You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hz. Muhammed nasıl kefenlendi?

Hz. Muhammed nasıl kefenlendi?

Administrator
Hz. Muhammed nasıl kefenlendi?
Sultanahmet Meydanı'ndan sahur ve iftar vaktinde program yapan Nihat Hatipoğlu, peygamber efendimizin nasıl kefenlendiğini anlattı.

Hz. Muhammed defnedilmeden önce nasıl yıkandı? Nasıl kefenlendi? Peygamber'i yıkamak için yanında kimler bulundu?

Tüm bu merak edilenlerin yanıtını Nihat Hatipoğlu verdi. Ramazan ayında sahur ve iftar vaktinde, Sultanahmet Meydanı'ndan canlı yayınla sahur programı yapan Hatipoğlu, peygamber efendimizin nasıl yıkandığını ve kefenlendiğini anlattı.

Sultanahmet Meydanı'nda bulunan kişiler Nihat Hatipoğlu'nu dinlerken gözyaşlarına hakim olamadı. Hatipoğlu'nun anlattıkları, dinleyenleri şaşkına çevirdi.

İşte Hatipoğlu'nun ağzından Hz. Muhammed'in yıkanması ve kefenlenmesi:

Resullullah vefat ettiği 15 metre karelik bir odada yıkanacak. Kadınlar dışarı çıkarıldı. Odaya kimler girdi biliyor musunuz?

PEYGAMBER'İ KİMLER YIKADI?

Hepsi Resullullah'ın akrabaları. Odaya girenlerin başında Hz. Ali vardı. Amcası Hz. Abbas vardı. Hz. Fadıl vardı Abbas'ın oğlu. Hz. Kusem vardı o da Hz. Abbas'ın oğlu. Hz. Üsame Bin Zeyd vardı, Resullullah'ın evlatlığının oğlu.

NASIL YIKAYACAKLAR BİLMİYORLAR

Bunlar kapıyı kilitliyorlardı, kimseyi içeriye sokmuyorlardı. Resulluallah elbiseleriyle duruyordu. Nasıl yıkayacaklar Resullullah'ı? Bilmiyorlar ki

Devami...
Administrator
Hz. Muhammed nasıl kefenlendi?
Resmi İslam tarihine göre sorguluyorum:

İki cihan rehberi Hz.Muhammed Mustafa peygamberimizin mübarek bedenini Şahımerdan Ali yıkarken tarihe halife olarak geçen ömer,osman,sıddık ne iş görüyorlardı?

Yüce Hz.Muhammed Mustafa'dan özür dileyerek aşağıdaki satırları yazıyorum . Ben ona kurban olayım. Öyle bir tarih yazmışlar ki artık midem bulanıyor yazarken !!!

Sözüm ona Mekke'den medine'ye yol arkadaşlığı yapan, kızını peygambere veren Sıddık neredeymiş bu esnada ?
Peygamberin iki kızı ile evlenen osman neredeymiş?

Aynı tarih diyor ki bu üç halife bir araya geldi ve Ömerin aklıyla Sıddık'ı önce halife seçtirdi. Sonra kendisi de Osman'dan imza aldı halife oldu. Ömer halife iken Muaviye'yi Şam Valisi olarak atadı. Muaviyenin oğlu olan piç yezid daha sonra babasının yerine geçerek Peygamberin torunlarından Hz.Hasan'ı 2'inci eşinin kardeşini kullanarak zehirletti,Hz.Üseyin'i de hunharca mübarek başını gövdesinden ayırarak şehit eti. Sonra da peygamber soyuna düşman olan Emevi soyundan gelen Osman tahta oturdu. Peygamberin mekke'den kovduğu Mervan'ı yardımcısı yaptı !!!

Gerçekten lanet olsun bu yezid zihniyetine, Ehlibeyte yapılmadık kötülük bırakmamışlar ...
Junior Member
Hz. Muhammed nasıl kefenlendi?
Paylaşım için teşekkür ederim. Fakat şu var peygamberimiz defnedilirken neden diğerleri yok diye insanların ellerini vicdanlarına koyup düşünmesi lazım. Nihat hatipoğlu bunları da anlatmalıdır. Fakat insanlardan çoğu gerçekler saklanıyor. Eğer gerçekleri saklayıp bir yerlere varacaklarını düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Allah mutlaka insanlara gerçeği gösterecektir.
Posting Freak
Hz. Muhammed nasıl kefenlendi?
Kendi çıkarları için Hz Muhammet Mustafa nın torunlarını katleden insanlıktan mahrum kişiler. Kendi nefislerine uyacak şekilde Hz Muhammet Mustafa nın adını kullanarak Peygamberimiz de böyle yapardı diyerek insanları kandırma yollarına gitmişlerdir. Karşı gelenleri de kılıçtan geçirip katletmişlerdir. Katliamların en büyüğü Kerbela döneminde yapılmıştır. Kendilerine biat etmeyenleri zindanlara atarak susturmaya ve küçük düşürmeye çalışmıştır. Biat edenleri mal mülk (zekat) vererek paraya boğmuşlar. Adına da Şeriat demişlerdir.

Hz Muhammet Mustafa Peygamberimizin getirdiği Müslümanlığı şuan bilseler yaptıklarından utanırlardı.
[COLOR="Green"][SIZE="5"]
Atatürk dediler adıma benim
İkrarımı verdim Ali’dir Pirim
Mürşidim Zöhre Ana posta vekilim
Latince yazısını dilden dökerim

Çanakkale içinde aynalı çarşı
Askerimi düzdüm Yunan’a karşı
Üseyin kafası mızrakta başı
Deniz kenarında Mehdi duacı

BİLDİREN ; PİR ZÖHRE ANA
[/COLOR]
Administrator
Hz. Muhammed nasıl kefenlendi?
kral0872 yazdı:Paylaşım için teşekkür ederim. Fakat şu var peygamberimiz defnedilirken neden diğerleri yok diye insanların ellerini vicdanlarına koyup düşünmesi lazım. Nihat hatipoğlu bunları da anlatmalıdır. Fakat insanlardan çoğu gerçekler saklanıyor. Eğer gerçekleri saklayıp bir yerlere varacaklarını düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Allah mutlaka insanlara gerçeği gösterecektir.

Sevgili can, sizce Hatipoğlu gibi sünni itikade sahip bir "din adamının" Hz.Ali vardı da diğerleri neden yoktuyu topluma söyleyebileceğini zannediyor musunuz?

Yaşar Nuri Öztürk onlarca yıldır öğrendiklerini şimdi tabiri caize kusuyor çünkü artık onun da midesi kaldırmıyor?

Sıradan bir müslümanın tüm resmi islam tarihini değil sadece EMEVİLER'i okuması dahi yeterlidir.

Ebu süfyan, Muaviye, Yezid,Mervan ... hepsi Ehlibeyt düşmanı. Aynı soydan Osman geliyor, peygamber düşmanlarını en önemli görevlere getiriyor. Peygamberimizden sonra 200 yıl neredeyse bu kafiler "İslam" adı altında yaşıyorlar... İlahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk'ün de dediği gibi bugün ki İslam peygamberin İslamı değil Emevinin İslamıdır. Sünnet diyorlar Emevi gelenekleridir. Kur'an ; halife Osman'ın orijinal nüshaları yakıp, yok edip kendi bildiği gibi yazdırdığı kitaptır.

1400 yıl öncesinden bahsediyoruz. Bugün Başbakan çıkıyor ve Cami'ye ayakkabıları ile girdiler diyor ve kamera görüntüleri olmadığı halde O'na inananlar aynı şeyi söylüyorlar. Başörtülü bir kadına saldırıldığını söylüyor ama ne şikayet var ne de böyle bir kayıt. Ama milyonlarca insana bunu söylüyor ve milyonlarca insan da buna inanmak istediği için gerçeklerin yerini yalanlar alıyor. Bir de satın alınan gazeteler, gazeteciler, televizyonlar, dergiler, radyolar aynı yalanı baskıdan, korkudan bazen de isteyerek söyleyince al sana Emevi saltanatı.

"İleri demokraside" böyle ki 1400 yıl önceki devri hiç düşünmek bile istemiyorum...

Muaviye döneminde de insanlar ya korkutuldu ya da satın alındı. Resmi tarihte Hanefi mezhebinin kurucusu Ebu Hanife ne diyor du :" Şayet halkın, onun atalarını aldattıkları gibi O’nu da aldatıp yarı yolda bırakmayacaklarını bilseydim, O’nunla beraber bende savaşırdım ." Bu sözü Ehlibeyt'e açık destek vermediği için söylüyor. Neden açık destek veremiyor çünkü korkuyor ve halkın da Ehlibeyte çeşitli nedenlerle destek vermediğini vurguluyor.

Allah bizlere akıl fikir vermiş ki iyi ile kötüyü, haklı ile haksızı, doğru ile yanlışı ayırabilelim diye!!!

Şimdi peygambere düşman olan bir soya, onun halifesine, onun getirdiği kurallara, yaşam tarzına, paradigmasına benzemem isteniyor. İşte asimilasyon budur. Bizden Ehlibeyt taraftarı iken, zalim olmamızı Emevi anlayışına sahip olmamızı istiyorlar. Bizleri Emevi zihniyeti ile sorguluyorlar ve inanç alanımızı imara açıyorlar ve Emevi yapıları dikiyorlar.

İslam'ı siyasallaştıran, saltanata dönüştüren kim? Muaviye ve Yezid piçi değil midir? Tabi ki Evet...

Peki Emevilerin ve Abbasilerin yaşadığı ve yaşattığı dinin adı sevgi, barış, hoşgörü dini olabilir mi? Tabi ki Hayır...

İşte bugün Suriye'de, Arap yarımadasında, Afganistan'da kafa kesen şeriat yanlısı, siyasal islamcılar bunlar. Yani Emevi artığı köpek sürüleri. Köpek derken ataları Yezid te cehennem köpeği olduğu için onların da layık oldukları yer Cehennem çukurudur, piç yezidin yanıdır.

Kafa kesenin cennete işi olamaz herhalde !!!
Junior Member
Hz. Muhammed nasıl kefenlendi?
Yazınızı okudum fakat ben kuranın değiştirildiğine asla inanmam. Neden derseniz Allah ayetinde bu kuranı koruyacağını zaten bildirmektedir. Kaldı ki hafızların çokluğu da ortadadır. Fakat Muaviye konusunda sıffında yaptıkları ve siyasi yaptıklarından görmezden gelecek kadar insanlar kör olmamalıdır. Üçüncü halife osman bin affan öldürülmemesi için hz alinin mücadeleside ortadır. Ayrıca osman bin affan seçiminde de hz alinin itirazının olmadığı ortadır. Fakat osman bin affan ilk öldürmek için kimin gittiğini de unutmamalıdırlar. Bu konu çok derin fakat insanlarımız araştırmıyor. Kulaktan dolma bilgiler ile bu güne kadar çok insan geliyor. Sorgulama yapmıyorlar insanlar eğer sadece doğru benim doğrum dediği sürece bu şekilde gider.
Posting Freak
Hz. Muhammed nasıl kefenlendi?
kral0872 yazdı:Yazınızı okudum fakat ben kuranın değiştirildiğine asla inanmam. Neden derseniz Allah ayetinde bu kuranı koruyacağını zaten bildirmektedir. Kaldı ki hafızların çokluğu da ortadadır. Fakat Muaviye konusunda sıffında yaptıkları ve siyasi yaptıklarından görmezden gelecek kadar insanlar kör olmamalıdır. Üçüncü halife osman bin affan öldürülmemesi için hz alinin mücadeleside ortadır. Ayrıca osman bin affan seçiminde de hz alinin itirazının olmadığı ortadır. Fakat osman bin affan ilk öldürmek için kimin gittiğini de unutmamalıdırlar. Bu konu çok derin fakat insanlarımız araştırmıyor. Kulaktan dolma bilgiler ile bu güne kadar çok insan geliyor. Sorgulama yapmıyorlar insanlar eğer sadece doğru benim doğrum dediği sürece bu şekilde gider.

Kulaktan dolma bilgilere inanılmaması gerektiği konusunda hepimiz hem fikiriz. İşte bunlardan biri de Hz. Ali'nin dördüncü halife olduğu yalanlarıdır...

Halifelik makamı Peygamberimizin Ehlibeyti şehit edildikten sonra ömer osman ve ebubekirin kalleşçe siyasi oyunları ile ortaya çıkmış bir makamdır. Halifelik makamı gerçek olsaydı zaten ilk halife olması gereken Ehlibeytin kendileriydi. Ayrıca Hz. Ali'nin gücü kuvveti ilmi kudreti ve yüceliği meydanda herkesçe bilinirken halifelik makamı gerçekten olsaydı Hz. Ali'den önce o makama gelmeye kim cesaret edebilirdi ki?

[color=#0000CD]Oysa Hz. Ali'nin dördüncü halife olduğu tamamen halifelik makamını müslümanların gözünde geçerli kılmak için sonradan uydurulmuş ve tarih sayfalarında yerini almış koca bir yalandır. Halifelik Hz. Ali ve Ehlibeyt şehit olduktan sonra ortaya çıkmıştır...


Kur-an da aynı şekilde Ehlibeyt şehit edildikten sonra ortada gerçek Kur-an Ehlibeyt ile birlikte sır olunca ömer osman ve ebubekir tarafında kitap haine getirilmiş orijinal olmayan bir emevi kitabıdır...
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.