You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hacı Bektaş'ın torunu İslamcı.

Hacı Bektaş'ın torunu İslamcı.

Senior Member
Hacı Bektaş'ın torunu İslamcı.
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İslamcı kimliği ağır basan bir parti.

Ama Türkiye tarihinde pek görülmediği şekilde bir İslamcı parti olmalarına rağmen Atatürk reddetmiyor; ona sahip çıkıyorlar.

Aynı şekilde Aleviler'e de çok yakınlar. Geçtiğimiz günlerde genel başkan Prof. Dr. Haydar Baş ile bazı partililer Hacı Bektaş-ı Veli türbesini ziyarete gittiler.

Tüm bu sebeple partiye çeşitli görüşlerden isimler katılıyor.

Son olarak pazar günü Yeni Mesaj gazetesi tarafından düzenlenen Milli Kahramanlarımızı Anma Programı’nda Ehl-i Beyt sevdalısı kesimlerden BTP’ye önemli katılımlar gerçekleşti.

Örneğin:

Hacı Bektaş Veli’nin torunlarından Timurcan Ulusoy ile Muharrem Dede Bağımsız Türkiye Partisi saflarına katıldı.

Katılımcıların coşkulu alkışları arasında Bağımsız Türkiye Partisi’ne katıldığını açıklayan Timurcan Ulusoy bundan böyle sonuna kadar genel başkan Prof. Dr. Haydar Baş'’la beraber olacaklarını açıkladı.

Odatv.com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.