You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kimliklerden din hanesi kalksın

Kimliklerden din hanesi kalksın

Administrator
Kimliklerden din hanesi kalksın
[COLOR="#000000"]CHP, zorunlu din derslerinin ve nüfus cüzdanlarındaki ’din’ hanesinin kaldırılması, Alevi inancında özel önem taşıyan Hızır Orucu ve Gadir Hum Bayramı günlerinin resmi bayram ilan edilmesi için kanun teklifi verdi.

CHP Genel Başkan yardımcıları Sezgin Tanrıkulu ve Gürsel Tekin imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin getirdiği düzenlemeler şöyle:

2 Temmuz Sevgi ve Hoşgörü Günü olacak. Madımak Oteli, Kültür ve Turizm Bakanlığınca [B]’Utanç ve Yüzleşme Müzesi’ haline getirilecek ve olayın meydana geldiği yerde yarışma yoluyla bir anıt yaptırılacak.

Müzenin kurulacağı alan Sivas Madımak Otelinin bulunduğu yer olacak.

Gadir Hum Bayramı günü resmi tatil olacak.

Hızır Orucu günü resmi tatil ilan edilecek. Şubat ayının ikinci haftası Perşembe günü için Hızır Orucu tatili ilan edilecek.

Cemevi ibadet yeri olarak sayılacak.

Nüfus cüzdanlarında ’din’ hanesi kaldırılacak.

Din kültürü ve ahlak öğretimi ilköğretim okulları ile lise ve dengi okullarda okutulan seçimlik dersler arasında yer alacak. "zorunlu" ibaresi "seçimlik" ibaresiyle değiştirilecek.[/B]

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.