You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İmparatorluk geri geliyor!

İmparatorluk geri geliyor!

Posting Freak
İmparatorluk geri geliyor!
İstanbul'a tam sayfa ayıran dünyanın en çok okunan ekonomi gazetesi Wall Street Journal, Türkiye'nin güçlü ekonomisi ve cesur başbakanıyla bölgesel güç olma yolunda ilerlediğini yazdı.


[SIZE=+0] ABD'nin önde gelen iş dünyası gazetesi Wall Street Journal (WSJ), hafta sonu gezi ekinde İstanbul'a tam sayfa ayırdı. 'İmparatorluk Geri Geliyor' başlığıyla çıkan haberde, İstanbul'un görülmesi gerekli yerlerinden fotoğraflar da yer aldı.

Suzy Hansen tarafından kaleme alınan yazıya göre Türkiye güçlü ekonomisi ve cesur Başbakanıyla, bölgesel süper güç olma yolunda güvenle ilerliyor, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul da ülkenin kazandığı bu yeni güvenle dolu.


İstanbul'da Türkler hem 'Osmanlı nostaljisinden' hem de kentin Beyoğlu gibi bazı semtlerinin hızla değişen görünümünden memnun. Beyoğlu ve çevresinde giderek yenilenen binalar, butik mağazaları, yepyeni restoranlar ve gece kulüpleri bulunuyor. Eyüp, Balat, Fener ve tarihi Sultanahmet semtleri ise kentin daha geleneksel yüzünü gösteriyor, Üsküdar da İstanbul'un Asya yakasında, orta sınıf aileler açısından Beyoğlu'na alternatif oluşturuyor.

İstanbul'un en önemli sorunu trafik, trafikten kaçmak isteyenler ise Boğaz'da feribotlara binerek gezilerini daha kolay sürdürebiliyor. Boğaz manzarasını seyrederken, restoranlarda lezzetli Türk yemeklerinin tadına bakabiliyor.

Yazının sonunda, Amerikalı iş adamı ve tasarımcı Antony Todd, modacı Hüseyin Çağlayan, New York'ta restoran sahibi iş adamı Osman Çakır ve yazar Elif Şafak'ın, İstanbul'da gidilip görülmesini önerdikleri pek çok restoranın, galerinin, butik otel ve diğer otellerin, mağazaların, barların, kafelerin ve kitabevlerinin adresleri de verildi.[Resim: counthighlight.ashx?t=1291634025046&ids=...53,101860)]


gazetevatan.com
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.