You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İsmailağa cemaati köşke çıktı!

İsmailağa cemaati köşke çıktı!

Administrator
İsmailağa cemaati köşke çıktı!
[COLOR="#000000"]İsmailağa Cemaati'ndeki kavgada yeni bir gelişme yaşandı. Cemaat'in lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vekili ve oğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etti.

Cemaat'in sitesi olan ismailaga.org.tr sitesinde yayınlanan ziyaret fotoğraflarına "İsmailağa cemaati adına Hasan efendi hocamız ve Vakıf heyeti Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiyi ziyaret edip yeni görevi dolayısı ile kendilerini tebrik ettiler" notu düşüldü.

[color=#000000]MESAJ MI VERİLDİ?

Son dönemde, İsmailağa cemaati içindeki Marifet Grubu'nun hükümet karşıtı görüşleri oldukça ses getirmişti. Bu tartışmalar devam ederken Ustaosmanoğlu'nun vekili ve oğlu, Erdoğan'ı Kısıklı'daki evinde ziyaret etti.

Gerçekleşen bu ziyaret, Cemaatin hükümete "aramızda sorun yok" mesajı olarak yorumlandı.

Ancak cemaatin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun Yeni Şafak gazetesine karşı tavır takındığı ve "yalancı bunlar" ifadelerini kullandığı biliniyor.

[color=#000000]KAVGA NASIL BAŞLADI?

İsmailağa cemaati ile hükümet kavgası, Marifet Dergisi’nde Mahmut Ustaosmanoğlu’nun bacanağı Muhammed Keskin’in hükümeti çok sert eleştiren kapak yazısından sonra gündeme geldi. Keskin yazısında, hükümetin yanı sıra iktidarın yayın organı Yeni Şafak’ı da çok sert eleştiriler yönelterek Yeni Şafak için ’fitneci ve yalancı’ ifadelerini kullandı.

İsmailağa Cemati içinde hükümete yakın olan kesim ise, Keskin’in bu açıklamalarının İsmailağa Cemaat’ini bağlamadığını iddia etti.

Bunun açıklamadan sonra Marifet Derneği adına yine bir açıklama yayınlandı ve Marifet Derneği yöneticileri, Mahmut Ustaosmanoğlu'ndan izinsiz adım atmadıklarını belirtti.

ulusalpost.com/ismailaga-cemaati-koske-cikti-27061h.htm
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.