You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hak Maşuğu Pir Zöhre Ana

Hak Maşuğu Pir Zöhre Ana

Administrator
Hak Maşuğu Pir Zöhre Ana
Allah, her dönemde insanlık adına ışık tutacak, yol gösterecek kerametleri ve ibadetleriyle öncülük yapacak evliyalar gönderir. Dönem dönem gelen bu evliyaların sonuncusu yaşayan tek Alevi Pir’i olan Zöhre Ana’dır.

Pir Zöhre Ana diyor ki : ’Bizim davamız ’İnsanlık davasıdır’, dinimiz ’İnsanlık dinidir’, yolumuz ’Muhammed Ali yoludur’, kitabımız ’Hakikat Kur’an’ı’, ibadetimiz ’Kırklar Cemidir’. Yetmiş iki millete bir nazarla bakar, kimseyi kimseden üstün ya da aşağı görmeyiz. Düşmanımız kindir, dostumuz Sevgi, yârimiz Şahımerdan Ali’dir.

Ehlibeyt; Muhammed Ali neslidir. On iki İmamlar ise Allah’ın varlığındaki imamlığını yapan evliyalardır. Bunlardan ilk İmam Hz. Ali'dir.Tüm İmamların Piri Ali’dir. Ayrıca Allah’ın Aslanı olarak bildirilmiştir. Her gelen ermiş, dervişlerin Mürşit kapısı Hacı Bektaş Veli’dir. Hocaları da bin bir dondan (beden) baş gösteren Şahımerdan Ali’dir. Zöhre Ana’nın açtığı kapı da Mustafa Kemal Atatürk’ün sancağı altında açılan Hacı Bektaş Veli’nin kapısıdır.

Elif’i Kevser tacını giyen ve elif sözünden Abı Kevser’den içen, ilim deryasında yüzen, dili kalem kalbi Kur’an olup okuyanlar geçmişte Bektaşi Sultan, Pir Sultan Abdal, Yunus Emre okumuş bu zamanda Zöhre Ana okuyor, değişen bir şey yok. Öz, söz aynı Necef deryası ,aynı ser çeşme suyu. Ama bugün Zöhre Ana bedeni geçmişte Bektaşi Sultan, Pir Sultan Abdal, Yunus Emre bedeni. Bedenler ayrıdır, özler sözler birdir.

Tüm gelen ermişlerin, evliyaların kervanı Ali kervanıdır. Bu kervanı kimse durduramaz.’

NE MUTLU EHLİBEYT'İ SEVENE,
NE MUTLU PİR ZÖHRE ANA'NIN YOLUNDAN GİDENE..

[Resim: 3.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.