You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İktidarı, Hz. Ali çarptı

İktidarı, Hz. Ali çarptı

Administrator
İktidarı, Hz. Ali çarptı
İktidar, Kazlıçeşme mitingine saatler kala Gezi parkı eylemlerine sert bir müdahale yaptı. Kadın, çoluk, çocuk, yaşlı demeden gaz ve coplarla insanları ezdi geçti. Bu görüntüler, ancak koltuğu sallanan diktatörlerin başvuracağı yönetimlere ait olabilir.

Batı basını tarafından on bir yıldır ’çare’ olarak millete sunulan iktidar, aynı Batı tarafından bugün ’korku iktidarı’ olarak adlandırılmakta. Sayın Erdoğan’ın sırtını dayadığı Batı, bugün kendisini yüzüstü bırakmış görünüyor. Erdoğan’ın elindeki tek çare, polis gücüyle tepkileri bastırmak’
Bu ise onu, bilinen sona hızla yaklaştıracak ve belki de doğacak olaylarda meydana gelecek ölümlerle ’eli kanlı diktatör’ suçlamasına maruz bırakacaktır. Batının önce kullanıp, sonra yediği liderler hep bu kaderi yaşamıştır.

Sayın Başbakan en büyük darbeyi yakında kendi çevresinde alacaktır. Bu gün kendisine destek veriyormuş gibi görünen yandaş basının aslında kendisine değil, aldıkları ihaleler gereği AKP’ye destek verdiklerini, onlardan yükselecek ’gül’ sesleriyle anlayacaktır.

Kazlıçeşme mitingiyle ’oyunları bozacağını’ iddia eden Başbakan, aslında kurulan bir oyunun parçası olduğunu hemen anlayacağa benzemiyor. İnsanlar tencere ve tavalarla Toma’lara karşı koymaya çalışıyorlar. Şu ana kadar dört vatandaş hayatını kaybetmiş on ikisi ise ne yazık ki gözlerini’

Peki, bu ne mitingi ve kime ne faydası var?

Olayları kızıştırmaktan başka neye yarar? ’Yüzde elli’ destek siyasi bir kibre dönüşmüş ve adeta gözlerini kör etmiş. Ne, kimseyi duyacak ne de dinleyecek haldeler. Dış basın, Erdoğan’ın dünyada, etkilendiği ve dinleyeceği tek adamın Obama olduğunu seslendiriyor.

[BNe kadar yazık ve ne kadar acı’[/B]
Dillerinde din, iman düşmeyenlerin akıl hocası, Hıristiyan Obama’
Bu zihniyet ’Allah’ der, ama Allah’ı da dinlemez. Eğer dinlemiş olsa ’siz onların dinlerine girmedikçe, onlar sizlerden asla memnun olmazlar’ ilahi gerçeğine kulak vermiş olurlardı.

Ülkenin ne kadar maden ve petrol kaynakları varsa, hepsini ecnebilere verdiler. Ama yine de memnun edemediler. Ecnebiler bu iktidar döneminde; Yüz yıl, hatta beş yüz yıl aradan sonra ilk defa ayin yapacakları mekânlara kavuştular. Trabzon Sümela’da ayin, Fatih’ten sonra ayin sona ermişken, Tayyip Bey sayesinde bu hakkı tekrar elde ettiler.

Nevşehir’de daha geçenlerde doksan iki yıl aradan sonra ilk defa bir kilise ayine açıldı. Hükümet o sırada ’gezi’de su fışkırtıyordu. Bütün bu icraatların sahibi, Batı tarafından şimdi istenmeyen adam oldu.

İbret alınacak bir durum değil mi?

Kazlıçeşme’de ’Bizi faiz lobisi indirmek istiyor’ naraları atarak, iktidarlarına vatandaşın gözünde yeniden bir ’kutsallık’ giydirmeye çalışanların, vicdanlarında bir merhamet ve iman kırıntısı kaldıysa şayet, başlarına gelen bu durumun ilahi bir tokat olduğunu anlamaları lazım.

İktidar, Hz. Ali tokadı yemiştir. Çünkü bu iktidar tam on yıldır, koltuk uğruna Kur’an-ı mızrak ucuna takıp Müslümanları kandıran Muaviye rolünü oynamıştır. Belinin bir daha doğrulması, asla mümkün değildir.
Eğer körü körüne, Allah’ın ’aklediniz!’ emrini dinlemeyerek, bu iktidarın hala ’İslami’ olduğunu iddia eden iman fukaraları da kendilerine dikkat etsinler. Bu tokadı onlar da yiyebilir. Tövbe edip kendine gelsinler ve neye hizmet etiklerini bir kez olsun görsünler artık.

Çünkü Allah’ın tarif ettiği Müslüman tipinin boynunda Yahudi ödülü, koynunda Hıristiyan Haç’ı olmaz. Kilise açmaz ve açarken tekbir getirmez, Milletin kaynaklarını ecnebiye peşkeş çekmez. Milletin yollarını, köprülerini fırsatçı faiz lobilerine satmaz.

Ülkesini, İsrail’in güvenliği için kalkan yapmaz. Büyük İsrail’in inşasında yüklenici firma görevi icra etmez. Müslümanları Şii-Sünni diye ayırmaz. Milleti Kürt-Türk diye kamplara bölmez.

kaynak:http://www.yenimesaj.com.tr/?artikel,120...suf-karaca

Devami...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.