You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İran'dan misilleme!

İran'dan misilleme!

Senior Member
İran'dan misilleme!
Reuters: İran, Fransız ve İngiliz şirketlerine petrol satışını durdurdu.

KRİTİK GÖRÜŞMELER İSTANBUL'DA


İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, Batılı ülkeler ile yapılacak nükleer görüşmelerin yenisinin İstanbul'da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Salihi, ülkesinin nükleer programıyla ilgili programı hakkında altı dünya gücüyle olan görüşmelerin ikincisinin Türkiye'de yapılacağını bildirdi.

Tahran'da düzenlediği bir basın toplantısında konuşan Salihi, İstanbul'da gerçekleştirilecek görüşmeler için herhangi bir tarih vermedi.

İran'ın, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi daimi üyeleri olan ABD, İngiltere, Fransa, Çin ve Rusya ile geçici üye Almanya'nın da katılımıyla gerçekleştirdiği en son müzakereler, yine İstanbul'da, 2011'in Ocak ayında yapılmıştı. Bu görüşmeler başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

ABD ve Batılı müttefikleri İran'ı nükleer silah üretmekle suçluyor, İran'ın BM Güvenlik Konseyi'nin çağrısına uyarak uranyum zenginleştirme çalışmalarına son vermesini istiyorlar.

Ancak İran, Batı'nın "diyalog çağrısı" adı altında "diktatörlük" yaptığını savunuyor. Nükleer programının tamamen barışçıl olduğunu öne süren İran, çalışmalara devam etme konusunda ısrarcı bir tavır sergiliyor.

19.02.2012 - VATAN GAZETESİ -
GELİN EY DOSTLARIM BİRLİK OLALIM.
İKİ CİHAN SELVERİNDEN SORALIM
SORULUR SORGULAR DARDA DURALIM
MÜRŞİDİ KAMİL'E KUL OLMADIKÇA...

( PİR ZÖHRE ANA )

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.