You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

KPSS hafta sonu yapılacak

KPSS hafta sonu yapılacak

Posting Freak
KPSS hafta sonu yapılacak
Lisans düzeyinde sadece A grubu ve öğretmenlik kadroları için yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), hafta sonu yapılacak.

KPSS, ÖSYM tarafından 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde, 81 il merkezi ve Lefkoşa'da gerçekleştirilecek. Sınav, 27 Haziran Cumartesi günü sabah ve öğleden sonra, 28 Haziran Pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilecek.
Sınavın Cumartesi günü sabah oturumuna 428 bin 345, öğleden sonraki oturumuna 257 bin 952 aday, Pazar sabah oturumuna 106 bin 290, öğleden sonraki oturumuna ise 62 bin 257 aday katılacak.

Sınavın sabah oturumları saat 9.30'da, öğleden sonra oturumları ise 14.30'da yapılacak.
Adayların sınava gelirken yanlarında, 2009-KPSS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi, bir fotoğraf ile yumuşak uçlu kalem ve silgi bulundurmaları gerekiyor. Cep telefonu yanında olan adaylar, sınav binalarına kesinlikle alınmayacak. Aday, başı açık ve kılık kıyafeti ilgili mevzuata uygun bir şekilde gelmemişse sınava alınmayacak. Bu kurala uymayan adaylar, sınava alınsa bile sınavları geçersiz sayılacak.
Sınavın Cumartesi günü sabah oturumunda genel yetenek, genel kültür ve yabancı dil; öğleden sonraki oturumunda eğitim bilimleri; Pazar günü sabah oturumunda hukuk, iktisat, işletme, maliye, muhasebe; öğleden sonraki oturumunda çalışma ekonomisi ve endüstrisi ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler testleri uygulanacak.

Sınavda, genel yetenek ve genel kültür testlerinin uygulanacağı Cumartesi sabah oturumuna, tüm adaylar katılacak. Sınavın diğer oturumlarına, adaylar girmek istedikleri kadroların gerektirdiği koşullara göre alınacak. Öğretmen adaylarının, sınavın Cumartesi günü yapılacak sabah ve öğleden sonraki oturumuna girmeleri gerekiyor."KPSS büyük bir rant kapısı haline geldi"

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı açıklamada, "27-28 Haziran'da yapılacak sınavda 4 oturuma da girmek isteyen bir aday 65 TL'yi gözden çıkarmak zorunda kalacaktır. Öğretmen adayları 1 ve 2'inci oturuma girmek zorundadır. Onların devlete ödemesi gereken para ise 45 TL'dir. Bu adaylar ayrıca dershanelere de büyük paralar ödemek zorunda kalmaktadırlar" dedi.

Üniversite mezunu işsizlerin sayısının her geçen yıl artmasına karşın memur adayı kontenjanlarında bir artış olmadığını bir ifade eden Koncuk, şunları kaydetti:
"Hükümet bir yandan KPSS taban puanlarını düşürürken diğer yandan Devlete alınacak memur sayısını artırmalıdır. Bu arada, okulların 150 bin öğretmen ihtiyacı olduğu göz önüne alınarak Ağustos ayında en az 50 bin öğretmen ataması yapılmalıdır."
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.