You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hacıbektaş'ta bir İslamcı lider

Hacıbektaş'ta bir İslamcı lider

Senior Member
Hacıbektaş'ta bir İslamcı lider
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Hacı Bektaş Veli hazretlerinin torunlarından olan Arife Ana'yı Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesindeki evinde ziyaret etti.

Aynı zamanda Hacı Bektaş-ı Veli Hazretlerinin türbedarı olan Arife Ana BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ve beraberindeki heyeti sıcak bir şekilde karşıladı. Arife Ana, "Ziyaretiniz bizi çok memnun etti, çok teşekkür ediyorum. Selamlarınızı alıyordum, televizyondan da izliyordum ama evime kadar gelmeniz bizi çok mutlu etti, çok sevindim. Hoş geldiniz" dedi.

"Müslümanlığın adına Hacı Bektaş 'Türk' diyor

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş da ziyaret sırasında Hacı Bektaş Veli hazretlerinin Anadolu'nun müslümanlaşmasındaki rolünü anlattı. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Türk milleti kelimesini bize mal eden Hacı Bektaş-ı Veli'dir. O Horasan'dan buraya geldiği zaman burada Türkmenler vardı ama Türkmenler henüz müslüman değildi. Hacı Bektaş geliyor bunları müslüman yapıyor.

Anadolu'daki hemen hemen tüm etnik grupları müslüman eden Hacı Bektaş ve müridanıdır. Balkanlara da onlar gidiyorlar. Mesela Bosna'yı da bunlar müslüman yapıyorlar. Müthiş bir birlik ortaya çıkıyor. İşte bu milletin adına Türk Milleti deniyor. Bunlar ırkta Türk değil! Ne de Türk? Medeniyette, maneviyatta, siyasette, kültürde ve dinde Türk. Yani müslümanlığın adına Türk diyor Hacı Bektaş."Tarih tekerrür ediyor

Konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti ilan etmeden önce Hacıbektaş'a gelerek Cemalettin Çelebi ile 3 gün süren bir görüşme yaptığını ve bu görüşmeden sonra Cumhuriyeti ilan ettiğini ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş Türkiye'nin sıcak gündemini de değerlendirdi. Geçmişte Yeniçeri Ocağı'na oynanan oyun şimdi Türk Silahlı Kuvvetleri'ne oynanıyor diyen Prof. Dr. Baş şu ifadeleri kullandı: "Yeniçeri Ocağı fonksiyonunu kaybediyor, Osmanlı'nın çöküşü o zaman başlıyor. Şu anda oynanan oyun 2. Mahmut döneminde oynanan oyunun tıpa tıp aynısıdır. Şimdi de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne aynı taktikle beraber muamele yapılıyor. Bir sürü vatanperver insanı, terörle mücadele eden insanı içeri tıktılar. Aynen o gün Yeniçeri Ocağı'na yapılanlar bugün TSK'ya yapılıyor. Bunun sonunda Allah korusun, Ordu görevini ifa edecek kudretten mahrum kalırsa devlet akamete uğrar. Bir milleti ayakta tutan öğeler vardır. Bunların bir tanesi Ordu'dur, bir tanesi ailedir, bir tanesi de Devlet'tir. Bunlar bozulursa millet sürü haline gelir." Anayasal suç işliyorlar

Hükümetin terörle müzakere sürecine de değinen Haydar Baş yapılanların anayasal suç olduğunu söyledi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Adalet olmadan yani haklıya hakkını vermeden, haksıza haddini bildirmeden bu iş nasıl olacak?

Kalkıyorsun 40 bin insanın katilini kendi kendine affediyorsun. Bu yetkiyi sana kim verdi? Bu yaptıkları anayasal bir suçtur" dedi. Prof. Dr. Haydar Baş Arife Ana'nın evindeki sohbetin ardından hemen evin yanıbaşındaki Üçler Cemevini de ziyaret etti. (Yeni Mesaj)

Odatv.com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.