You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İngilizce Niche Blog Açmak ve Günde 50 TL Kazanmak (Full Rehber)

İngilizce Niche Blog Açmak ve Günde 50 TL Kazanmak (Full Rehber)

Administrator
İngilizce Niche Blog Açmak ve Günde 50 TL Kazanmak (Full Rehber)
[COLOR=#414141] Yazıya başlamadan önce hemen şunu belirteyim; İngilizce bir blog açmak ve iyi paralar kazanmak için ’ingilizce bilmenize gerek yok’.
[COLOR=#414141] İyi bir ingilizce sadece içerik oluşturmada bize lazım olacak, onu da nasıl halledeceğinizi söyleyeceğim. Benim de içerik oluşturacak kadar ingilizcem yok ama ingilizce bloglarım var ve aylık çok iyi paralar bırakıyorlar.
[COLOR=#414141] İngilizce bilmeden ingilizce niche site kurmak – blog açmak ve ingilizce içerikli bir blog sitesinden google adsense ile para kazanmak istiyorum diyenler için oluşturduğum bu rehber, niche (niş) nedir, ingilizce blogdan nasıl ve ne kadar para kazanılır, adsense’den en çok kazandıran ingilizce kelimeler/sektörler nelerdir, alan adı nasıl belirlenir, ingilizce blog sitesi için içerik nasıl oluşturulur gibi bütün sorularınızı cevaplar nitelikte çok geniş bir rehberdir.
[COLOR=#414141] Tabi bu rehber ile tamamen niche bir blog kurmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz her konseptte, dilediniz alan adı ile ingilizce sitenizi kurup göstediğim şekilde siteniz için ziyaretçi ve kazanç çalışmalarını yapabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Yani ’ben ingilizce haber sitesi kurmak’ istiyorum diyorsanız rehberdeki belirli adımlarda ona göre uyarlama yapmanız yeterli olacaktır.
[COLOR=#414141] Ayrıca ingilizce sitenizi kurma sürecinde aklınıza takılan herhangi bir soru işareti veya yaşadığınız bir sorun olursa bunu, yazının hemen sonunda yorum olarak veya iletişim sayfasından mail göndererek bana iletebilirsiniz.
[COLOR=#414141] Bunların dışında tabi daha önce blog ile ilgili bir tecrübeniz olmadıysa ve global düzeyde bir blog yönetebileceğinizi düşünmüyorsanız, blogculuktan 0’dan adım adım anlattığım blog nasıl açılır rehberimi takip ederek türkçe bir blog kurarak para kazanabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Tabi ingilizce dilindeki bir blog kadar olmasa da türkçe bloglardan da güzel paralar kazanılabiliyor.
[COLOR=#414141] Uzun bir süredir adsense ile uğraşıyorum. Bu süreçte gelen türkçe bloglarımdan gelen düşük TBM’ler canımı sıkmaya başladı ve acaba diğer ülkelerde piyasa nasıl diye merak ettim.
[COLOR=#414141] Bir ingilizce niche blog açarak bu işe girdim ve türkçe bloglarda günde ortalama 700-800 ziyaretçi ile kazanamadığımı açtığım bu ingilizce niche blogum ile sadece günde yaklaşık 100 ziyaretçi ile kazandım. (günde ortalama 50 TL).
[COLOR=#414141] Tabi zamanla ziyaretçi sayım arttıkça da kazacım da doğru orantılı olarak artıyor ..
[COLOR=#414141] Şuanki hedefim ise günde 100 TL!

[COLOR=#414141] Bu rehberle de bu süreçte yaptığım bütün çalışmaları sıfırdan adım adım, detaylı bir şekilde sizlere anlatıp, ingilizce niche blog açarak adsenseden nasıl daha iyi paralar kazanabileceğinizi göstermek istedim.
[COLOR=#414141] Ayrıca bu konu hakkında internette doğru bir düzgün bir kaynak olmadığını farkettim. İnternette bu konudaki bilgi yetersizliğini bu rehber ile tamamlamak ve size ingilizce blog açma, niş site kurma, adsenseden para kazanma konularında faydalı bilgiler vermek istedim.
[COLOR=#414141][COLOR=#FFFFFF] Bol kazançlar!
Rehberi oluşturduğumdan bu yana bir çok kişi bu rehberi adım adım takip ederek ingilizce blogunu kurdu ve sorularını mail ile ileten, fikir alışveriş yapmak isteyen bazı arkadaşlarla konuştuk. Aralarında günlük ortalama 20-30 TL kazanca ulaşanlar olduğunu öğrendim ve gerçekten çok sevindim. Bunu da size motivasyon olması amacıyla paylaşmak istedim.
Başarısız olmaktan asla korkmayın, üşenmeyin, deneyin. En kötü tecrübe kazanırsınız ve sonrasında çok daha iyi işler çıkarırsınız.
Ayrıca yeni bilgiler, tecrübe ettiğim yöntemleri de bu rehbere ekleyerek sık sık yazıyı güncelliyorum. Eklemek istediğiniz veya sormak istediğiniz bir şey olursa yorum bırakabilirsiniz. Şimdiden bol kazançlar dilerim.


Neler anlattım? [COLOR=#414141] Bu rehberde niche kavramının ne olduğundan, hangi konuda ingilizce blog açabileceğinize, nasıl açağınıza, bu bloga nasıl ziyaretçiler çekip, kazanç sağlayacağınıza ve hatta bu kazançları nasıl arttırabileceğinize kadar her şeyi A’dan Z’ye adım adım anlattım.
[COLOR=#414141] Evet, hiç üşenmedim bunların hepsini anlaşılır ve temiz bir şekilde sizlere aktarmaya çalıştım. Eğer bana destek olmak isterseniz bu rehberi herhangi bir sosyal medya veya benzeri platformlarda paylaşabilirsiniz. İnanın çok mutlu olurum.
Kahvenizi hazırlayın ve sadece 10 adımda ingilizce niche site ile para kazanmaya başlayın; [COLOR=#414141] Giriş ( Neden ingilizce blog? İngilizce blogdan nasıl – ne kadar para kazanabilirsiniz? )

 1. Niche (niş) nedir?
 2. SEO odaklı niche blog kurmak için kelime araştırması
 3. İngilizce en çok kazandıran niche kelimeler – sektörler
 4. İngilizce blog için en uygun hosting & domain
 5. Blog kurulumu ve gerekli ayarlar
 6. İngilizce blog için içerik nasıl üretilir?
 7. Adsense’den para kazanma ve kazanç arttırma teknikleri
 8. İngilizce bloga hit çekmek için en iyi araçlar ve teknikler
 9. SEO çalışmaları
 10. Tavsiyeler++
Neden ingilizce blog? [COLOR=#414141] Her şeyden önce ingilizce, bildiğiniz gibi global bir dildir. Bu da demek oluyor ki blog içeriklerimizi çok daha fazla kişiye ulaştırabiliriz. Yani hedef kitlemiz oldukça geniş, neredeyse her ülkeden ziyaretçi çekmemiz mümkün. Bu da bizim kazancımız için oldukça önemli bir etken.
[COLOR=#414141] Bunun dışında ingilizce dilinde bir blog açmamızın en büyük amacı diğer ülkelerin reklam verenlerinin google reklamlarına verdikleri yüksek teklifler (TBM – tıklama başı maliyet).
İngilizce blogdan nasıl – ne kadar kazanabilirsiniz? [COLOR=#414141] [Resim: adsense-para-kazanma-ingilizce-blog-acma.png]
[COLOR=#414141] Blogumuzdan, web site sahiplerinin en büyük gelir kapısı google’ın adsense servisi ile para kazanacağız. Ha şunu da belirteyim eğer şuan hali hazırda Türkiye (TL) adsense hesabınız varsa ingilizce blogunuz için farklı bir adsense hesabı almanıza gerek yok.
[COLOR=#414141] Adsense hesabınızın para birimi de önemli değildir. Yani herhangi bir ziyaretçi blogunuzdan yabancı bir reklam verenin reklamına tıkladığında o reklamın TBM’si eğer 1 dolar ise google bunu döviz kuruna göre hesaplar ve adsense bakiyenize TL olarak yansıtır.
[COLOR=#414141] Keza eğer Türkiye’de ikamet ediyorsanız yurt dışı bir adsense hesabı açıp farklı bir para birimi üzerinden ödeme almanız mümkün değildir.
[COLOR=#414141] Eğer bir adsense hesabınız yoksa da bu rehberi takip edip ingilizce blogunuzu açtıktan ve birkaç içerik girdikten sonra adsense onayı nasıl alınır? yazımı takip ederek google adsense’e başvurup kolayca bir adsense hesabı edinebilirsiniz.
[COLOR=#414141] -Adsense’den ne kadar kazanabilirsiniz?
[COLOR=#414141] Yazının başında da belirttiğim gibi günlük ortalama 500-1000 ziyaretçisi olan türkçe bir blogdan kazanamadığımı günlük ortalama 100 ziyaretçisi olan ingilizce bir blogdan kazandım.
[COLOR=#414141] Bu da demek oluyor ki ingilizce blog ile türkçe siteden kazandığınızın 4-5 katı ve belki daha da fazlası kadar para kazanabilirsiniz. Çünkü yabancı ülkelerin reklam verenlerinin çoğu Türkiyedekilerden kat ve kat yüksek teklif veriyorlar. Bu şekilde oldukça büyük bir rekabet oluşuyor. Peki bu rekabetten kim karlı çıkıyor? Tabi ki biz.
[COLOR=#414141] Tıklama değerlerine gelirsek Türkçe bir blog sitesinde tbm ortalama 20 kuruş hatta bazen 5-10 kuruş ve çok daha az olurken, ingilizce bir blogdan en kötü tıklama başı 2-3 TL alabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Hatta ileri zamanda bu rakamlara bile üzüleceksiniz diyebilirim. Genel olarak ingilizce bir blogun TBM değeri 2 – 6 TL arasında değişmekte. Bazı zamanlar 6 TL’den daha da fazla TBM değeri görebilmeniz mümkün. (bir tıklamaya 27 TL aldığımı bilirim.)
[COLOR=#414141] Özetle ingilizce bir blog ile ayda ortalama 1500-2000 TL gibi rakamlar iyi bir çalışma ile hiç de zor değil.Tabi çalışmalarınıza, blogunuz için ayırdığınız zamana bağlı olarak çok ama çok daha fazla miktarlar kazanabilirsiniz..
Niche (niş) nedir? [COLOR=#414141] Niche blog, niche blog marketing veya niche pazarlama, belli bir alana yönelik içerikler üretmek, hizmet vermek anlamına gelir.
[COLOR=#414141] Örnek vermek gerekirse genel olarak paralar/ekonomi ile ilgili bir blog konusu biraz daha daraltılarak sadece kripto paralarla ilgili olursa bu niche pazarlamaya girer. Hatta konu daha da daraltılıp sadece bitcoin ile ilgili içerikler üretilirse buna da mikro niş diyoruz.
[COLOR=#414141] Niş blog oluşturmanın temel amacını daha az (fakat iyi bir şekilde) çalışarak kısa sürede kazanç sağlamak olarak kısaca açıklayabiliriz.
* Tamamen SEO odaklı bir blog oluşturmak zorunda değilsiniz! [COLOR=#414141] Dilerseniz ingilizce sitenizi istediğiniz farklı bir konseptte veya bir sonraki adımda sizlerle paylaştığım kelimeler ve sektörlerden birini seçerek istediğiniz domain yani web adresini kullanarak oluşturabilir ve bu yolda ilerleyebilirsiniz.
[COLOR=#414141] Mesela google adsense’den en çok kazanan siteler listesinde yer verdiğim businessinsider.com, mashable.com veya listverse.com gibi belli bir alana yönelik yayınlar yapan niche blog siteleri oluşturabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Ya da aklınızda zaten bir ingilizce niche blog fikri varsa direk ingilizce blog kurmak için hosting & domain satın alma adımına geçebilir (anahtar kelime domain yerine dilediğiniz gibi bir domain alabilirsiniz) ve hemen sonrasında gösterdiğim çalışmaları uygulayabilirsiniz.
Sektör araştırması – Domain belirleme (SEO odaklı) İngilizce en çok kazandıran niş kelimeler – sektörler [COLOR=#414141] Sizler için detaylı araştırmalar ve denemeler sonucunda ingilizce niş blog ile en çok kazandıran kelimeleri/sektörleri buldum. Eğer aklınızda bir niche blog fikri yoksa şuan kendize bu listeden ilginizi en çok çeken bir sektör/kelime seçin.
[COLOR=#414141] Bu listeden bir kelime seçtiğinizde sonraki adımda bu kelimeyi bir serviste kullanarak domaini ona göre belirleyeceğiz.
[TABLE="class: tablepress tablepress-id-3, width: 608"]
[TR="class: row-1 odd"]
[TH="class: column-1, align: left"] Sektör/Kelime [/TH]
[TH="class: column-2, align: left"] Maksimum TBM [/TH]

[TR="class: row-2 even"]
[TD="class: column-1"] Insurance Companies (Sigorta şirketleri)
[TD="class: column-2"] $52

[TR="class: row-3 odd"]
[TD="class: column-1"] Lawyer (Avukat)
[TD="class: column-2"] $42

[TR="class: row-4 even"]
[TD="class: column-1"] Data recovery (Veri kurtarma)
[TD="class: column-2"] $73

[TR="class: row-5 odd"]
[TD="class: column-1"] Email Bulk Service (Toplu e-mail servisi)
[TD="class: column-2"] $92

[TR="class: row-6 even"]
[TD="class: column-1"] Credit (Kredi)
[TD="class: column-2"] $38

[TR="class: row-7 odd"]
[TD="class: column-1"] Treatment (Tedavi)
[TD="class: column-2"] $37

[TR="class: row-8 even"]
[TD="class: column-1"] Rehabilitation (Rehabilitasyon)
[TD="class: column-2"] $33

[TR="class: row-9 odd"]
[TD="class: column-1"] seo company (seo şirketi)
[TD="class: column-2"] $43

[TR="class: row-10 even"]
[TD="class: column-1"] fitness management software (fitness yönetim yazılımı)
[TD="class: column-2"] $52

[TR="class: row-11 odd"]
[TD="class: column-1"] Donate (Bağış)
[TD="class: column-2"] $42

[TR="class: row-12 even"]
[TD="class: column-1"] top online doctoral programs in business (iş dünyasında en üst düzey doktora programları)
[TD="class: column-2"] $112

[TR="class: row-13 odd"]
[TD="class: column-1"] bitcoin mining gpu (gpu ile bitcoin madenciliği)
[TD="class: column-2"] $19

[TR="class: row-14 even"]
[TD="class: column-1"] online marketing education (online pazarlama dersleri)
[TD="class: column-2"] $83

[TR="class: row-15 odd"]
[TD="class: column-1"] seo specialists (seo uzmanları)
[TD="class: column-2"] $45

[TR="class: row-16 even"]
[TD="class: column-1"] Php programmers for hire (Kiralık PHP programcıları)
[TD="class: column-2"] $28

[TR="class: row-17 odd"]
[TD="class: column-1"] Mortgage (İpotek)
[TD="class: column-2"] $47

[TR="class: row-18 even"]
[TD="class: column-1"] Software (Yazılım)
[TD="class: column-2"] $35

[TR="class: row-19 odd"]
[TD="class: column-1"] Plumbing (Su tesisatı)
[TD="class: column-2"] $21

[TR="class: row-20 even"]
[TD="class: column-1"] Construction (İnşaat)
[TD="class: column-2"] $72


[COLOR=#414141] Şimdi bir önceki listeden seçtiğiniz veya bulduğunuz kelimeyi kullanarak anahtar kelime domain seçimini nasıl yapacağınız hakkında bilgi vermek istiyorum.
[COLOR=#414141] Belirlediğimiz bu kelime ile yakından alakalı yani uzun kuyruklu bir anahtar kelime (long tail keyword) bulup alan adımızı belirleyeceğiz.
[COLOR=#414141] – Neden anahtar kelime domain belirliyoruz?
[COLOR=#414141] Anahtar kelime bir domain ve buna bağlı içeriklerle googleda daha kolay yükselebiliyoruz. Bunun yanında blogumuzu tamamen niche bir yapıda oluşturup hedef kitleden maksimum verimi alıyoruz.
[COLOR=#414141] – Uzun kuyruklı anahtar kelime (long tail keyword) nedir?
[COLOR=#414141] Uzun kuyruklu anahtar kelimleri hedef anahtar kelimenin bir niteleyici ile destekleklenmesi olarak açıklayabiliriz. Örnek vermek gerekirse ’giyim sitesi’ bir hedef anahtar kelime iken ’kadın giyim sitesi’ veya ’en ucuz kadın giyim sitesi’ bir uzun kuyruklu anahtar kelimedir.
Anahtar kelime alan adını nasıl bulacağız? [COLOR=#414141] Tahminime göre sizi en çok düşündüren kısım burası. Ama merak etmeyin, anahtar kelime alan adınızı çok uğraşmadan nasıl bulacağınızı anlaşılır, basit bir şekilde göstereceğim. Bunun için bazı servislerden yararlanacağız.
[COLOR=#414141] Size verdiğim listeden örnek olması amacıyla ’data recovery’ kelimesini seçiyorum ve anahtar kelime domain belirleme işlemini bu kelime üzerinden gösteriyorum.
[COLOR=#414141] Öncelikle buraya tıklayarak alanında uzman, kullanımı kolay anahtar kelime analizi yapan servise gidiyoruz.
[Resim: ingilizce-niche-blog-acmak-keyword-domain-arama.jpg] Anahtar kelime araştırması – İngilizce site kurmak [COLOR=#414141] Resimde göstediğim gibi 1. alana hedef anahtar kelimeyi yazıp 2. alanda da ’global/ingilizce’ seçeneğini seçerek arama butonuna tıklıyoruz ve hemen aşağıdaki gibi sonuçlara ulaşıyoruz.
[Resim: ingilizce-site-kurmak-anahtar-kelime-secimi.jpg] Anahar kelime listesi – İngilizce blog açmak [COLOR=#414141] Bu servisin bazı özelliklerini (anahtar kelimenin aranma hacmi, popülerliği, tıklama başı maliyeti vs.) kullanabilmek için ücretli üyeliği mevcut fakat bize lazım olan sadece anahtar kelime fikri olduğu için buna gerek yok. Aranma hacmini google adwords servisi üzerinden ücretsiz bir şekilde öğrenebiliyoruz.
[COLOR=#414141] Sonuçları incelediğimde ’data recevery iphone’ dikkatimi çekti ve bu anahtar kelime ile devam edeceğim.
[COLOR=#414141] Daha önce google adwords’a reklam vermeyenler mevcut veya yeni bir gmail hesabı ile buraya tıklayarak adwords servisine giriş yapabilir ve hemen ardından aşağıdaki görselde gösterdiğim gibi seçtiğimiz anahtar kelimenin aylık aranma hacmini kontrol edebilir.
[Resim: ingilizce-site-kurmak-google-adwords-ayl...-hacmi.jpg] Google adwords aylık aranma hacmi – İngilizce site nasıl kurulur? [COLOR=#414141] Gördüğünüz üzere seçtiğim ’data recovery iphone’ anahtar kelimesi ayılık ortalama 18.100 kere aratılıyormuş. Bu harika! Ben bu kadar aratıldığını tahmin etmemiştim. Aylık 2000 – 3000 gibi bir rakam bekliyordum.
[COLOR=#414141] * Niche anahtar kelimenizin aylık en az 2000 aranma hacmi olmasına dikkat edin.
[COLOR=#414141] Daha önce google adwords’a reklam veren kullanıcılar ise bu konuda daha şanslı. Çünkü adwords reklam veren panelindeki ’anahtar kelime planlayıcı’ bize çok daha ayrıntılı bilgiler veriyor. (Reklamveren rekabeti, belirlenen anhatr kelimeye ait en düşük ve en yüksek tıklama başı maliyetler)
[Resim: google-adwords-reklamveren-anahtar-kelim...layici.jpg] Google adwords anahtar kelime planlayıcı – Niche blog açmak [COLOR=#414141] Hesabınıza giriş yapıp araçlar sekmesinden anahtar kelime planlayıcıya tıklayarak ’yeni anahtar kelimeler bulun’ diyoruz. Burada daha önce göstediğim anahtar kelime araştırma servisinden bulduğumuz anahtar kelimeleri giriyoruz ve sonuçları inceliyoruz. Reklam veren rekabeti orta veya yüksek ise anahtar kelime uygundur.
[COLOR=#414141] Tabi anahtar kelime analizini yaparken hemen üst taraftan ’yerler: birleşik devletler’, ’dil:ingilizce’ olarak belirliyoruz.
[Resim: ingilzice-site-kurmak-anahtar-kelime-pla...er-dil.jpg] Anahar kelime planlayici – Yerler – Dil Şimdi ne yapacağız? [COLOR=#414141] Anahtar kelimemizi belirledik. Şimdi bu anahtar kelime üzerinde bir site kurulmuş mu, kurulmamış mı google’ın ilk sonuçlardaki rakipler ne durumda diye kontrol edeceğiz.
[COLOR=#414141] ’data recovery iphone’ anahtar kelimesinin .com (.com alınmış ama alakalı doğru düzgün bir site kurulmamış) dahil diğer uzantılarını kontrol ettim ve nitelikli sağlam bir site oluşturulmadığını gördüm. Bu sebeple .net .org vb. gibi farklı bir uzantıda bu anahtar kelimeyi domainimi kayıt etmeye hazırım. (domain kaydını bir sonraki adımda yapacağız.)
[COLOR=#414141] Anahtar kelimeyi google’da arttığımda ise bu konuda insanları tam olarak bilgilendiren, yönlendiren iyi bir blogun, yazıların olmadığını da gördüm. Bu da demek oluyor ki iyi çalışmalarla ilk sırada bile olmam muhtemel.
[COLOR=#414141] Ayrıca sadece google’dan ziyaretçi kazanmayacağız. Rehberin ilerleyen aşamalarında sitenize hızlı bir şekilde nasıl ziyaretçi çekeceğinizi ve kazanç elde edeceğinizi göstereceğim.
[COLOR=#414141] NOT: Anahtar kelime domainin uzantısı hiç önemli değil. Sadece diğer uzantılarda doğru düzgün bir site kurulmuş mu diye kontrol edin.
[COLOR=#414141] Bu arada anahtar kelimelerin türkçelerini öğrenmek için google translate’den yardım alabilirsiniz.
İngilizce blog kurmak için en ucuz fiyata uygun hosting ve domain satın almak [COLOR=#414141] Öncelikle buraya tıklayarak şu firmanın indirimli hosting paketlerini bir inceleyin. Hosting paketleri fiyat/performans açısından oldukça iyi. Yani fazlasıyla işimizi görür. Bu link çalışmazsa aşağıdaki butona tıklayarak da indirimli hosting sayfasına ulaşabilirsiniz
[COLOR=#414141] Domain ile birlikte en ucuz hosting paketini satın alabilirsiniz. Satın alma ve kurulum işlemlerini de birlikte yapacağız. Adım adım, görsel açıklamalı bir şekilde anlatacağım.
[COLOR=#414141] Dilerseniz satın alma işlemine başlayalım ve hemen ardından blog kurulumunu yapalım.
[COLOR=#414141] # güncelleme: Şuan firmada ücretsiz domain ile birlikte %78 indirimli hosting kampanyası bulunmaktadır. Ücretsiz domain ve web hostingi sadece 71 TL’ye satın alabilirsiniz.
[COLOR=#414141]
[COLOR=#414141][COLOR=#FFFFFF] Hosting için önemli bilgilendirme
Arkadaşlar ben bu işe başladığımdan bu zamana kadar az önce size indirimli linkini verdiğim firma ile çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. Yani benim ingilizce bloglarımın hepsi bu firmada.
Yakın zamanda denemek amacıyla bir türk firmasından yurt dışı lokasyonlu bir hosting aldım ve pişman oldum. Çünkü hosting çok yavaştı ve bunun yanında sık sık kesintiler oldu. Hani belki de kesinti yaşayıp veya geç açılma yüzünden siteden ayrılan ziyaretçiler reklamıma tıklayacaktı ve bana belki de tık başı 5-10 TL gibi rakamlar bırakacaklardı.
Bu yüzden size önerdiğim bu firma gibi dünyaca ünlü firmalarla çalışın. Eğer ciddi kazançlar elde etmek istiyorsanız, profesyonel bir iş çıkarmak için domain ve hosting gibi ufak harcamaları göz ardı etmeniz gerekiyor.
Bu arada sitemizin alt yapısı, SEO, performans ve esneklik açısından mutlaka wordpress olmalı. Hosting ve domaini satın aldıktan sonra hosting lokasyonunu da avrupa olarak seçeceğiz.


[Resim: ingilizce-niche-nis-blog-site-icin-yaban...isi-v2.jpg] İngilizce niche blog açmak – Hosting tercihi Hangi hosting paketini tercih etmelisiniz? [COLOR=#414141] Arkadaşlar başlangıç için ben size ekonomik hosting paketini öneriyorum. Ama eğer 1 yıl içinde başka bir site veya siteler açarım derseniz deluxe paketini tercih edebilirsiniz.
[Resim: ingilizce-niche-site-acma-keyword-domain...ama-v2.jpg] İngilizce blog açmak – Niche keyword domain belirleme [COLOR=#414141] Hosting paketini seçtikten sonra domain sorgulama sayfasına geleceksiniz. Ben burada örnek olması amacıyla nichekeyworddomain.com yazdım.
[COLOR=#414141] Siz belirtediğiniz domaini yazarak, arama butonunu ile sorgulayın. Şunu da tekrardan belirteyim; uzantı önemli değildir. Site adresiniz .net, .org veya daha farklı bir uzantı da olabilir.
[Resim: ingilizce-site-kurma-niche-keyword-secme-uzanti-v2.jpg] Yabancı niche blog açmak – Domain uzantısı [COLOR=#414141] Alan adı kullanılabilirse seçip devam ediyoruz. Değilse hemen aşağıdan farklı bir uzantı tercih edebilirsiniz.
[Resim: ingilizce-nis-blog-nasil-acilir-siparis-...tur-v2.jpg] İngilizce blog nasıl açılır? – Hesap oluştur [COLOR=#414141] Domaini seçtikten sonra karşımıza sipariş sayfası gelecektir. Burada satın alacağımız ürünleri kontrol edebilirsiniz. 1 yıllık ücretsiz domain, 12 aylık yani 1 yıllık ekonomik hosting olması gerekiyor.
[COLOR=#414141] Siparişimiz tamam ise sol taraftan eğer hesabınız yoksa ’Hesap oluştur’ butonuna tıklayalım. Hesabınız varsa giriş yapıp devam edebilirsiniz.
[COLOR=#414141] Ben hesabı olmayanlar için hesap oluşturma işlemlerini yine de göstereyim.
[COLOR=#414141] [Resim: ingilizce-niche-nis-blog-nasil-kurulur-h...lustur.jpg]
[COLOR=#414141] Gerekli bilgileri girdikten sonra koşulları kabul edip, hesabımızı oluşturalım. E-posta gibi bilgilerinizi doğru bir şekilde girin. Çünkü e-posta onaylaması için size mail gönderecekler.
[Resim: ingilizce-blog-acmak-niche-nis-site-fatu...eri-v2.jpg] Niche blog açmak – Fatura bilgileri [COLOR=#414141] Fatura bilgilerimizi doğru bir şekilde girdikten sonra kaydet diyoruz.
[Resim: ingilizce-site-acmak-hosting-odeme-v2.jpg] İngilizce blog kurmak – Ödeme [COLOR=#414141] Aldığım ürünleri satın almak ve siparişi tamamlamak için kart bilgilerimizi doğru bir şekilde girip kaydet diyoruz.
[Resim: ingilizce-niche-nis-site-kurmak-siparis-tamamlama.jpg] İngilizce niche blog nasıl kurulur? – Siparişi tamamlayın [COLOR=#414141] *** Bu rehberi yazarken benim sipariş tutarım 113,67 TL olarak belirtildi. Fakat kazandığınız indirim oranına ve dolar kuruna göre bu tutar çok daha düşük veya biraz daha yüksek olabilir. O yüzden buradaki toplam fiyata takılmayın. Birebir değilse bu gayet normal bir durumdur. Ayrıca zaten en uygun güncel kampanya linklerini satın alma adımının başında belirtiyorum.
[COLOR=#414141] Siparişimizi tamamlamak için hemen sağ alttaki ’satın alma işlemini tamamla’ butonuna tıklayarak ürünleri satın alıp hemen ardından blog kurulumunu yapalım.
[COLOR=#414141] Satın alma işleminiz başarıyla tamamlanırsa aşağıdaki gibi bir teşekkür mesajı alacaksınız.
[Resim: ingilizce-niche-blog-nasil-acilir-hostin...mlandi.jpg] İngilizce niche blog açmak – Sipariş tamamlama WordPress blog kurulumu ve ayarlar [COLOR=#414141] Domain ve hostingi satın aldıysanız şimdi wordpress blog kurulumunu yapalım. Firmanın müşteri panelinde bu işlem oldukça kolaydır. Dakikalar içerisinde kurulum yapabilirsiniz. Hosting lokasyonunun avrupa olmasına dikkat edin.
[COLOR=#414141] Kurulumun adım adım nasıl yapıldığını görmek isterseniz blog nasıl açılır adlı rehberimdeki wordpress blog kurulumu bölümüne (buraya tıklayarak) gidip dakikalar içerisinde blogunuzu kurabilirsiniz.
[COLOR=#414141] WordPress kurulum aşamasında, dili türkçe olarak seçebilirsiniz. Yönetici panelinin hangi dil olduğu önemli değildir. Önemli olan ziyaretçilere gösterilen içeriğin dilidir.
[COLOR=#414141] Kurulumu yaptıktan sonra tema kurulumu, seo eklentisi (all in one seo’yu önerebilirim) gibi ayarlarınızı da tamamlayın. Tema için dilerseniz %100 SEO ve adsense uyumlu wordpress temaları listeme göz atabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Temanızı belirledikten ve blog sitenizin gerekli diğer ayarlarını yaptıktan sonra blogunuzu google search console ile google’a ekleyebilirsiniz.
İngilizce blog için içerik nasıl üretilir? [COLOR=#414141] Bu konu için ben size iki farklı yöntem sunacağım. Ben iki yöntemi de kullanmaktayım.
[COLOR=#414141] Çoğu ingilizce blog sahibi türk webmasterlar, makale spinleme (makale özgünleştirici) servisi kullanmaktadır. Mantığı oldukça basit. Şöyle ki herhangi bir ingilizce siteden yazıyı alıp aracı siteye kopyalıyorlar ve site yazı içerisindeki bazı kelimeleri eş değerleri ile değiştirip özgünleştiriyor. Bu işlemi yapan bir çok yabancı web site bulabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Mesela en çok bilinen spinbot.com makale özgünleştirme servisini kullanabilirsiniz. Ya da googleda ’spinner’, ’text spinner’ diye arama yapıp benzer ücretsiz servsileri bulmak mümkün.
[COLOR=#414141] Bu yöntemle googleda yükselmek biraz zor olabilir ve zaman alabilir. Ama google dışında yazının ilerleyen kısımlarında sizinle paylaştığım sosyal paylaşım platformlarında sitenizi yayınlayarak sitenize ziyaretçiler çekebilir ve bu şekilde de çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.
Ya da;
[COLOR=#414141] Eğer bir yazı hazırlayacak kadar iyi bir ingilizceye sahipseniz zaten direk sonraki adıma geçebilirsiniz.
[COLOR=#414141] Ama değilseniz şöyle bir şey yapabilirsiniz. Türkçe blogunuza yazı hazırlıyormuş gibi ingilizce blogunuza türkçe dilinde kendiniz bir yazı oluşturup bunu forum veya freelancer sitelerinde makul bir ücret karşılığında çevirisi yapıp ingilizce blogunuzda ingilizce olarak yayınlayabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Tabi sıfırdan istediğiniz konuda ingilizce yazı da hazırlatabilirsiniz. Tercih sizin.
[COLOR=#414141] Bu işi özellikle dil bölümünde okuyan üniversite öğrencileri çok ucuz fiyatlara yapıyorlar. Dediğim gibi wmaraci.com, r10.net gibi popüler forum sitelerinde veya bionluk.com veya sedeceon.com gibi freelancer sitelerinden kolayca birini bulabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Yazılarınızı hazırlatırken yazıların ortalama en az 500 kelime ve daha fazlası olmasına özen gösterin. Hazırlanan ve yayınlanan bu yazılardan artık uzun vadeli gelirler elde edeceksiniz.
[COLOR=#414141] Şöyleki 10 TL verip hazırlattığınız bir ingilizce makaleden sene sonuna kadar sadece bu makaleden verdiğiniz bu paranın 50 belki de 100 katını kazanacaksınız.
[COLOR=#414141] Tabi bu yazıları hazırlatırken dil kurallarına, yazım hatalarına ve yazının SEO uyumlu olmasına dikkat edin. Makale yazarı ile anlaşmadan önce bu koşulları kendisine belirtin.
[COLOR=#414141] -Hangi aralıklarla içerik yayınlanmalı?

[COLOR=#414141] Her gün içerik yayınlamak zorunda değilsiniz. Bunu bir kere aklınızdan çıkarın. İstediğimiz tek şey nitelikli ve uzun ömürlü zengin içerikler. Yani ister haftada bir, ister iki haftada bir isterseniz de her gün ya da zaman buldukça bir içerik yayınlayabilirsiniz.
AdSense’den para kazanma ve kazanç arttırma teknikleri [COLOR=#414141] Arkadaşlar her şeyden önce maksimum kazanç için doğru bir adsense reklam yerleşimi olmazsa olmazdır. Tasarımınıza göre, kurallara uygun, belli bir strateji ile kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde reklam yerleşimi yapmaya çalışmalıyız.
[COLOR=#414141] Adsense reklam yerleşimi konusunda detaylı bilgileri adsense reklam yerleşimi nasıl olmalı, nasıl yapılır? yazımda vermiştim.
[COLOR=#414141] Tabi adsense reklamlarını sitenizi açar açmaz eklemenize gerek yok. O kadar ecele etmeyin. Önce blog için gerekli düzenlemeleri yapın ve ayarları tamamlayın. Ardından en azından 4-5 içerik ekledikten sonra adsense reklamlarını blogunuza yerleştirin.
[COLOR=#414141] Adsense reklamlarını da doğru bir şekilde blogunuza yerleştirdikten sonra sıra geldi adsense optimizasyonlarına. Arkadaşlar bu optimizasyonlar çok ama çok önemli. Adsense hesabınızdan yapılan bu düzenlemeler için adsense kazanç arttırma optimizasyonlarıyazımı takip edebilirsiniz.
[COLOR=#414141] Yapılan bu optimizasyonlar kazançları %30 – %40 oranında arttıracaktır. Bu çalışmaları kesinlikle atlamayın. Yavaş yavaş dikkatli bir şekilde ilerleyin ve ayrıntıları gözden kaçırmayın.
[COLOR=#414141] Eğer adsense hakkında tam anlamıyla bilgi sahibi değilseniz bunun için google adsense’den para kazanma rehberini takip etmenizi öneririm. Hazırladığım bu adsense rehberi oldukça geniş bir rehberdir. Adsense’den nasıl onay alacağından reklam yerleşimine ve adsense’in çalışma mantığına kadar her türlü bilgiyi edinebilirsiniz.
[COLOR=#414141] Genel olarak adsense ile yüksek, sürekli artan ve sağlıklı gelirler elde etmek istiyorsanız;

 1. Adsense reklam yerleşimini ve stratejisini doğru bir şekilde yapmalısınız.
 2. Adsense optimizasyonlarını atlamamalısınız.
 3. Stratejilerinizi sürekli takip etmeli, denemeler yapmalı ve geliştirmelisiniz.
İngilizce bloga hit çekmek için en iyi araçlar ve teknikler [COLOR=#414141] Blogumuzu kurduk, temamızı seçtik, gerekli ayarları yaptık 3-5 içerik ekledik, adsense reklamlarımızı doğru bir şekilde yerleştirdik, site içi optimizasyonlar da tamam. Şimdi sıra geldi blogumuzu geniş kitlere ulaştırmaya.
[COLOR=#414141] Aşağıda sürekli olarak hit kazanmak için size önereceğim platformlarla/araçlarla bir yandan blogunuza potansiyel kazandırıp googleda yükselecek bir yandan da gelen bu ziyaretçiler üzerinden kazanç sağlayacaksınız.
[COLOR=#414141] Benim de kendi ingilizce bloglarımın içeriklerini sürekli yayınladığım bu platformları sizlerle paylaşıyorum. Bu siteler aracılığı ile blogunuzdan ziyaretçileri eksik etmeyeceksiniz.
[COLOR=#414141] [COLOR=#FF9900]# Twitter

[COLOR=#414141] Blogunuz için ingilizce bir twitter profili oluşturarak bu hesapta içeriklerinizi paylaşabilirsiniz. Fakat içeriklerinizi paylaşırken bazı noktalara dikkat etmemiz gerekiyor.
[COLOR=#414141] Şöyle ki blogunuzla ilgili ziyaretçi kazandırabilecek ve özellikle dünya gündemindeki bütün hastagleri kullanarak içeriğinizin linkini, başlığını ve kısa bir açıklamasını da ekleyerek sık sık tweet atın.
[COLOR=#414141] Mesela şuan twitter’ın dünya gündemine bakıyorum;
[Resim: twitter-trends-ingilizce-blog-acmak.jpg] Twitter TT – İngilizce siteye ziyaretçi kazandırmak [COLOR=#414141] Buradaki hashtagleri kullanarak içeriklerimizi belirli aralıklarla paylaşıyoruz. Nasıl paylaşacağınızı da örnek olması amacıyla göstermek istiyorum.
[Resim: twitter-ornek-paylasim-ingilizce-site-ku...nc-net.jpg] Twitter’da paylaşım yapmak – İngilizce niş site [COLOR=#414141] Dilerseniz tweet’e kısa bir açıklama da ekleyebilirsiniz. Bu şekilde doğru paylaşımlar yaparak twitterdan binlerce ziyaretçiler kazanbilirsiniz.
[COLOR=#414141] Yalnız bütün hashtag’leri tek tweette kullanmayın. Dünya gündemindeki ve size ziyaretçi sağlayabilecek hashtagleri bölerek paylaşımlar yapın.
[COLOR=#414141] # Reddit
[COLOR=#414141] Reddit, günde milyonlarca ziyaretçisi olan bir sosyal imleme sitedir. Oluşturduğunuz içerikleri subreddit dediğimiz gruplarda paylaşarak çok ama çok iyi ziyaretçiler kazanabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Öncelikle reddit.com’a gidip sağ üst köşeden ’sign up’ diyerek hızlıca bir hesap oluşturuyoruz. Ardından reddit’e giriş yaptıktan sonra yine sağ üst köşeden ’create post’ butonuna tıklıyoruz.
[Resim: reddit-paylasimi-ingilizce-icerikli-site-kurmak.jpg] Reddit paylaşımı – İngilizce içerikli site kurmak [COLOR=#414141] Resimde de gösterdiğim şekilde paylaşımlar yapıyorsunuz. Fakat reddit’te çok sık paylaşımlar yapmayın. Aksi halde hesabınızı askıya alabilirler.
[COLOR=#414141] [COLOR=#3366FF]# Facebook
[COLOR=#414141] Blogunuza iyi ziyaretçiler kazandırabileceğiniz bir diğer değerli platformlardan biri de kesinlikle facebook. Tabi önce blogunuz için iyi bir facebook hesabı/sayfası oluşturup blog bilgilerinizi bu sayfada yazın (web sitenizi ekleyin, hakkında kısımlarını doldurun vs.).
[COLOR=#414141] *** 1. İçeriklerinizi oluşturduğunuz sayfada paylaşıp, biraz link kazanın. Ayrıca bu paylaşımları yaparken içeriğiniz ile ilgili hashtagleri kullanmayı unutmayın.
[COLOR=#414141] *** 2. Facebooktaki yabancı blog yazarları gruplarını bulup bu gruplara katılın. Bunun facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kutusuna ’blog, blogger, blogging’ gibi kelimeleri gruplar kategorisinde aratarak 1000+ üyesi olan bütün yabancı gruplara katılın.
[COLOR=#414141] Yavaş yavaş gruplara katılma isteğinizi kabul edildiği zamanda her gün düzenli olarak katıldığınız bütün gruplarda içeriklerinizi paylaşıp insanların blogunuzu ziyaret etmelerinizi sağlayın.
[COLOR=#414141] *** 3. Oluşturduğunuz sayfada paylaştığınız dikkat çekici içeriklere ufak bütçelerle reklam verin.
[COLOR=#414141] Ayrıca konu ile ilgili hit arttırma yöntemleri yazımı da okumanızı tavsiye ederim.
[COLOR=#414141] # Pinterest
[COLOR=#414141] Pinterest son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir sosyal medya platformudur. Ayrıca sitesine hit sağlamak, link kazandırmak isteyenler için altın değerindedir.
[COLOR=#414141] pinterest.com’a giderek google hesabınızla da kolayca bir profil oluşturabilir ve sağ üst köşedeki ’artı (+)’ ikonuna tıklayarak pinler oluşturmaya başlayabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Pin oluşturmak için ’başlık’, ’içerik bağlantısı’ ve ’kısa bir açıklama’ ile bir pano yeterlidir. Bu bilgileri girdikten sonra ’kaydet’ diyerek içeriğimizi pinterestteki kullanıcılara ulaştırabilirsiniz.
[COLOR=#414141] [COLOR=#333399]# Instagram
[COLOR=#414141] Instagram çok popüler bir sosyal medya platformudur. Twitterdaki gibi doğru hastaglari kullanarak blogunuzu çok iyi bir şekilde tanıtabilirsiniz. Ayrıca çok uygun fiyatlara instagramda reklam verip sitenize tıklamalar alarak iyi bir blogunuza iyi bir potansiyel kazandırabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Tabi instagram gönderilerine link ekleyemiyoruz fakat paylaştığımız postlar ile kullanıcıları profilimize yönlendiriyor ve biyografimize eklediğimiz blog adresine tıklamalarını sağlayabiliyoruz.
[COLOR=#414141] Benim de genel olarak kullandığım en iyi platformlar ve teknikler bunlar. Bu siteleri düzenli ve doğru bir şekilde kullandığınızda oldukça iyi ziyaretçiler kazanabiliyorsunuz.
SEO çalışmaları [COLOR=#414141] SEO çalışmalarına site içi SEO (on page seo) ayarlarından başlayın ve SEO uyumlu içerikler yayınlamaya çalışın. Biraz zaman geçtikten sonra (3-4 hafta) diğer (backlink, tanıtım vs.) SEO tekniklerini de uygulayabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Ayrıca konu hakkında aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz.
[COLOR=#414141] Fakat şunu unutmayın; site içi SEO her şeyden önce geliyor ve arama motorlarındaki başarının çok büyük bir kısmını oluşturuyor.
Tavsiyeler ++ [COLOR=#414141] Son olarak bu başlık altında da sizlere bir kaç tavsiye vermek istedim. Öncelikle aceleci davranmayın, yavaş yavaş ve doğru bir şekilde ilerleyin.
[COLOR=#414141] ]+ Sosyal medyayı aktif kullanın
[COLOR=#414141] Blogunuz için açtığınız sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmaya özen gösterin. İçeriklerinizi size gösterdiğim sosyal medya platformlarında sık sık doğru bir şekilde yayınlayın.
[COLOR=#414141] ]+ Yatırım yapın
[COLOR=#414141] Blogunuz için ara sıra ufak bütçelerle size belirttiğim etkili, popüler platformlardan reklam çıkın. Bu reklamlar blogunuza iyi bir potansiyel kazandıracaktır.
[COLOR=#414141] ]+ Sabırlı olun
[COLOR=#414141] Hiç ziyaretçi gelmiyor veya kimse reklamlara tıklamıyor diye hemen bırakmayın. İlla ki bir yerde hata yapmışsınızdır. Sürekli araştırmalar yapın, deneyin, çabalayın.
[COLOR=#414141] Bu arada ben bu yazıyı yeni teknikler ekleyerek ara ara güncelleyeceğim ve serüveninizde bütün sorularınıza, merak ettiklerinize cevap vereceğim. Bunun için hemen aşağıda sorularınızı bana yorum olarak iletebilirsiniz.
https://masterkazanc.net/ingilizce-niche-blog-acmak/
Junior Member
İngilizce Niche Blog Açmak ve Günde 50 TL Kazanmak (Full Rehber)
merhaba adminim bu değerli ve kıymetli bilgilerin için teşekkür ederim,yıllardır çok yapmak istediğim bir iş bu,ama bır turlu gırısemedım bu işe ve hıc mı hıc anlamıyorumda,bakalım yapabılecekmıyım sayende girişmeyi düşünüyorum bu işe artık
Administrator
İngilizce Niche Blog Açmak ve Günde 50 TL Kazanmak (Full Rehber)
Merhaba hoşgeldiniz, işin bir yerinden başlayıp sürekli kendinizi güncelleyin. Bol bol okuyun ve uygulayın. Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz, bilgim çerçevesinde yardımcı olurum.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.