You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

IŞİD'den bir rehine eylemi daha

IŞİD'den bir rehine eylemi daha

Administrator
IŞİD'den bir rehine eylemi daha
[COLOR="#000000"]IŞİD örgütü Ürdün sınırında ele geçirdiği ve Iraklı öğrenciler için hazırlanmış ders kitaplarını taşıyan 3 adet TIR’ın geçişi için 108 bin dolar talep ettiği belirtildi.

Rusya’nın Sesi Radyosu’nun Ria Novosti Ajansı’ndan aktardığı habere göre; Irak Eğitim Bakanlığı’na yakın bir haber kaynağı, ajans muhabirine verdiği demeçte, ’’Ders kitapları ile yüklü TIR’lar Ürdün-Irak sınırında bulunan Trebel Sınır Kontrol Noktası’nda IŞİD militanları tarafından ele geçirilmiştir. Teröristler ele geçirdikleri her bir tırın geçişi için 36 bin dolar fidye talep etmektedir. Böylece ders başı yapacak olan öğrencilere dağıtılacak olan bu kitapların akıbeti belirsiz hale gelmiştir. Söz konusu olay, özellikle çocukların okula gitmek suretiyle günlük sıkıntılardan bir an olsun uzaklaşmak istedikleri bir dönemde gerçekleştiği için çok daha vahim olmaktadır’’ dedi.

IŞİD’e karşı sürdürülen askeri operasyonlar ve ülkeye geçtiğimiz yaz aylarında gelen mültecilerin okul binalarına yerleştirilmeleri sebebiyle Irak’taki okulların açılış tarihi 1 ay ertelenerek 22 Ekim’e kaydırılmıştı. Ancak Irak’ın pek çok bölgesindeki mevcut çatışmalar her geçen gün daha da şiddetlendiği için yetkililer bu tarihin de ertelenebileceği yönünde açıklamalar yapıyor. Ülkenin güney kesimlerinde bulunan birkaç sakin vilayette ise öğrencilerin eğitimden mahrum kalmasını istemeyen yerel yönetimlerin aldığı karar ile okullar 22 Ekim tarihi beklenmeden açıldı.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.