You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İmam Hatip'te Atatürk büstüne saldırı

İmam Hatip'te Atatürk büstüne saldırı

Administrator
İmam Hatip'te Atatürk büstüne saldırı
[COLOR="#000000"]İzmit'in Meh****li Paşa Mahallesi'nde bulunan İbni Sina İmam Hatip Ortaokulu'nun bahçesindeki Atatürk Büstü'ne, 13 Ekim sabaha karşı kimliği belirsiz kişilerce kırıldı.

Saldırı Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamayla ortaya çıkarken, okul yöneticileri ise büstün top oynayan çocukların düşürmüş olabileceğini iddia etti. Kırılan büst değiştirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan açıklamada, "Kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından Kocaeli İzmit'te İbni Sina İmam hatip Ortaokulu önünde bulunan Atatürk Büstü kırılmıştır. Olayla ilgili adli işlem başlatılmıştır bilgisi alınmıştır" denildi. Açıklamada olayın 13 Ekim 2014 saat 02.30'da meydana geldiği duyuruldu.

Olayın duyulmasının ardından polis ekiplerinin okula giderek inceleme yaptığı öğrenilirken, okul yöneticilerinin ise polislere verdikleri ifadede büstün bahçede top oynayan çocuklar tarafından kazayla düşürülmüş olabileceğini söyledikleri öğrenildi. Ancak çevredeki bazı esnaf ise büstün kimliği belirsiz kişiler tarafından kasıtlı olarak kırıldığın, ardından polisin gelip inceleme yaptığını söyledi. Okul bahçesindeki çocukların bir bölümü de büstün top oynarken düştüğünü duyduklarını söylemelerine rağmen, bir bölümü de gece kasıtlı olarak kırıldığını söylediler. Olayla ilgili soruşturma sürerken, okulun bahçesindeki kaideye kısa sürede yeni bir Atatürk büstü monte edildi.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.