You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Lise öğrencilerine 'zikirmatik' dağıtıldı!

Lise öğrencilerine 'zikirmatik' dağıtıldı!

Posting Freak
Lise öğrencilerine 'zikirmatik' dağıtıldı!
Kayseri Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde öğrencilere Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni tarafından ‘zikirmatik’ dağıtıldı. Öğrencilerin anlatımlarına göre, elektronik tespihe benzeyen aleti dağıtan öğretmen, “Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammed” diyerek düğmeye basmalarını söyledi. Sınıfta yaptığı konuşmada, istemeyenlerin geri getirebileceğini söyley...en Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, 9. Sınıflarla birlikte 10. Sınıflara da aynı aletten dağıttığını söyledi.

Öğrenci velilerinin gazetemize ulaşması üzerine ortaya çıkan olayla ilgili görüşlerini aldığımız Okul Müdürü Hakan Çökük, önce böyle bir olaydan haberi olmadığını söyledi. Sonrasında yeniden aramamızı isteyen okul müdürü, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri Ünsal Albayrak ve Recep İstek ile görüştükten sonra, birkaç öğrencinin birbirine hediye ettiğini ve öğretmenlerin alakası olmadığını söyledi. Olayı öğrenci velilerinden öğrendiğimizi söylediğimiz Okul Müdürü Hakan Çökük, “Siz bana öğrencinin adını söyleyin, ben bir bakayım neymiş?” dedi. (Kayseri/Evrensel)


[Resim: 425693_387555644587870_224122157597887_1...7736_n.jpg]
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..
Senior Member
Lise öğrencilerine 'zikirmatik' dağıtıldı!
istediginiz kadar zikredin... alinin adi gecmedikce......modern fikirsizler....
Senior Member
Lise öğrencilerine 'zikirmatik' dağıtıldı!
Şah ı Merdan Ali'yi bilmeyenler, iman etmeyenler isterseler ağızlarıyla kuş tutsunlar, ne çare. vah vah vah yazıklar olsun size.


GÖZÜM ÜZERİNİZDE !


İktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!


Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927
[Resim: ata_imza.gif]
Posting Freak
Lise öğrencilerine 'zikirmatik' dağıtıldı!
Ha gayret İrani geçmeye ramak kaldı.Din bezirganları yüzleri de özleri kara yobazlar.
Cihana gelmişim Mustafa diye
Atatürk büyüktür sıfat kim ile
Allahın yolunda dervişler ile
Mürşüt kapısıdır Zöhre Ana size


PİR ZÖHRE ANA

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.