You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Alevi ayrımcılığı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Alevi ayrımcılığı

Posting Freak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Alevi ayrımcılığı
Karacaahmet ve Şahkulu dergahına hizmet için bütçe ayrılmasını AKP’liler reddetti.


[Resim: 2.gif] İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu ayki oturumunda kültür ve tabiat varlıklarının ve tarihi dokunun korunması amacıyla İstanbul’da 23 caminin güvenlik ve temizlik hizmetlerinin karşılanması amacıyla İBB’ye yetki verilmesi gündeme geldi.

Konu ile ilgili Hukuk ve Çalışanlar komisyonlarının söz konusu raporu meclise sunulduğu sırada söz alan
CHP ’li meclis üyeleri aynı amaçla İstanbul’da bulunan Karacaahmet ve Şahkulu Dergahları içinde İBB’ye yetki verilmesini ve bu inanç merkezlerinin de ihtiyaçlarının karşılanmasını istedi. Ancak AKP ’li meclis üyeleri ‘İBB tüm bunları karşılayamaz' diyerek CHP ’lilerin önerisini kabul etmeyince mecliste kısa süreli bir tartışma yaşandı.

CHP Grup yöneticilerinden Atalay Oğul, “İBB iki dergahın kısmi ihtiyaçlarının karşılanması konusunda destek veremiyorsa bu gülünçtür” diye konuştu. Konu ile ilgili CHP ’li meclis üyeleri Atalay Oğul, Özgen Nama, Doğan Tekel, Ediz Zeyrek, Serdal Kılavuz’un önerilerine ve ısrarlarına rağmen AKP ’li meclis üyeleri dergahlara hizmet götürülmesini daha sonra tekrar değerlendirilir diye reddetti.

Meclis oturumu bittikten sonra konu ile ilgili görüştüğümüz
CHP Sancaktepe Meclis Üyesi ve İBB Meclis Üyesi Özgen Nama, “Camilerimize zaten her yıl gerekli destek veriliyor. Ancak unutmamalıyız ki İstanbul 2010 Dünya Kültür Başkenti’nde farklı inanç merkezlerimiz de var. Ve vatandaşlarımız bu inanç merkezlerinde ibadetlerini yapmaktadır. İBB’nin camilerimize yapmak istediği hizmetten dolayı memnuniyet duyarız.

İstanbul’un önemli kültürel değerleri arasında önemli bir yere sahip olan
Karacaahmet ve Şahkulu dergahlarına da sembolik olarak bile olsa destek verilmesi bizleri memnun ederdi. Ancak AKP ’li meclis üyeleri bu önerimizi reddettiler. Bizler demokratik ve laik bir ülkede yaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan vergileri eşit bir şekilde topluyoruz. Ama devlet hizmetlerinde bir kısım vatandaşlarımıza üvey evlat muamelesi yapılıyor. Bu doğru bir yaklaşım değildir. Konu ile ilgili değerlendirmeyi kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” diye konuştu.

Posting Freak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Alevi ayrımcılığı
AKP "vitrinde" açılım sergiliyor ancak "tezgahta" inkar ve dışlama satıyor.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.
Posting Freak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Alevi ayrımcılığı
Bunlar yıllar boyu aynı zihniyetle devam ettiler.
Bu saatten sonra değişeceklerini sananlar aldanırlar.Aslında biz bize yetiyoruz.
Onlardan bir kuruş almadan yıllardır kendi yerlerimizi inşa ediyoruz ve yapıyoruz.
Onlar bizden aldıkları verginin hakkını nasil ödeyeceklerini düşünsünler.Kul yer ama
allah yerde bırakmaz.
Cihana gelmişim Mustafa diye
Atatürk büyüktür sıfat kim ile
Allahın yolunda dervişler ile
Mürşüt kapısıdır Zöhre Ana size


PİR ZÖHRE ANA

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.