You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

IŞİD’i yenmek 30 yılı bulur

IŞİD’i yenmek 30 yılı bulur

Administrator
IŞİD’i yenmek 30 yılı bulur
[COLOR="#000000"]Pentagon’un eski Başkanı Leon Panetta, ABD Başkanlık idaresinin yaptığı hatalar yüzünden IŞİD ile mücadelenin 30 yıl devam edebileceğini düşünüyor. USA Today gazetesine demeç veren politikacı bu yönde konuştu.

Demecinde ABD Başkanı Barack Obama’nın son üç yılda aldığı kararları eleştiren Panetta, 2011 yılında Irak’tan asker çekme kararının ülkede güvenlik bakımından bir ’vakum’ oluşturduğunu ve böylece militanların sayısında hızlı bir artış yaşandığını ifade etti. Obama’yı 2012 yılında Hillary Clinton ve CIA Başkanı’nın Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad karşıtlarını silahlandırma konusunda önerilerini dikkate almamakla suçlayan Panetta’ya göre, ABD bu şekilde IŞİD militanlarının güçlenmesine mani olabilecekti.

Obama’nın militanlarla mücadelede yönünü değiştirmesine ve hatalarından ders almayı öğrenmesine inandığını ifade eden Panetta, Amerika Başkanı’nın ’askeri müdahaleden genelde kaçındığını, şikâyet ettiğini ve bu şekilde birçok imkânı kaçırdığını’ da belirtti.


Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.