You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hatay valisi acı bilançoyu açıkladı

Hatay valisi acı bilançoyu açıkladı

Posting Freak
Hatay valisi acı bilançoyu açıkladı
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Reyhanlı İlçesi'nde meydana gelen patlamalarda ölenlerin ailelerini ziyaretinde ilçe halkına sağduyulu olmaları telkininde bulundu.

Patlamalarda yaşamını yitiren Turgay Güdük, M.Ali Şanlioğlu, Fehmi Karaca, Ahmet Hamdi Bozkaya, Selim Arslan ve Mehmet İri'nin ailelerini ziyaret eden Vali M. Celalettin Lekesiz, taziye çadırlarında ilçe halkıyla sohbet etti. Hatay'ın, farklı dinlerin, dillerin, inançların ve etnik kökenlerin yüzyıllardır uyum ve ahenk içerisinde yaşayan bir il olduğunu anlatan Vali Lekesiz, "Hatay'da farklı renkler, desenler, çiçekler gökkuşağı misali bir güzellik oluşturuyor. Bizim güzellik olarak değerlendirdiğimiz bu hususu, zaaf olarak değerlendirip kaşımak isteyenler, farklılıklarımızı birbirine hasım etmek isteyenler olabilir. Lütfen sağduyulu olalım" dedi.

PATLAMALARIN SIĞINMACILARLA İLGİSİ YOK

Patlamaları gerçekleştirenlerin, Türkiye'ye sığınan Suriyeliler olmadığına dikkat çeken Vali Lekesiz, "Bu hadiseyi yapanlar, başka yerlerle irtibatı olan, maalesef kendi vatandaşlarımızdır. Olayla ilgili gözaltında olanlar var. Konu ile ilgili çalışmalar tüm yönleriyle sürdürülmektedir. Millet olarak, tarih boyunca hangi dilden, dinden, inanıştan, etnik kökenden olursa olsun zorda kalanlara kucak açtık. Akrabalık ilişkilerimizin, tarihi bağlarımızın bulunduğu Suriyelilere de, ülkelerinde yaşanılan olumsuzluklardan dolayı, bize sığındıklarında kapılarımızı açtık. İnsani gerekçelerle, ilimizde geçici olarak misafir edilen Suriyelilerle, bizim Reyhanlılı, Hataylı hemşerilerimizin birbirine düşmesini isteyenler olabilir. Lütfen bu kışkırtmalara gelmeyelim "diye konuştu.

PATLAMALARIN BİLANÇOSU

50 kişinin yaşamını yitirdiği patlamalarda, 452 işyerinin, 293 konutun, 62 aracın ve 11 kamu binasının zarar gördüğünü açıklayan Vali Lekesiz, ilçe halkının maddi zararının tespit edilerek, giderileceğini belirtti. Taziye ziyaretlerine, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, Vali Yardımcısı ve Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Yıldız, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İl Müftü Vekili Cafer Erol, bazı ilçe ve belde belediye başkanları da katıldı.

Haber Tarihi :14-05-2013
internethaber.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.