You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

'Kıblesi dönmüş Başbakan'

'Kıblesi dönmüş Başbakan'

Posting Freak
'Kıblesi dönmüş Başbakan'
CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmaya değinerek, "Bize, ’gözü dönmüş milletvekili’ diyor. Biz gözü dönmüş milletvekili değiliz ama o kıblesi dönmüş bir başbakan" dedi.

İnce, CHP İl binasında yaptığı toplantıda Sivas Davası’na ilişkin verilen zamanaşımı kararına değinirken, "Sivas’ta insanları cayır cayır yaktılar. Bu yetmiyormuş gibi orada yakanların avukatlarını milletvekili yaptılar. O sanıklardan, firari olanlar askere gitti, işe girdi, evlendi, ehliyet aldı ve dün ne yazık ki zamanaşımına uğrattılar. Sonra da bunu protesto eden insanların üzerine gaz bombası attılar. Bu bir insanlık suçudur. Önce insanlığı yaktılar, insanlığı yok ettiler. Dün de hukuku yok ettiler" diye konuştu.

İnce, Başbakan Erdoğan’ın kendisi ile ilgili davayla ilgili "Hayırlı olsun" demesinin içini burktuğunu ve acıttığını anlatırken, "Temel mi atıyorsun? Neyi hayırlı oluyor? Sen orada insanları yakanları ödüllendirdin. Yanı başına aldın, Başbakan Yardımcısı, milletvekili yaptın. Utanması lazım o cümleden. Benim içim acıdı, kendisi utandı mı bilmem" dedi.

Muharrem İnce, yeni eğitim sistemine ilişkin komisyon toplantısındaki gelişmeleri değerlendirirken ;Cumhuriyet tarihinde böyle bir olayın görülmediğini, pazar günkü olayların ;"Zorbalığın en ileri geldiği nokta" olduğunu öne sürdü. İnce, şöyle devam etti:

"PKK terörü vardı bu ülkede artık AKP terörü var. Meclis’te can güvenliğimiz yok. Türkiye’de sopayla kanun geçirme devri başladı. Sen ustalık döneminde değil, zorbalık dönemindesin. Ama sana pabuç bırakmayacağız. Dün bir açıklamasında ;’Hangi dilden anlarlarsa o dilden konuşacağız’ diyor. Cumhuriyet tarihinde böyle bir başbakan gelmemişti. Kabadayı da, çakma kabadayı yanlız. ;Onun kıblesi Washington, Brüksel’de. O kabadayılığını Libya’yı bombalatmamak için gösterseydi ya. Amerikan askerleri Irak’ta 1.5 milyon insanı öldürürken neredeydin sen çakma kabadayı. Dün ’Dostum’ dediğin Esad’ı devirmek için emperyalist güçlerle işbirliği içindesin. Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de işbirliği içindesin. Dindar bir nesil yetiştirecekmiş. Libya’da, Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da hiç aklına gelmiyor din." [Resim: 40.jpg]

Partililere çeşitli fotoğraflar gösteren İnce, CHP’nin savaş için cami içine silah sakladığını, ancak AK Parti’nin rant için cami yıktığını öne sürerken, ;"Rahmetli Erbakan yaşasa, ’Sizi gidi rantiyeciler sizi’ derdi. Mimar Sinan’ın torunları ne zamandan beri camilerin altına alışveriş merkezleri kurdu, marketler açtı. Bunların dini imanı yine para. Caminin altında dükkan açacaklar, oradan rant elde edecekler, birilerine peşkeş çekecekler. Kavgamız dindarlar ile dindar olmayanlar arasında değil rantiyecilerle, bu milletin malını mülkünü korumak isteyenler arasında" diye konuştu.

Muharrem İnce, ;4+4+4 tartışmasının bir İmam Hatip tartışması olmadığını kaydederek, "Kız çocuklarımızın geleceğini, engelli çocuklarımızın hakkını savunma, çağdaşlığın, bilimin tartışmasıdır. Bu bir din tartışması değildir. Sahtekarlık yapmasınlar, gerçek yüzlerini ortaya koysunlar. Bu kanunun içinde rant vardır. Bunları konuşsunlar" dedi.

,Verdana,Arial]Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana
Senior Member
'Kıblesi dönmüş Başbakan'
Kıblesi değil her şeyi dönen rte....eğer oscar Türkiye'de veriliyor olsaydı rte bütün dallarda oscar'ı kesinlikle alırdı...
Ellerinde çıralarla gezen çıplak ayaklı körlere ihtiyacı var dünyanın”

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.