You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Administrator
Kurultay istiyoruz
[COLOR="#000000"]Türkiye'nin çeşitli illerinden toplanan bini aşkın CHP’Lİ genç geçen Cumartesi günü CHP Genel Merkezine giderek yetkililerle gençlik kurultayı yapılması üzerine yaptıkları görüşmesinin yankıları sürüyor.

’MYK TOPLANTISINDA ELE ALINACAK’

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Uğur Arslan, 'Normal takvimi göre bizim Haziran ayında 14. Olağan Gençlik Kurultayını yapmamız gerekirdi. Biz bu görevlere seçilerek, hem de olağanüstü kongre ile geldik. O gün olağanüstü süreci başlatan nedenlerden pek çoğu bugün fazlasıyla var. Demokrasi sözleriyle yola çıktığımız arkadaşlar, kendileri koltuğa oturunca seçimlerden korkar oldu. Genel Merkezimize gelen arkadaşlarımız haklı taleplerle Genel Başkan Yardımcılarımızla görüştü. Konu ana kademe MYK toplantısında ele alınacak" dedi.

’ASIL PARTİMİZE YAPILACAK EN BÜYÜK İHANET’


Yaklaşan genel seçimler öncesi kurultayın partiye zarar vereceği eleştirine de cevap veren Arslan, 'Asıl partimize yapılacak en büyük ihanet, kendi koltuğunu korumak uğruna bu zayıflamış gençlik örgütleriyle seçime gitmektir. Şu an 3 büyük metropol şehrimiz de seçilmiş yönetimler dağıldı. Bir çok il örgütüne, gerekirse çalışmasın ama bana muhalif olmasın, mantığıyla atamalar yapıldı. Göreve atamayla gelen çalışkan arkadaşlarımız da var. Onlar zaten yapılacak kongrelerde görevlerini daha legal hale getirmiş olacaktır’ diye konuştu.

İşte Arslan'ın açıklaması:

"Yaklaşık 6 ay önce yaptığımız MYK toplantısında Haziran'da başlaması gereken olağan Gençlik Kurultayı takviminin Cumhurbaşkanlığı seçimi göz önüne alınarak seçimin hemen sonrasına ertelenmesi konusunda hem fikir olduk. Mevcut Gençlik Kolları Genel Başkanı aldığımız bu kararı İl Başkanları ile yaptığımız toplantı da deklare etti. Benim anlamadığım, madem kurultaydan kaçma gibi bir plan vardı, o gün niye örgütler beklentiye sokuldu. Sürekli bize tepki telefonları geliyor. Bu açıklamayı MYK toplantısında aldığımız kararın ve örgütlere verdiğimiz sözün arkasında olduğumu vurgulamak için yapmak zorunda kaldım.

’GENÇLİK KOLLARI MYK'SI BİLE İŞLEVSİZ HALE GELDİ’

Maalesef Gençlik Kolları MYK'sı bile işlevsiz hale geldi. Görüşlerimizi toplantılarda ifade etmek isteriz ama 2-3 ayda bir zorlama toplantılar yapılıyor. En son yaptığımız toplantı Kobani'de yaşana dram üzerineydi. O toplantıda diğer konuları konuşmamız yersiz olurdu. Olağanüstü kurultay ile göreve gelmiş kurul başkanımın seçimlerden kaçan bu tavrı beni çok şaşırtıyor. Demokrasi, insanların işine geldiğinde kullandığı bir kavram olmamalı. Mevcut Gençlik Kolları Başkanı, 'Ana kademe kurultay yapmasa bile ben yapacağım' lafını yemiş olmamalı. En azından oturduğu makamın ağırlığı bunu gerektirir.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu durumu yakından izlediğini ve Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ü görevlendirdiğini söyledi. Bizim isteğimiz Gençlik Kollarının kendi göbek bağını kendisinin kesmesi ve kurultay takvimini bir an önce başlatmasıdır. Ben mevcut Gençlik Kolları MYK üyesiyim. Koltuğa yapışma gibi bir derdim olsa kurultayın yapılmaması bana bir şey kaybettirmez. Ama ben içi boşaltılmış bir gençlik örgütlenmesiyle bu partinin genel seçimlere gitmesini kabul etmiyorum. MYK olarak böyle bir karar almamamız durumunda gerekirse imza süreci başlatılmasına öncülük edeceğim."

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.