You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

IŞİD stratejisi masaya yatırılıyor

IŞİD stratejisi masaya yatırılıyor

Administrator
IŞİD stratejisi masaya yatırılıyor
[COLOR="#000000"]ABD Başkanı Barack Obama aralarında Türkiye’nin de olduğu yaklaşık 20 ülkenin üst düzey askeri yetkilileriyle IŞİD ile mücadele stratejisini görüşecek.

Türkiye saati ile 22.00’da gerçekleşecek toplantıya ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey liderlik edecek. Toplantıya Türkiye’yi temsilen Genelkurmay Harekat Başkanı Erdal Öztürk katılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Alistair Baskey, ’Toplantı, koalisyonun inşa edilmesi ve her ülkenin kapasitesinin geniş stratejiye entegre edilmesi için devam eden çabaların bir parçası’ dedi.

IŞİD ile mücadele ABD Başkanı Obama için, iç siyaset açısından da önem taşıyor. Al Jazeera’da yeralan bilgiye göre yaklaşık üç hafta sonra yapılacak Kongre seçimleri, Obama’nın liderliğinin test edileceği önemli bir sınav niteliğine sahip. Obama bu sınavdan önce Amerikan kamuoyu ve ortaklarına IŞİD ile mücadeledeki kararlığını göstermek istiyor.

rahatsiz.com.tr/isid-stratejisi-masaya-yatiriliyor-53275.html
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.