You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hz Muhammed'in diliyle Hz Ali

Hz Muhammed'in diliyle Hz Ali

Posting Freak
Hz Muhammed'in diliyle Hz Ali
Hz. Ali’yi Sevmek

Hz. Muhammed : “Ali’nin sevgisi ateşin odunu yediği gibi günahları yer, bitirir'
“Allah müminin kalbinde Ali’nin sevgisini sabit kılar. Buna rağmen sürçecek olursa kıyamet günü Allah sırat köprüsü üzerinde ayağını sabit kılar.”

Hz. Ali İyilerin İmamıdır

Hz. Muhammed : “Ali iyilerin imamı, kötülerin katilidir. Ona yardım eden yardım görür ve onu yardımsız bırakan yardımsız kalır.”
“Ey Ali! Şüphesiz Allah sana fakirlerin sevgisini bağışlamıştır. Bu yüzden onlar senin imam oluşundan, sen de onlar gibi taraftarların olduğundan hoşnutsun.”

Hz. Ali Sizin İmamınızdır

Hz. Muhammed : Allah Ali hakkında bana tavsiyelerde bulundu. Ben, “Ya Rabbi! Bana açıkla”dedim. O, “Dinle”dedi. Ben, “Dinliyorum”dedim. O, “Şüphesiz Ali hidayet bayrağı ve dostlarımın imamıdır. Onu bununla müjdele”dedi. Ali gelince kendisine bunu müjdeledim.

Ali Benim Vasimdir

Hz. Muhammed : “Şüphesiz, benim vasim, sır yerim, kendimden sonra geride bırakacaklarımın en hayırlısı; vaatlerimi yerine getirecek ve borcumu ödeyecek kimse Ali'dir
“Şüphesiz her nebinin bir vasisi ve varisi vardır ve şüphesiz Ali benim vasim ve varisimdir'

Ben Kimin Mevlası İsem Ali de Onun Mevlasıdır

Hz. Muhammed : “Ben kimin mevlası isem, Ali de onun mevlasıdır.”
Allahım! Ali’yi seveni sev ve ona düşman olana düşman ol.

Ali Her Müminin Velisidir

Hz. Muhammed : “Şüphesiz Ali bendendir ve ben de Ali’den ve Ali her müminin velisidir.

Ali Haktandır

Hz Muhammed : Ali hak iledir, hak da Ali iledir ve onun etrafında döner.”
“Hak bununladır, hak bununladır (yani Ali iledir. )”
“Ali nereye meyil ederse hak onunladır.


Ben ve Ali Bir Ağaçtanız

Hz. Muhammed : “Ey Ali! İnsanlar değişik ağaçlardandır. Oysa sen ve ben bir tek ağaçtanız.
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..
Member
Hz Muhammed'in diliyle Hz Ali
Bende Hz.Muhammed efendimizi agaca,o agacin köklerinide Hz.Ali efendimize benzetiyorum.

Allahim yüce mevlam Hz.Ali yi Hz.Muhammed i Hz.Hüseyin i sevenleri korusun,onlara düsman olanlarada düsman olsun..Canlarim benim onlar.Sevgileri gözlerimi dolu dolu ediyor.
La fetta illa Ali, la seyfe illa Zülfikar
Member
Hz Muhammed'in diliyle Hz Ali
Allahım! Ali’yi seveni sev ve ona düşman olana düşman ol.
Allah Allah
Junior Member
Hz Muhammed'in diliyle Hz Ali
Resulullah tüm müminleri ikişer ikişer kardeş kılarken,onları birbirlerinin sahipleri ve sohbet yoldaşları yapmıştı.Musahiptionlar.Sadece yediklerini,içtikleri ve işlerini pay etmemişlerdi;canları da karşılıklı bir olmuştu.Böylesi bir günde herkes musahip kardeşini bulurken,Hz Ali beride kaldı.''Bana kimse kardeş kılınmayacak mı?dediğinde,Resulullah,''Seni Kendime Sakladım''buyurdu.
Posting Freak
Hz Muhammed'in diliyle Hz Ali
İsyan yazdı:Resulullah tüm müminleri ikişer ikişer kardeş kılarken,onları birbirlerinin sahipleri ve sohbet yoldaşları yapmıştı.Musahiptionlar.Sadece yediklerini,içtikleri ve işlerini pay etmemişlerdi;canları da karşılıklı bir olmuştu.Böylesi bir günde herkes musahip kardeşini bulurken,Hz Ali beride kaldı.''Bana kimse kardeş kılınmayacak mı?dediğinde,Resulullah,''Seni Kendime Sakladım''buyurdu.

İyi niyetin güzel fakat bilgin yanlış. Müsahip olsalardı sence kızını müsahibine verebilirmiydi Hz.Peygamber?

ayrıca dünyada bir tane yolkardeşi yani müsahip tutabilirsin. Müsahibinle hayatın herşeyini paylaşır sadece namuslarınız ayrıdır.

Hz.Peygamber ile Hz.Ali'nin tarihteki gibi amca çocukları değil hala-dayı çocuklarıdır. Hz.Muhammed Mustafa'nın halası iki cihan selveri ,Hz.ALi'nin annesidir.

Hz.Peygamberle Hz.ALi'nin dedeleri yol kardeşidir bu yüzden tarihte amca çocukları gibi anılmışlardır.
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)
Junior Member
Hz Muhammed'in diliyle Hz Ali
Peygamberimizin yoluna canım kurban ehlibeyitine de Allah bizleri onların yolundan onların önderliğinden ayırmasın İmamım Hz ali Peygamberimiz buyurmuştu ben ilmin şehriyim ali kapısı umarım bu kapıdan içeri girmek tüm müslümanlara nasip olur.
Posting Freak
Hz Muhammed'in diliyle Hz Ali
kral0872 yazdı:Peygamberimizin yoluna canım kurban ehlibeyitine de Allah bizleri onların yolundan onların önderliğinden ayırmasın İmamım Hz ali Peygamberimiz buyurmuştu ben ilmin şehriyim ali kapısı umarım bu kapıdan içeri girmek tüm müslümanlara nasip olur.
Yailmiyorsam,ba$ka bir konuda "ben Allahtan ba$kasina secde etmem" demi$sin.Neden Peygamber ve ehlilbeyt yoluna kurban oluyorsunki,sen sadece Allaha ibadet et,korkmana gerek yok,Allaha ula$mak icin Muhammed_Ali yoluna ihtiyacin yokki bu durumda.
YESILDIR GÖKYÜZÜNDE GÖRDÜGÜN GÜNES
SICAKLIGI SENI,HAKIKATI BENI YAKAR...


"ZAMANA ZAMAN EVLIYASI"
Bir sıfatı Allah olan
Bir sıfatı Ali inan
Bir donu var Şahımerdan
Duyanlara Helal Olsun

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.