You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Kimse ülkede terörist istemez"

"Kimse ülkede terörist istemez"

Posting Freak
"Kimse ülkede terörist istemez"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi oldu, adaylarınızı nasıl belirleyeceksiniz?" sorusuna, "Bölgenin eğilimi ve kamuoyu yoklamalarını dikkate alacağız. Temel ilkemiz şu, halkın sevdiği güvendiği kişileri belediye başkan adayları olarak göstereceğiz" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, mayıs ayında İstanbul'da "Yerel Yönetim Fuarı" düzenleyeceklerini de ifade ederek, "Belediye başkanlarımızın hizmetleri bu fuarda tanıtılacak" diye konuştu.

"Bu soruları bana değil Başbakan'a sorun"

Bir gazetecinin, "BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, Kandil'in 25 Nisan'da yapacağı açıklamanın ardından PKK'nın sınır dışına çekilmeye başlayacağı yönündeki açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Çekilirlerse memnun oluruz arkadaşlar. Kimse ülkede terörist istemez" ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu, "Sizce çekilme gerçekleşir mi" sorusu üzerine de şunları söyledi:
"Onu bilemem, bu sorunun muhatabı Sayın Başbakan. Başbakan'a soracaksınız. Pazarlıkları yürüten O. Masanın bir tarafında Recep Tayyip Erdoğan var, diğer tarafında Öcalan var. Erdoğan'a sorulması gereken soruyu bana soruyorsunuz. Çekilecekler mi, çekilmeyecekler mi? Pazarlığın süreci nedir? Bu ayrıntıları Başbakan'a soracaksınız."24 Nisan 2013
Cumhuriyet.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.