You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İşte yakalanan bombacının kimliği /08.01.08

İşte yakalanan bombacının kimliği /08.01.08

Posting Freak
İşte yakalanan bombacının kimliği /08.01.08
İşte yakalanan bombacının kimliği /08.01.08

Diyarbakır’da 3 Ocakta askeri servis aracının geçişi sırasında düzenlenen ve 6 kişinin ölümü, 67 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıyı yaptığı gerekçesiyle yakalanan zanlının, bombayı patlatan kişi olduğu bildirildi.

Zanlının Diyarbakır’ın Kulp ilçesi nüfusuna kayıtlı E.P. (23) olduğu belirlendi.

3 Ocak günü askeri personeli taşıyan sivil servis aracının geçişi sırasındaki patlamayla ilgili dün gerçekleştirilen operasyonda, saldırının faili olduğu tespit edilen E.P, Diyarbakır kent merkezinin Kayapınar beldesinde yakalandı.

E.P’nin saldırıda kullanılan bombaların konduğu otomobili satın alan kişi olduğu ve şahsın, otomobili alırken kullandığı paraların üzerindeki parmak izinden yakalandığı bildirilirken, E.P’nin saldırı sırasında bombaları patlatan kişi olduğu kaydedildi.

E.P’nin 2002 yılında terör örgütü PKK’nın propagandasını yapmak suçundan gözaltına alındığı ve bu suçtan dolayı 5 ay cezaevinde tutuklu kaldığı, zanlının cezaevinden çıktıktan sonra Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarına giderek uzun süre bomba eğitim aldığı ve daha sonra Türkiye’ye gelerek saldırıyı yaptığı ortaya çıktı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince saldırı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında E.P. dışında 6 kişinin daha gözaltına alındığı ve bunların sorgusunun sürdüğü bildirildi.

Diyarbakır’ın Yenişehir semtinde askeri servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada 6 kişi ölmüş, 67 kişi yaralanmıştı.
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.