You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Güner, Aleviler'e sahip çıktı

Güner, Aleviler'e sahip çıktı

Administrator
Güner, Aleviler'e sahip çıktı
17 Mart 1996, Pazar

Zöhre Ana–Ali(va) Sosyal Hizmetler Vakfı'nın organize ettiği Mamak'taki Cemevi Külliyesi'nin temel atma töreninde konuşan Kültür Bakanı A. Oktay Güner, Alevi vatandaşlara her konuda yardımcı olacaklarını ve çeşitli faaliyetlerde onlara sahip çıkacaklarını söyledi.

"Allah rahmetini dağıtırken nasıl ki hiçbir topluluğu birbirinden ayırmıyorsa, biz de hizmet verirken hiçbir topluluğu dininden veya siyasi görüşünden dolayı ayırı tutmayacağız" diyen Bakan Güner, "Güneş tüm insanlığı ısıtırken, 'Bu Müslümandır, şu Hıristiyandır' şeklinde nasıl ki bir ayrım yapılmıyorsa, biz de hizmet anlayışında 'Şu RP'li, bu ANAP'lı, şu da CHP'li' diye ayrım yapmayacağız" dedi. Yunus Emreler'in, Ahmet Yeseviler'in ve Hacı Bayram Veliler'in Anadolu'nun Müslüman olmasında büyük payının olduğunu söyleyen Güner, "Aleviler bizim başımızın tacıdır. Çünkü onlarla aynı kitaba, aynı Allah'a inanmamızın yanısıra aynı kıbleye yöneliyor ve de aynı peygambere inanıyoruz. Alevi–Sünni ayrımcılığı yapıp bu iki topluluğu birbirine düşürmek isteyenlerin Allah belasını versin" dedi.

CHP milletvekillerinden Ali Dinçer ve Seyfi Oktay'ın katıldığı temel atma törenine Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Mamak Belediye Başkanı İsmamil Değerli'nin yanısıra yurdun çeşitli yerlerinden gelen Alevi vatandaşlar da katıldı.

Kaynak: Güner, Aleviler'e sahip çıktı


[BZöhre Ana Ali Vakfı'nın açılışına ait fotoğraflar:[/B]

Hizmet Binamız

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.