You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İstanbul'a İslam Üniversitesi yapılacak!

İstanbul'a İslam Üniversitesi yapılacak!

Administrator
İstanbul'a İslam Üniversitesi yapılacak!
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, [COLOR="#000000"]İstanbul'da Uluslararası İslam Üniversitesi kurmak istediklerini bildirdi. Görmez, yapılacak olan üniversitenin Mısır'daki El-Ezher Üniversitesine alternatif olarak değil, destek amacıyla faaliyet göstereceğini öne sürdü.

'İSLAM ÜNİVERSİTESİ İNSANLIK İÇİN ÖNEMLİ' İMİŞ

Görmez, Mekke'deki Hac İdare Merkezi'nde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenledi.

NTV'de yer alan habere göre, Görmez "İstanbul'da Uluslararası İslam Üniversitesi kurmak istiyoruz. Bu üniversite insanlık için önemli. Burada yetişecek alimler, sorunların kaynağı olmayacak bizzat sorunların çözümüne katkı sağlayacak" dedi.

Görmez, "Diyanet İşleri Başkanlığı dünyanın değişik ülkelerinde ikili protokollerle fakülteler açtı. Bu fakülteleri kurmayı düşündüğümüz üniversite bünyesine toplamak istiyoruz. Bu üniversitede İngilizce, Arapça ve Farsça dillerinde eğitim verilmesini planlıyoruz" açıklamasında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "söz konusu üniversitenin Mısır'daki El-Ezher Üniversitesine alternatif olarak değil, destek amacıyla faaliyet göstereceğini" dile getirdi.

ulusalpost.com/istanbula-islam-universitesi-yapilacak-27124h.htm
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.