You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İnönü Üniversitesi Alevilik Araştırmaları Enstitüsü İlk Mezunlarını Verdi

İnönü Üniversitesi Alevilik Araştırmaları Enstitüsü İlk Mezunlarını Verdi

Administrator
İnönü Üniversitesi Alevilik Araştırmaları Enstitüsü İlk Mezunlarını Verdi
İnönü Üniversitesi Alevilik Araştırmaları Enstitüsü İlk Mezunlarını Verdi
[INDENT] İnönü Üniversitesi Alevilik Araştırmaları Enstitüsü, Alevilik-Bektaşilik Araştırmaları Anabilim Dalı tezli yüksek lisans programı bünyesinde eğitimlerini tamamlayan öğrencilerden; Seda Sakaoğlu, Anıl Durdu, Fadime Kurtoğlu ve Gülnur Gündoğar hazırlamış oldukları yüksek lisans tezlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak enstitünün ilk mezunları oldular. [/INDENT][COLOR=#212529]
[Resim: 1.png]
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İnönü Üniversitesi Alevilik Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Dönmez: ’2018 yılının Temmuz ayında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle İnönü Üniversitesi bünyesinde kurulan ve Alevilik ismiyle lisansüstü eğitim veren ülkemizdeki tek enstitü olan enstitümüzün, anabilim dallarındaki eğitimleri tezli yüksek lisans programı olarak devam etmektedir. Kurumsal yapısını oluşturmaya devam eden enstitümüz, yine ülkemizde Alevilik alanında müstakil olarak açılan ilk doktora programının kurulmasına da öncülük etmiş ve Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı (YÖK) tarafından Nisan 2021’de de enstitümüz bünyesinde Alevilik-Bektaşilik Araştırmaları Anabilim Dalına bağlı Doktora Programının açılması uygun görülmüştür.
Doktora programımıza da 2021 yılının Ağustos ayı içerisinde öğrenci alımı yapılacaktır. Ülkemizin hem tarihsel hem de sosyolojik bir olgusu olan Aleviliğin, bilimsel çalışmalarla daha anlaşılır kılınmasını, inançlar üzerinden oluşturulan kimi önyargıların değiştirilmesini ve sosyal bütünleşmenin sağlanması gayretlerini ilke edinen enstitümüz, akademik çalışmalarını devam ettirmektedir’ ifadelerini kullandı.

KAYNAK: gunestv.com/inonu-universitesi-alevilik-arastirmalari-enstitusu-ilk-mezunlarini-verdi-1276-haberi

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.