You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

kansere son verecek buluş

kansere son verecek buluş

Posting Freak
kansere son verecek buluş
Avustralya’da bir biyoteknoloji firması, kanser ilacını doğrudan kanser hücrelerine zerk eden bir yöntem geliştirdiğini açıkladı.

Bu yöntemle, kemoterapi ilaçlarının, hala kullanılan kemoterapi yöntemindekinden çok daha az dozlarda verilmesi sağlanacak.

Kemoterapi tedavisinin olumsuz etkilerinin de asgariye indirilmesi hedefleniyor.

Nanoteknolojinin kullanıldığı bu yöntemde, insan hücresinden çok daha küçük ‘nano hücreler’ görev yapıyor.

Cancer Cell dergisinde yayımlanan habere göre, kemoterapi ilaçları ihtiva eden nano hücreler, kanser hücrelerine ilişiyor ve ilaç doğrudan kanser hücresinin içine veriliyor.

Firma, yöntemin ilk denemelerinde başarı sağlandığını ve kanserde gerileme görüldüğünü açıkladı.

Onay çıkması halinde insanlar üzerinde denemenin bu yıl içinde başlatılması planlanıyor.

Araştırmayı yürüten bilimadamlarından Jennifer MacDiarmid, kanserin ilerlemiş safhalarında tümörlerin ilaca dirençli hale gelebildiğini hatırlatarak, yeni yöntemin bu önemli sorunu çözebileceğini söyledi
Posting Freak
kansere son verecek buluş
Bu insanoğlu;her birşeyin çaresini bulacak ama ölüme hiçbirşey yetmeyecek !..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.