You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kuran-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatı Derslerine Alevi çocukları girmeli mi?

Kuran-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatı Derslerine Alevi çocukları girmeli mi?

Posting Freak
Kuran-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatı Derslerine Alevi çocukları girmeli mi?
Kuran-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatı Derslerine Alevi çocukları girmeli mi?


Aleviler, şuan için seçmeli ders olduğu söylenilen Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatını ortaokul ve liselerde bu derslere girmeli midir?


Kuran-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatı adlı dersleri veren öğretmenler Müslüman Hanefi ya da Müslüman Şafii mezhebi inancında ise Aleviler çocuklarını bu derslere göndermeli midir?Aleviler bazı bölgelerde Kuran-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatı adındaki derslere bir dönem boyunca çocuklarını göndermeseler ya da Alevi çocukları bu derslere girmezse Aleviler dinsiz yaftası yeme riski var mı?Aleviler seçmeli ders olarak Hz. Ali’nin hayatı adında bir dersi talep etmeli mi?Aleviler seçmeli ders olarak Alevilik dersi adında ayrı bir ders talep etmeli mi?Gerek Kuran-ı Kerim gerek Hz. Peygamber’in hayatı derslerini verenler Hanefi ya da Şafii mezhebine bağlı öğretmenler ya da Cami imamı iseler Alevi çoçukları ortaokul ve liselerde bu dersleri almalı ya da girmeliler mi?
aleviweb.com
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Kuran-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatı Derslerine Alevi çocukları girmeli mi?
Hz.Peygambere canım kurban fakat bizim bildiğimiz,tanıdığımız,sevdiğimiz,inandığımız Hz.Peygamberle,onların anlattığı o kadar ayrıki, karşı çıkmamız bu yüzden.

Bunun için muhakkak yine dinsiz diyecekler ama kimin ne olduğunu Allah bildi yine Allah bilecek...

Yeterki kepçe tutan benden yana olsun,isterse dış kapıda yerim olsun....Başka ne denir...
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.