You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hayrünnisa Gül, askeri selamladı.

Hayrünnisa Gül, askeri selamladı.

Posting Freak
Hayrünnisa Gül, askeri selamladı.
Resmi törende kırmızı halıda ilk kez yürüyen Hayrünnisa Gül, askeri selamladı.
[Resim: hayrunnisagulasker1.jpg]
Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff için Köşk’te düzenlenen resmi törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül de katıldı. Kırmızı halıda ilk kez yürüyen Hayrünnisa Gül, askeri selamladı.

5 günlük temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gelen Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff ve eşi Bettina Wulff için Çankaya Köşkü'nde resmi tören düzenlendi.

Askeri törene Çankaya Köşkü'ne çıktığı 2007 yılından bu yana ilk defa Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül de katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi önce konuklarını Köşk'ün bahçesinde karşıladı. Ardından cumhurbaşkanları tören kıtasını selamlarken, her iki first lady de kırmızı halıda yürüdü..

Almanya Cumhurbaşkanının eşi Betina Wullf, törene katılan Türk protokolle tokalaşırken, Hayrünnisa Gül de Alman protokol ile tokalaştı.

İkili görüşme öncesinde cumhurbaşkanları ve eşleri balkonda bir süre sohbet etti.

Bu arada, Hayrünnisa Gül'ün Betina Wullf ile uzun süre İngilizce konuşması dikkat çekti.

Çankaya Köşkü'nde bu karşılama ile birlikte devlet protokolüne geri dönülmüş oldu.
Bir ismi Ali’dir bir ismi Veli
Onlar nurdan dogdu nurudur nebi
Eveli ahiri yaratan Ali
Simdi de geziyo Zöhre Ana dili
Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.