You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kemalettin Tuğcu unutulmadı

Kemalettin Tuğcu unutulmadı

Posting Freak
Kemalettin Tuğcu unutulmadı
Kemalettin Tuğcu unutulmadı

Ölümünün 12. yılında Kemalettin Tuğcu, törenle anıldı.


350 çocuk kitabına imza atan Türk çocuk yazının unutulmaz ismi, Kemalettin Tuğcu Çengelköy Mezarlığında, kabri başında ailesi, sevenleri ve okurları tarafından törenle anıldı.

Tören’e Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akçakaya, Tuğcu'nun kızı Gül Acır, oğlu Yaman Tuğcu ve gelini Leyla Tuğcu, Tuğcu’nun torunları ve torunlarının çocukları, yeğeni Nemika Tuğcu ve Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Bölümü 4. sınıf öğrencileri, Serenat Kültür Edebiyat Dergisi temsilcileri katıldı.

Törende Çocuk Vakfı adına konuşan Ahmet Akçakaya “Tuğcu’nun Türkiye’nin en satan çocuk yazarı olduğunu, Tuğcu kitaplarıyla bize sabır, vefa, çalışma, acıma, merhamet gibi insanı insan yapan bu duyguları gösterdi. İşte bu yüzden en çok satan yazar oldu. Biz bu kavramlardan vefa nedeniyle buradayız. Ama umut ederdik ki vefa duygusu çok daha kabarık olsun.” dedi.

Törene katılan Türkçe Öğretmenliği öğrencileri adına konuşan Furkan Kemal, “Tuğcu’yu unutmadıklarını, unutmayacaklarını ileriki yıllarda anmalara öğrencileriyle katılacaklarını” dile getirdi.

gercekgundem
"Atatürk büyüktür, ruhu Ali’ dir"

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.