You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İmralı'ya 6 mahkum gidiyor

İmralı'ya 6 mahkum gidiyor

Posting Freak
İmralı'ya 6 mahkum gidiyor
Adalat Bakanı Mehmet Ali Şahin, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın tutulduğu İmralı Cezaevi'ne 6 mahkum gönderileceğini söyledi.
Adalat Bakanı Mehmet Ali Şahin, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın tutulduğu İmralı Cezaevi'ne 6 mahkum gönderileceğini ve Öcalan'ın bunlarla gerekli şartları taşıması durumunda haftada 10 saat görüşebileceğini söyledi.

CNN Türk televizyonunda yayınlanan Ankara Kulisi programına katılan Şahin, bir süre önce gündeme gelen İmralı'ya yeni tutsakların gönderileceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında Bakan Şahin, Öcalan'ın tutulduğu İmralı'ya 6 yeni hükümlünün nakledileceği söyleyerek, "Yasaya göre F tipi cezaevlerinde tek kişilik odada kalan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum kişilerin haftada 10 saati geçmemek üzere diğer mahkumlarla sohbet etme hakkı bulunuyor. En fazla 10 mahkum sohbet edebiliyor. Tabii iyi halli olmaları şartıyla'' dedi.

Öcalan'ın tek başına kaldığı için bunu uygulamadıklarını söyleyen Bakan Şahin "Öcalan'ı başka cezaevine de naklini düşünmüyoruz. Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi'nin de İmralı'da tecrit koşulları bulunduğuna yönelik raporu var. Ağırlaştırılmış müebbete mahkum 6 kişinin daha İmralı'ya nakline imkan sağlayan bir inşaat çalışması başlattık" dedi.

Şahin, kimlerin İmralı'ya nakledileceklerine ilişkin kendisinin kafasında da bir isim bulunmadığını söyledi.
[Resim: pirzhreana1.jpg]

ZÖHRE ANA PİRİMİZ
YOLUNDAYIZ HEPİMİZ...
[Resim: ali-ata-ana.gif?type=sigpic&dateline=1222017440][Resim: thumb196233649pe7nu4.gif]


GELİN EY DOSTLARIM BİRLİK OLALIM.
İKİ CİHAN SELVERİNDEN SORALIM
SORULUR SORGULAR DARDA DURALIM
MÜRŞİDİ KAMİL'E KUL OLMADIKÇA...

( PİR ZÖHRE ANA )

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.