You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

IŞİD’i bir Türk kadın giydiriyor!

IŞİD’i bir Türk kadın giydiriyor!

Administrator
IŞİD’i bir Türk kadın giydiriyor!
[COLOR="#000000"]Kıyafetler Almanya’dan, satan da bir Türk.

’IŞİD’in uniformaları nereden geliyor?’ diyenlerin, sorusu yanıtlandı. IŞİD’in giydiği üniforma, çizme gibi askeri kıyafetlerin Almanya’dan Nuran B. isimli bir Türk tekstilciden alındığı, Türk tekstilcinin ayrıca Türkiye üzerinden IŞİD’e gönderttiği ortaya çıktı. Türk toptancının, Suriye’ye gönderilmek için kaleşnikof mermisi ve gece görüş dürbünü de teklif ettiği belirtildi. Nuran B., ’Ben islamcı değilim, avukatım konuşmamı istemiyor’ diyor.

Almanya’daki Türkler’in terör örgütü IŞİD’le ilişkisi her geçen gün farklı boyut kazanıyor. Daha önce bir çok genç savaşmak için giderken, bu kez IŞİD’in askeri üniforma ve savaşçıların ihtiyaç duyduğu çeşitli giysileri, bir Türk kadının sağladığı ortaya çıktı.
Olay, 31 yaşındaki bir elektrik teknisyeni Kassem al-R.’nin, Bonn’da özel tim tarafından yapılan bir operasyonla yakalanmasıyla çözüldü.

IŞİD’e malzemeler, Bild gazetesinin tespit ettiği bu deponun sahibi olan Nuran B. tarafından sağlandı. Malzemeyi satın alan tutuklandı. Nuran B. ise konuşmuyor.

BİNLERCE ÜNİFORMA ONDAN

2002 yılından beri Almanya’da yaşayan kişinin, eşi ve üç çocuğuyla birlikte yaşadığı belirlenirken, tutuklanmasına gerekçesi de, ’Terör örgütü IŞİD’e askeri malzeme ve uniforma sağlamak’ olarak açıklandı.
Yapılan incelemede, bu kişinin askeri malzemeleri Ulm Kenti’nde tekstilci olan Nuran B. isimli bir Türk kadından aldığı ortaya çıktı. En son on ay önce 7500 çizme, 6000 askeri ceket, 100 asker gömleğinin de içinde bulunduğu yaklaşık 130.000 Euro’luk malzemenin satın alındığı saptandı.

MERMİ VE DÜRBÜN DE OLUR

Ayrıca, Nuran B.’nin bu askeri malzemeleri Türkiye üzerinden Suriye’ye gönderttiği de belirlendi. Nuran B.’nin ayrıca, kaleşnikof mermisi ve gece görüş dürbünleri satmayı da önerdiği ifade de yer aldı.

Nuran B., ’Ben islamcı değilim. Avukatım kimseyle bu konuyu görüşmemi istemiyor’ diyerek konuşmaları reddetti. Bu arada, özel timler de operasyonları sürdürüyor. Suriye’ye gitme hazırlığı yapan 15 kişinin evlerine de baskın düzenlendi ve yeni gözaltılar oldu.

PKK DA, SAVAŞÇI TOPLUYOR

IŞİD tarafında bu gelişmeler olurken, PKK’nın da Almanya’dan savaşacak adam topladığı belirtildi. Der Spiegel Dergisi, şu ana kadar 50 kişinin PKK’ya katılmak ve IŞİD’le savaşmak için Almanya’dan gittiğinin belirlendiğini yazdı.

PKK’ya gidenlerin tespitinin daha zor olduğunun vurgulandığını belirten dergi, ayrıca Hollanda ve Belçika’dan da katılımların olduğunu, Kobani düşerse, Almanya’da da büyük olaylar çıkabileceğini vurguladı.

rahatsiz.com.tr/isidi-bir-turk-kadin-giydiriyor-55550.html
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.