You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kavakçı'dan trilyon talebi

Kavakçı'dan trilyon talebi

Posting Freak
Kavakçı'dan trilyon talebi
Milletvekili seçilen ve ABD vatandaşı olduğu için üyeliği düşürülen Merve Kavakçı, iade-i itibar isteğinden sonra 43 aylık milletvekili maaşı ile 10 yıllık emekli milletvekili maaşının ödenmesi talebiyle de TBMM'ye başvurdu. Kavakçı'nın bu talebi trilyonlarca lirayı bulunuyor.


Fazilet partisinden milletvekili seçilen ve ABD vatandaşı olduğu için üyeliği düşürülen Merve Kavakçı, mali ve sosyal haklarının iadesi için TBMM’ye başvurdu. Kavakçı 43 aylık milletvekili maaşı ile 10 yıllık emekli milletvekili maaşı istiyor. Kavakçı’nın bu talebi trilyonlarca lirayı bulunuyor.

1999’da FP’den İstanbul milletvekili seçilen ve türbanı nedeniyle Genel Kurul’da yemin ettirilmeyip, Türk vatandaşlığından da çıkarılarak vekilliği düşürülen Kavakçı, avukatı aracılığıyla Meclis Başkanlığı’na başvurarak haklarının iadesini talep etti.

Kavakçı 1999 Mayıs ayı ile Kasım 2002 arasındaki 43 aylık milletvekili maaşını ve 2002-2012 arasındaki 10 yıllık emekli maaşını istiyor. Bu talebin toplam tutarının trilyon liraya bulacağı hesaplanıyor. Kavakçı’nın başvurusu, TBMM Başkanlık Divanı’nda ele alınacak. Kavakçı’ya halen 6 bin lira olan emekli maaşı bağlanması, yeşil pasaport verilmesi, ailesi ile birlikte, sağlık ve tedavi yardımından da yararlanması talebi de değerlendirilecek.

Evlenince vatandaşlığa geçti

Yeniden bir Türk ile evlendiği için vatandaş olan Kavakçı, bugüne kadar üç evlilik yaptı. Önce ABD'de Ürdün asıllı ABD vatandaşı Ali Ahmad Abushanab ile evlendi ve yemin ederek ABD vatandaşı oldu. 17 Haziran 1993'de ise boşandı.

1999'da Türkiye’ye dönüp Sivaslı iş adamı Bekir Lütfü Yıldırım ile evlendi. Daha sonra ikinci eşinden de boşandı. 2010'da ise eski milletvekillerinden Nadir İslam'ın oğlu doktor Cihangir İslam ile üçüncü evliliğini yaptı.


9 Mart 2012
Kaynak : cumhuriyet.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Administrator
Kavakçı'dan trilyon talebi
Adama demezler mi bu ülke için ne yaptın da bir de utanmadan para istiyorsun diye??
Senior Member
Kavakçı'dan trilyon talebi
bunların millet vekilliği bu kadar olur.. bu memleketin meclisine ne maksatla geldikleri açıkça ortaya çıktı.. rant, çıkar ilişkileri hep önde gelir onlar için.. merve kavakçı nın içine oturmuş alacağı maaş,, iyi de bu millet için ne yaptın ki maaş istiyorsun.. ama iktidardaki zihniyetle aynı safta olduğu için sanırım ona güveniyor...
GELİN EY DOSTLARIM BİRLİK OLALIM.
İKİ CİHAN SELVERİNDEN SORALIM
SORULUR SORGULAR DARDA DURALIM
MÜRŞİDİ KAMİL'E KUL OLMADIKÇA...

( PİR ZÖHRE ANA )
Posting Freak
Kavakçı'dan trilyon talebi
Onlar dindar dı ya!
Allah ilk önce kul hakkıyla gelmeyin diye buyuruyorsa çalışmadığı zamanın parasını istemek, dinde samimi olmadıklarının göstergesidir.
Eğer o parayı alırsa .............
Kurtuluş savaşını yapan
Atatürk'tür senin Atan
Allah'ın aslanı çıkan
O da Ali'dir Zöhre Ana
Senior Member
Kavakçı'dan trilyon talebi
HüsniyeD yazdı:Milletvekili seçilen ve ABD vatandaşı olduğu için üyeliği düşürülen Merve Kavakçı, iade-i itibar isteğinden sonra 43 aylık milletvekili maaşı ile 10 yıllık emekli milletvekili maaşının ödenmesi talebiyle de TBMM'ye başvurdu. Kavakçı'nın bu talebi trilyonlarca lirayı bulunuyor.


9 Mart 2012
Kaynak : cumhuriyet.com

43 ay 10 yıl buyunca bu ülkeye ne hizmette bulunmuş? neyin parasını istiyor. nikahı amerikada, maaşı Türkiye'den istiyor. git kimlerle nikahlıysan o ülkeden para talep et. amerikan uşaklığı yap, utanmadan para talebinde bulun. nasıl yiyeceksin bu parayı? helal mi? haram mı?


GÖZÜM ÜZERİNİZDE !


İktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!


Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927
[Resim: ata_imza.gif]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.