You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İbadet yerlerine kimse el sürmesin.

İbadet yerlerine kimse el sürmesin.

Administrator
İbadet yerlerine kimse el sürmesin.
İstanbul'da 3 günde 6 camide yangın

[Resim: 281620081213041849614.jpg]
Sultanbeyli'de 2, İçerenköy'de 1 camide yangın paniğe neden oldu. Anadolu yakasında son 3 gün içerisinde 6 ayrı camide çıkan yangınlar, kundaklama ihtimalini akıllara getirdi.


EN SON PENDİK'TE CAMİDE YANGIN ÇIKTI
Pendik'te bir camide çıkan yangın, hasara yol açtı. Orta Mahalle 4. Yol Bahar sokakta bulunan Ulu Cami'de akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Pendik İtfaiyesi ekiplerince söndürülen yangın sonucu camide hasar oluştu. İtfaiye ekiplerinin camideki duman tahliyesi işleminin sürdüğü bildirildi.
Olayın ardından polis ve itfaiye ekiplerince yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için araştırma başlatıldı.

DİĞER CAMİ YANGINLARI
Kadıköy İçerenköy İnönü Mahallesi Kayışdağı Caddesi'ndeki ''Medine Mescidi''' adlı camide akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
İtfaiye ekiplerince büyümeden söndürülen yangın sonucu camide küçük çapta hasar oluştu.
Olaya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan caminin imamı Müslüm Demir, arife günü de caminin depo kısmında yangın çıktığını belirterek, şöyle konuştu:
''Önceki olayda çevrede tinerciler vardı, onlardan şüphe ettik ama bir sonuç çıkmadı. Bu olay öncesi ise ben camiden klimaları kapatıp çıktım. Daha sonra camiden dumanlar çıktığını gördüm ve itfaiyeye haber verdim. İtfaiye de kısa sürede yangını söndürdü.''
Bu yangının ardından aynı ilçede Dudullu-Bostancı yolundaki Küçükbakkalköy Merkez Camisi'nin girişindeki bölümde yangın çıktı. Halıların tutuşmasıyla büyüyen yangın, itfaiye ekiplerince yayılmadan söndürüldü. Yangında, caminin halılarının bir kısmı zarar gördü.
Camilerde inceleme yapan polis ve itfaiye ekipleri, her iki yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışmalarıNI sürdürüyor.
-İSTANBUL'DAKİ CAMİ YANGINLARI-
Kadıköy'deki bu yangınlardan önce İstanbul'un yeni ilçelerinden Sancaktepe'deki Veysel Karani Camisi'nin girişinde bulunan ve kapalı olan imam odası ile Hacı Akif Demirci Camisi'nin imam odasında öğle saatlerinde yangın çıkmıştı.
Elektrik kontağından çıktığı sanılan bu yangınlar hasara yol açmıştı.
Ayrıca Kurban Bayramı'nın 3. günü olan 10 Aralıkta Ümraniye Yukarı Dudullu Mahallesi İnönü Caddesi Kemerdere Sokak'taki Hacı Mehmet Şahsuvaroğlu Camisi'nin imam odasında çıkan ve itfaiye ekiplerince söndürülen yangın da küçük çapta hasara neden olmuştu.

Bu yangınlar insana, başka şeyler hatırlatıyor. Aleviler üzerine oynanan oyunlar akla geliyor.
Umarızki bu yangınların sebebinin ne olduğu en kısa zamanda ortaya çıkar.
Artık Sünni insanların, bu oyunları bozacağına inanıyorum.


Posting Freak
İbadet yerlerine kimse el sürmesin.
Bu,büyük bir kargaşanın tetikleyicisi olacaktır..
Herkes aklı selim olmalı. Bu oyunlara gelinmemelidir. Hiç kimse insanlarımızın inançlarıyla oynamasın.
Üzerimize gelirler ise Dişe diş..Kana kan !!..
Administrator
İbadet yerlerine kimse el sürmesin.
Bunlar birer provakasyondur.

Her ne kadar saldırılar camilere yapılmış görünüyorsa da bu saldırılar karşısında temkinli olması gereken kesim Alevilerdir....
Posting Freak
İbadet yerlerine kimse el sürmesin.
KARA PARTİ'nin bir oy+unu olabilir.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.