You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İstanbul karıştı, Polis Araçları Ateşe Verildi

İstanbul karıştı, Polis Araçları Ateşe Verildi

Administrator
İstanbul karıştı, Polis Araçları Ateşe Verildi
Başta Esenyurt ve Gazi Mahallesi olmak üzere İstanbul'un birçok yerinde IŞİD'i protesto eden PKK’nın gençlik örgütü YDG-H üyeleri, polis araçlarını ateşe verdi. Gündüz başlayan olaylar geç saatlere kadar devam etti.

Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'ndan AKP Esenyurt ilçe binasına yürümek isteyen göstericilere polis müdahale etti. Müdahale sırasında yaralanan bazı göstericiler hastaneye kaldırıldı.

Küçükçekmece'de de hükümetin IŞİD'e desteğini protesto eden bir grup, Öcalan posterleri ile yürüyüş düzenledi.

Öte yandan Sultangazi'de yüzlerce kişinin katıldığı protesto yürüyüşü, yine polisin müdahalesiyle olaylı bitti.

"Barıştan yanayız, savaşa da hazırız" pankartını açan YDG-H üyeleri, "TC'nin korkusu, YDG-H ordusu" sloganları atarak Gazi Karakolu'na doğru yürümeye başladı. Gazi Karakolu Caddesi üzerinde barikat kuran göstericilere polis, plastik mermi, gaz ile müdahale ederken, göstericilerin de polise taş ve molotofkokteyli atarak karşılık verdiği görüldü.

[Resim: 38.jpg]

[Resim: 39.jpg]

[Resim: 40.jpg]

[Resim: 41.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.