You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İnternette En Çok Satılan Ürünler, Ne Satılır 2022

İnternette En Çok Satılan Ürünler, Ne Satılır 2022

Administrator
İnternette En Çok Satılan Ürünler, Ne Satılır 2022
İnternette En Çok Satılan Ürünler, Ne Satılır 2022


[COLOR=#15284B]İçerikler;
 • E-ticarette 2021 Yılı Nasıl Geçti?
 • İnternette En Çok Satılan Ürünler ile Nasıl Başarı Sağlanır?
 • E-ticarette En Popüler Ürünler Nelerdir?


Daha fazla göster [COLOR=#15284B][FONT=muli] İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri yazımızda internetten ne satabilirim? sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Rekabet ortamının her geçen yıl daha da arttığı e-ticarette en çok satılan ürünler 2022 ile e-ticarette en popüler ürünler konusunda fikir sahibi olarak online pazarda yerinizi almak mümkündür. Yazımızdan trend ürünlere ve detaylarına ulaşabilirsiniz.


[Resim: 12.jpg]

E-ticarette 2021 Yılı Nasıl Geçti?

İnternetten satılacak ürün bulma konusunda talep gören ürünlerin verileri de somut fikir elde etmek açısından oldukça önemlidir. 2021 e-ticaret verilerine bakıldığında e-ticaret hacminin yılın ilk yarısında 161 milyarı geçtiği görülmektedir.

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri konusu verilerle açıklandığında pandeminin etkisiyle tüketici alışkanlıkları bütünüyle online platformlara kaydığı gibi internetten en çok satılan ürünler konusunda da oldukça farklı sektörler başarı yakalamış ve cirolarını artırmayı başarmışlardır.

E- ticaret verileri:
 • 2021 e-ticaret hacmi yılın ilk yarısında 161 milyarı geçmiştir.
 • 2021 yılında e-ticaret sipariş adedi 1 milyar 645 milyon milyona ulaşmıştır.
 • E-ticarette sektör ve ürün çeşitliliği artmıştır.
 • E-ticarette kartlı işlemler birinci sırada yer almaktadır.
 • Ortalama sepet tutarları kartlı işlemlerde 99 TL’dir.


İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2022 Yeni)


[Resim: 13.jpg]

İnternette En Çok Satılan Ürünler ile Nasıl Başarı Sağlanır?

İnternetten ticaret yapan firma sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu da firmalar arasında büyük bir rekabetin oluşmasına neden olmaktadır. Firmalar bu pazar içerisinde sattıkları ürünlerde farklılıklar yaratarak daha fazla kişiye ulaşmakta ve bu şekilde kazançlarını artmaktadır.

E-ticaret firmaları popüler ve internette en çok satılan ürünleri e-ticaret sitelerinde müşterilerine doğru bir şekilde sunarak başarıya ulaşabilmektedir. Satılan ürün kadar ürünün nasıl gösterildiği diğer bir deyişle sergilendiği başarıyı etkileyen faktörler arasındadır.

E-ticaret sitelerinin online ürün satışı konusunda dikkat etmesi gerekenler;

 • Sade ve karmaşadan uzak bir site tasarımı,
 • En çok satılan ve popüler ürünleri ana sayfada göstermek,
 • Kullanıcı deneyimine uygun ürün önerisinde bulunmak,
 • Güvenli bir ödeme sistemi sunmak,
 • Kargo ücretlerini göstermek,
 • İndirim ve kampanyalara yer vermek,
 • Promosyon ve kod tanımlamalarıyla satın almaya teşvik etmek,
 • Güvenli bir online alışveriş deneyimi sunmak.
Gelişmiş e-ticaret yazılımıyle zahmetsiz bir şekilde e-ticarete başlamak için uygun fiyatlı Ticimax E-ticaret Paketleri sizleri bekliyor.


E-ticarette En Popüler Ürünler Nelerdir?

İnternette ne satabilirim diyenler için elektronik satış verileri ışığında e-ticarette en çok satılan ürünleri sizin için sıraladık. İnternetten en çok satılan ürünler şu şekildedir:
 • Hazır yemek
 • Telefon aksesuarları
 • Akıllı saatler
 • VR aksesuarları
 • Sırt çantaları
 • Spor kıyafetler ve spor ekipmanları
 • Hamile elbiseleri
 • Bebek hediyeleri ve kıyafetleri<
 • Ev ve dekorasyon
 • Evcil hayva n ürünleri
 • Temizlik hijyen ürünleri
 • Kitap, film, müzik ve oyunlar
 • Giyim, tesettür giyim, ayakkabı, aksesuar
 • Kişisel bakım ve makyaj ürünleri
 • Çiçek ve hediyelik eşyalar
 • Hırdavat-yapı market
Hazır Yemek

Türkiye’de en çok satılan gıda ürünleri arasında ilk sırada yer alan ürün grubu hazır yemeklerdir. Günümüzde internetten alışveriş yapan kişilerin e-ticaret sitelerinden veya mobil uygulamalardan hazırladıkları sepetler incelendiğinde internetten en çok satılan ürünler arasında ilk sırada yer alan ürünlerin hazır yemekler olduğunu söylemek mümkündür.

Türkiye’de internetten alışveriş yapan insanların %99’luk bölümünün internet üzerinden en az bir kere de olsa pide, hamburger, pizza ve ev yemekleri gibi yiyeceklerden sipariş verdiği bilinmektedir. Bu nedenle internette kolay satılan ürünler kategorisinde yemek grubundan ürünler olduğunu söylemek mümkündür.
İlgili İçerik; İnternetten Yemek Satışı


[Resim: 14.jpg]

Telefon Aksesuarları

Günümüzde yanımızdan ayırmadığımız cep telefonları kadar aksesuarları da sıklıkla online olarak sipariş verilmektedir. İnternette en popüler ürünler konusunda başı çeken telefon aksesuarları satışı e-ticarette satacak ürün bulma konusunda araştırma yapan kişiler için iyi bir fikirdir.
Telefon aksesuarları neleri içerir;
 • Şart aleti
 • Kulaklık çeşitleri
 • Telefon kılıfları
 • Ekran koruyucuları
 • Powerbank
 • Telefon taşıma aksesuarları
 • Kişiye özel telefon kılıfları vb.[Resim: 15.jpg]

Akıllı Saatler

Dijitalleşmenin hızla arttığı günümüzde akıllı saatler her yaş ve cinsiyet grubundan tüketici tarafından online olarak satın alınmaktadır. Akıllı saatlerin dikkat çekici bazı özellikleri arasında; elektro kardiyografi çekmesi, arama yanıtlama-konuşma, mesaj ve bildirim takibi, adım sayma, kalori gösterme gibi pek çok öne çıkan özellikleriyle tüketicilerin ilgisini çekmektedir.

Farklı marka ve özellikte akıllı saat satışı yaparak e-ticarette başarı sağlamanız mümkündür. Akıllı saatler günümüzde cep telefonlarından sonra hayatımızın ritmini tutmada büyük yardımcımız haline gelmiş durumdadır.

VR Aksesuarları

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren VR aksesuarları günümüzün ve geleceğin de önemli online satış potansiyelini oluşturmaktadır. Sanal gerçeklik sunan VR aksesuarları günümüzde pek çok farklı sektör ya da kişisel olarak tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. E-ticaret yapmak isteyenler ve internetten ne satabilirim diye düşünen girişimciler için VR aksesuarları önemli ürünler arasında yer almaktadır.


[Resim: 16.jpg]

Sırt Çantaları

Çanta online alışverişin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Her yaş ve kategoriden gereksinim duyulan çanta sektörünün online potansiyeli yüksektir. Özellikle sırt çantaları outdoor sporlar, tatil, eğitim açısından sıkça tercih edilmektedir. Bir yaşam tarzını gösteren sırt çantaları ayrı bir sektör olarak e-ticaret firmalarına başarı getirmektedir.
Spor Kıyafetler ve Spor Ekipmanları

Pandemiden sonra spor kültürü şekil değiştirerek ’evde spor’ anlayışı yaygınlaşmaya başladı. Tüketiciler evde hareketsiz yaşamın önüne geçmek amacıyla spor ekipmanlarını online olarak sipariş vererek evde spor ve egzersiz yapmaya başladılar. Spor ekipmanlarının online satışı pandemiden sonra artarken spor ekipmanlarına olan talep artarak devam etmektedir.

Pandeminin etkisiyle evde egzersiz yapma ve çoğunluğun kalıcı olarak home office çalışma modeline geçmesi ise spor giyim tarzına olan talebin de artış göstermesine neden olmaktadır. Spor ekipmanları ve spor kıyafetleri 2021 yılında olduğu gibi internetten en çok satılan ürünler 2022 alanında da yerini korumaya devam etmektedir.
İlgili İçerik; İnternetten Spor Malzemeleri Nasıl Satılır?

[Resim: 17.jpg]

Hamile Elbiseleri

E-ticaret verilerine bakıldığında hamile elbiseleri kategorisinin de kendi içinde e-ticaret pazarında önemli bir yer tuttuğu görülmektedir. Kişiler hamile kıyafeti gereksinimlerini e-ticaret sitelerinden karşılamaktadır. İnternetten satılacak ürün bulma konusunda hamile elbiseleri, hamile giyim, annelere hitap eden ürün ve aksesuarlar tercih edilebilmektedir.

Bebek Hediyeleri ve Kıyafetleri

Bebekler çok hızlı büyüyen canlılar ve bu nedenle ebeveynler tarafından alınan kıyafetler kısa süreler için alınmaktadır. Bir bebeğin ihtiyaçlarının sürekli artacağını göz önünde bulundurarak sizler de internetten ürün satmak işine bebek giyim ürünleri satarak başlayabilirsiniz. Güvenli bir firma olduğunuzu ailelere kanıtladığınız takdirde ebeveynlerin vazgeçilmez firması haline gelmeniz olasıdır.

Öte yandan pandemi nedeniyle yenidoğan bebeklere tebrik hediyeleri de online olarak gönderilmektedir. Online bebek hediyeleri son zamanların popüler ürünleri arasında yerini almıştır.
İlgili İçerik; İnternetten Bebek Giyim Ürünleri Satmak Hakkında Her Şey


[Resim: 18.jpg]

Bebek Bezi

Ülkemizde her gün binlerce bebek dünyaya gelmektedir. Bebeklere ve çocuklara tuvalet eğitimi verilene kadar her eve en çok giren ürün tabi ki bebek bezi olacaktır. Bebeklerin her geçen gün gelişmesi ve bununla beraber kullanılacak bebek bezi boyutunun da değişmesi, tuvalet alışkanlığı verilene kadar bebek bezinin kullanımını zorunlu kılmaktadır.

Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan bebek bezlerine marketlerden veya internetten olan talep her geçen gün artmaktadır. İnternette kolay satılan ürünler arayışınızda siz de bebek bezi ve bebek ürünleriyle ilgili bir online satış planı oluşturabilirsiniz.

Ev ve Dekorasyon

Evler sürekli içerisinde olduğumuz barınma alanlarımız olduğu için insanlar sürekli değişiklik yapmayı istemektedir. Bu istekten yararlanarak para kazanmak istiyorsanız eğer sizler de vazo, tablo, nevresim, koltuk yastığı gibi ürünler satmaya başlayarak internetten yapacağınız e-ticaret faaliyetlerinizin kısa süreler içerisinde karşılık bulmasına olanak sağlayabilirsiniz.


[Resim: 19.jpg]

Evcil Hayva n Ürünleri

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri içerisinde yer alan bir diğer kategori de evcil hayva n ürünleridir. Genellikle kar maliyeti düşünüldüğünde pet shopların satın aldıkları ürünleri çok daha fazla fiyatlarla satışa sunduğunu söylemek mümkün.

Bir dükkan maliyeti olmayacağı için uygun fiyatlarla evcil hayva n ürünleri satmaya başlayabilir ve insanların artan bu ihtiyaçlarına cevap veren bir firma haline gelerek kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Özellikle pandemi sonrasında evcil ****** ürünleri en çok satın alınan kategoriler arasına girmiş durumdadır.
İlgili İçerik; Online Pet Shop Açma Rehberi


Temizlik Hijyen Ürünleri

Maske başta olmak üzere dezenfektan, kolonya gibi hijyen malzemeleri pandemi nedeniyle artık hayatımızın mecburiyetleri haline gelmiş durumdadır. Bu nedenle tüketici ihtiyaçlarına yönelik olarak temizlik, hijyen ürünleriyle online olarak tüketicilere ulaşmanız mümkündür.


[Resim: 20.jpg]
Medikal Maske

En çok satılan medikal ürünler arasında yer alan maskeler özellikle Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de en çok satın alınan ürünler arasında birinci sırada yer almıştır. Korona virüsle enfekte olan hasta sayısının artması, insanların kendini hastalıktan korumak istemesi ve maske takma zorunluluğunun getirilmesi gibi nedenler medikal maske satışlarını arttırmıştır. Sizler de ürün yelpazenize medikal maskeleri ekleyebilir ve ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.
İlgili İçerik; Corona Virüsüne Karşı E-ticaret Sitelerine Tavsiyeler


İlgili İçerik; Toptan Dezenfektan ve Toptan Maske Satış Rehberi Temassız Ateş Ölçer

En çok satılan medikal ürünler arasında yer alan başka bir ürün grubu ise temassız ateş ölçerlerdir. İnternette en kolay satılan ürünler arasında yer alan bu ürünlerin satışı korona virüs pandemisinden sonra ivme kazandı. Sizler de toptan medikal maske, toptan temassız ateş ölçerleri temin edebilir ve e-ticaret sitenizde satışa sunabilirsiniz.


[Resim: 21.jpg]

Dezenfektan

Pandemi nedeniyle internette en kolay ne satılır sorusunun cevabı hijyen ürünleri haline gelmiştir. En çok satılan ürünler arasında Mart 2020’den beri farklı bir ürün grubu da yer almaktadır. Mart 2020’den beri dezenfektan satışları online platformlarda oldukça artmıştır. Hijyen ürünleri içerisinde bulunan dezenfektanları temin edebilir ve satışını yaparak gelir elde edebilirsiniz.
İlgili İçerik; Temizlik ve Hijyen Ürünlerinin Online Satışı Nasıl Yapılır?


Kitap, Film, Müzik ve Oyunlar

Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan ürünlerden bir diğeri ise kitap, film, müzik ve oyun kategorisinde bulunan ürünlerdir.
 • Türkiye’de internet üzerinden alışveriş yapan insanların %92’si alışveriş sepetlerine kitap, film, müzik ve oyun gibi genel kültür arttırıcı ürünleri eklemeyi tercih etmektedir.
Bu ürünlere olan talebin her geçen gün arttığı gözlemlenmektedir. Sizler de internetten satış yaparken kitap, müzik, oyun ve film gibi ürünleri e-ticaret sitenize veya pazaryerlerine ekleyebilir ve internetten yaptığınız satışlarınızı arttırabilirsiniz.
İlgili İçerik; Kitap Satış Sitesi Açma Rehberi


[Resim: 22.jpg]

Giyim, Tesettür Giyim, Ayakkabı, Aksesuar

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri içerisinde kadın ve erkek giyim ürünleri her zaman yerini koruyan bir kategori olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada önemli olan moda trendlerini yakından takip etmek ve taleplere göre güncellemeler yapmaktadır.
E-ticarette giyim sektörü içinde tesettür giyim de önemli bir potansiyel taşımaktadır. İnternetten kıyafet satmak konusunda alanınızı daraltabilir, spesifik satışlarla kazancınızı artırabilirsiniz.
İlgili İçerik; İnternetten Kıyafet Satışı Nasıl Yapılır?


[Resim: 23.jpg]

Kişisel Bakım ve Makyaj Ürünleri

Gündelik hayatımız içerisinde kişisel bakımın oldukça önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İnsanlar herhangi bir davete katılırken, bir toplantıya giderken ya da dışarı çıkarken bakımlı ve güzel görünmek istemektedir.
Kişisel bakım ve makyaj ürünleri insanların bu isteklerini karşılayacakları en önemli ürün gruplarından biridir. Hal böyle olunca, kişisel bakım ürünlerine karşı talep her geçen gün artmaktadır.
 • Türkiye’de, internetten en çok satılan ürünler arasında yer alan kişisel bakım ve makyaj ürünleri para kazandıran ürünlerin arasında değerlendirilmektedir.
 • Bu ürün grubundan alışveriş yapmayı tercih eden kişi sayısı internetten alışveriş yapanların %77’lik bölümünü oluşturmaktadır.
Sizler de internette en kolay ne satılır diye düşünüyorsanız e-ticaret sitenizi kozmetik, kişisel bakım ve makyaj ürünlerinin satışını yapan bir e-ticaret sitesi olarak tasarlayabilir ve bu alandaki talepleri karşılayarak gelirlerinizi arttırabilirsiniz.
İlgili İçerik; İnternette Kozmetik Satışı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?[Resim: 24.jpg]
Çiçek ve Hediyelik Eşyalar

 • Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan çiçek ve hediyelik eşyalar internetten alışveriş yapan kişilerin %81’i tarafından tercih edilen ürünlerdir.
 • Ülkemizde her gün doğum günü olan milyonlarca insan bulunmaktadır.
 • Evlilik yıl dönümleri, tanışma tarihleri, iş değişikliği gibi önemli günler düşünüldüğünde satın alması hiç durmayan ürün gruplarından bir diğeri de çiçekler ve hediyelik eşyalardır.
Yukarıdaki kategorilerden alışveriş yapan kullanıcıların talep sayısı her geçen gün arttığı için çiçek ve hediyelik eşya satmak fikri ile sizler de gelirlerinizi arttırabilir ve her geçen gün artan talepleri karşılayabilirsiniz.

İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2022 Yeni)
İlgili İçerik; E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Nasıl Satılır?


[Resim: 25.jpg]
Hırdavat-Yapı Market

Hırdavat ve yapı market ürünleri de geniş bir alanı kapsar ve online platformlarda önemli bir paya sahiptir. Hırdavat ve yapı market malzemeler çok çeşitli alanları ve ürünleri içine almaktadır. Bu kategorilerden sadece birkaçına odaklanabilir ya da genel bir satış sitesi haline gelebilirsiniz.
Ürün Satışı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye’de en çok satılan ürünler hakkında sizlerle birçok bilgiyi paylaştık. Peki bu ürünlerin satışını yaparken nelere önem vermemiz gerekiyor. Gelin hep beraber bakalım.
 • E-ticaret yaparken ilk önem vermeniz gereken şeylerden birisi sosyal medya reklamlarıdır. Sizler de satışını yaptığınız ürünleri sosyal medyada tanıtarak gelir arttırabilirsiniz.
 • Ürün açıklamaları ve fotoğrafları müşterilerinizin ürün satın alırken ilk dikkat ettiği şeylerdir. Düzgün fotoğraflar ve ürün açıklamaları gelirlerinizin artmasını beraberinde getirecektir.
 • İnternette kolay satılan ürünler konusunda ürün satışı esnasında ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi ürün stok kontrolüdür. Stoğu biten ürünleri tedarik etme süreniz arttığında ise ürün satışlarınız olumsuz etkilenecektir.
 • E-ticaret yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi de e-ticaret alt yapılarıdır.
 • E-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan modüller kampanyalarınızı planlayabilmeniz, reklam analizlerinizi yapabilmeniz, kargo takibi, SEO uyumluluğu gibi birçok alanda işinizi kolaylaştırmalıdır.
E-ticaret yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi de e-ticaret alt yapılarıdır. E-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan modüller kampanyalarınızı planlayabilmeniz, reklam analizlerinizi yapabilmeniz, kargo takibi, SEO uyumluluğu gibi birçok alanda işinizi kolaylaştırmalıdır.

KAYNAK: ticimax.com/blog/internetten-satilacak-urun-tavsiyeleri

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.