You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kur'an dersinde AKP propagandası

Kur'an dersinde AKP propagandası

Administrator
Kur'an dersinde AKP propagandası
Denizli'de lise öğrencisi oğlunun, [COLOR="#000000"]’Seçmeli ders’ adı altında, Kur’an-ı Kerim dersine zorla kaydedildiğini söyleyen Volkan Çobanoğlu, ’Kur’an dersi hocası, AKP propagandası yapıyor. Gezi eylemlerine katılanları da çapulcu, ayyaş olarak tanımlıyor’ dedi

Denizli’de 15 yaşındaki çocuğunun seçmeli ders adı altında ’zorla’ Hz. Muhammed’in Hayatı ve Kuran-ı Kerim derslerine kaydedildiğini söyleyen baba Volkan Çobanoğlu, Kuran-ı Kerim dersi öğretmenin, öğrencilere AKP propagandası yaptığını ve Gezi direnişine katılanları yeren sözcüklerle sınıfta siyasi söylemlerde bulunduğunu iddia etti. Çobanoğlu ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın veli şikayet hattını aradığında tüm kimlik numaralarının alınarak, tehditkar konuşulduğunu öne sürdü.

Taraf'tan Billur Özgül'ün haberine göre, Denizli’de özel bir bankada gişe görevlisi olarak çalışan Volkan Çobanoğlu, Acıpayam Anadolu Lisesi’ni kazanan oğlu Baran Deva Can Çobanoğlu’nu geçen Eylül ayı başında okula kaydettirdi. Öğrencilere Uluslararası Ulişkiler, Arapça, Almanca ve Kuran-ı Kerim derslerinin seçmeli ders olarak sunulduğu okulda Baran Can Almanca ve Uluslararası İlişkiler derslerini seçti. Ancak kayıtta, ’Bu dersleri seçen yok, dolayısıyla dersler açılmayacak’ denildi. Burak Can yine de seçimini kendi istediği derslerden yana yaptı. Ancak üç kişi seçtiği için söz konusu açılmadı.

50 KİŞİ DE OLSANIZ DERSİ AÇMAYACAĞIM...

Çobanoğlu, konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayette bulundu. Yazdığı şikayet dilekçesinde oğlumun sınıfında 10, tüm okulda 25 kişinin Uluslararası İlişkiler dersini seçtiğini belirtti. Buna rağmen kadro yok diye sınıf açılmadığı yazdı. Hatta okul müdürünün çocuğuna ’50 kişi de olsanız bu dersi açmayacağım’ dediğini yazdı. Ardından da konuyu medyaya taşıdı. Konunun Taraf’ta haber olmasının ardından okul müdürü Çobanoğlunu aradı. Çobanoğlu o konuşmayı şöyle anttı; ’Dün sabah saatlerinde müdür beni aradı. ’Basına haber vermeden önce bize gelseydiniz sorun halledilirdi’ dedi. Ancak ben MEB’e dilekçe vermeme rağmen hiçbir yanıt alamamıştım. Telefonda bana 6 kişi bu dersi istiyorsa yeni sınıf açılabileceğini söyledi. Ancak bunu sadece gayri resmi olarak söyledi. Hala hiçbir resmi yazı ya da dönüş almış değilim. Ayrıca MEB’in veli şikâyet hattını aradığımda telefondaki görevli, normalde böyle bir uygulama olmamasına rağmen 3 kere teyit ederek kimlik bilgilerimi istedi ve ’Yarın, bir gün şikayetiniz hakkında yasal süreç işlerse sizin için sorun olabilir’ diyerek tehditkar konuştu. Benim şikayetçi olmamamı istediler. Bu durumla ilgili de yasal süreç başlatıyorum.’

’GEZİ'YE KATILANLAR ÇAPULCUDUR"

Tek sorunun seçmeli adı altında zorunlu din dersi olmadığını söyleyen Çobanoğlu, ’Oğlum zorla Kuran’ı Kerim dersine girdi. İki hafta boyunca öğretmeni AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı övmüş, Gezi direnişine katılan gençleri çapulcu, ayyaş diye nitelendirmiş, Erdoğan’ın söylemlerini yinelemiş’ dedi.

odatv.com/n.php?n=kuran-dersinde-akp-propagandasi-0910141200
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana
Son Düzenleme: 09/10/2014, 17:06, Düzenleyen: SuLTann.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.