You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Haşim Kılıç'tan DTP'ye müjde!

Haşim Kılıç'tan DTP'ye müjde!

Posting Freak
Haşim Kılıç'tan DTP'ye müjde!
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, DTP'ye açılan kapatma davasında eksiklikler nedeniyle kararın gecikeceğini söyledi. Yargı çevrelerine göre, karar seçim sonrasına kalacak.

Taraf gazetesinin bugünkü sayısında yer alan habere göre Başkan Haşim Kılıç, DTP hakkındaki kapatma davasına ilişkin olarak Yargıtay Başsavcılığı'ndan birtakım belegele rtalep ettiklerini ve o belgeler henüz gelmediği için raporun tamamlanamadığını söyledi.

"Davada sulanan partililer hakkında açılmış 150'ye yakın ceza davası var. Bunların sonuçlarını görmek istedik" diyen Kılıç, dosyada inceleme safhasına geçmenin zaman alacağını söyledi.

Anayasa Mahkemesi seçim öncesi çıkacak olası bir kapatma kararının sakıncalarını da göz önüne alarak davayı seçim sonrasına bırakacak.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.