You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hollanda Televizyonu NOS: Çin'den satın alınan maskeler geri toplanıyor

Hollanda Televizyonu NOS: Çin'den satın alınan maskeler geri toplanıyor

Administrator
Hollanda Televizyonu NOS: Çin'den satın alınan maskeler geri toplanıyor
Hollanda Sağlık Bakanlığı'nın, Çin'den ithal ederek, sağlık çalışanlarına dağıttığı yüzbinlerce ağız maskesinin, kullanılmayacak derecede güvensiz oldukları gerekçesiyle geri toplatılması kararlaştırıldı.

Hollanda hükümeti, kritik durumdaki koronavirüs hastalarına müdahale eden sağlık personelinin ihtiyacını karşılamak için Çin'den, "KN95" kalite belgesine sahip 1 milyon 300 bin adet, "FFP2" ağız maskesi satın aldı.

Hollanda Televizyonu'nun (NOS) haberine göre, hastane ve sağlık çalışanlarına dağıtılan bu maskelerden yaklaşık 600 bini hatalı çıktı.

Güvenlik gereksinimini karşılayamayacak durumda olan maskelerin, hekim ve hemşirelerin sağlığını riske attığı belirtildi.
'Maskeler yüze oturmuyor, filtreler çalışmıyor'

Hollanda Uygulamalı Bilimsel Araştırma Kurumu (TNO), maskelerin yüze oturmadığını ve virüs parçacıklarına engel olması gereken ince filtrelerin görevini yapmadığı gerekçesiyle bu ürünlere onay vermedi.

Hollanda Sağlık Bakanlığı, güvenlik açısından yeterli olmayan ağız maskelerinin geri çağrıldığını açıkladı. Bakanlık, arızalı maskelerin, koronavirüs hastalarına müdahale sırasında kullanılıp kullanılmadığına ilişkin bilgilerinin olmadığını belirtti.

Birçok hastane, maskeleri derhal geri göndereceğini açıkladı. Hollanda'daki sağlık kuruluşları, yeterli sayıda maske olmadığı için bir süredir, kullanılmış maskeleri sterilize ederek, yeniden personeline dağıtıyor.

bbc.com/
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.