIŞCAMMMM 3 SENEDE LİSEYİ BİTRCEMBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin)
Anamın adı Hüsniye Ana
Babam Şah Üseyin kafası kopa
Horasan ilinden Karyağdı Ana
Kimseler bilemez Sultanım burada


[Resim: zohreanaxq1.jpg]
Posting Freak
Liseli öğrencilere müjde
AYFER yazdı:[FONT="Times New Roman"]Hem güzel hemde zor bir öneri ya lise o kadar kolay bir dönem değil bütün notlarımız 90 ve üzeri olması birazcık şans bi isteyen durum (çalışmak tabi en sonuna kadarr) 4 seneye çıkardıklarında da dersleri ağırlaştırdılar ders saatlerini fazlalaştırdılar şimdi ögrenciyi okula baglamak için 3 sene yapıyorlar.Güzel ama eger HÜSEYİN ÇELİK onaylarsa zor bir durum..Herkes altından kalkamaz....(AMA TABKİİ BENDE BİR LİSE 1 ÖĞRENCİİSİ OLARAK NAPCMM DERSLERİMEEE ÇOK ÇALIŞCAMMMM 3 SENEDE LİSEYİ BİTRCEMBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin)


hadi bakalımBig GrinBig Grin

Bana göre iyi bir haber çünkü öğrenciyi daha çok çalışmaya sürükler diye düşünüyorumSmile
Bizim yolumuz insanlık yoludur.
Zöhre Ana


Posting Freak
Liseli öğrencilere müjde
ehh beee ben lise 4'e gelince gündeme çıkacak konumuydu bu yaa Sad

neyse Allah'ıma şükür, notlarım full taban Smile bu sene bitiyor :ok:
.
Arkadaşlar, efendiler ve ey millet:

İyi Biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, Şeyhler, Dervişler, Müritler, Meczuplar Memleketi olamaz.


En Doğru, En Hakiki Tarikat, "Medeniyet Tarikatı"'dır. "
[Resim: ataturkimzale.gif]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.