You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kocasakal ezdi geçti

Kocasakal ezdi geçti

Administrator
Kocasakal ezdi geçti
İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, bugün yapılan seçimlerde yeniden başkanlığa seçildi.

Dünyanın en büyük baroları arasında olan İstanbul Barosu'nda bugün seçim heyecanı vardı.

32 bin 200 avukat yeni başkanı seçmek için İstanbul Barosu'nun olağan genel kurulu Haliç Kongre Merkezi'nde oy kullandı.

Seçimde, İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'nun adayı Ümit Kocasakal, Hukukun Üstünlüğü Platformu'nun adayı Abdullah Arar, Özgürlükçü ve Demokrat Avukatlar Grubu'nun eş başkan adayları Ercan Kanar ve Yıldız İmrek, İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu'nun adayı Ali Rıza Kaplan ve Çağdaş Avukatlar Grubu'nun adayı Ayhan Erdoğan başkanlık için yarıştı.

Mevcut başkan Ümit Kocasakal, oyların yüzde 65.8'ini alarak yeniden başkanlığa seçildi. Üçüncü kez Baro Başkanı olan Kocasakal, en yakın rakibine 11 bin 580 oy fark attı.

Odatv.com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.