You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gültan Kışanak'a 'çık' diyen üsteğmen...

Gültan Kışanak'a 'çık' diyen üsteğmen...

Administrator
Gültan Kışanak'a 'çık' diyen üsteğmen...
[COLOR="#000000"]Gültan Kışanak'a 'çık dışarı' diyen üsteğmen Ankara'ya çağrıldı.

Suriyelilerin sınırdan geçiş yaptığı Suruç'a giden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak ile askerler arasında gerginlik yaşanmış, müdahaleye tepki gösteren Kışanak, askerle konuşurken "Senin devletin bana söz verdi" demişti. Bir üsteğmen ise buna karşılık, ''Burası benim devletimse, benim toprağımsa çıkın dışarı" yanıtını vermişti.

Yeniçağ gazetesinden Ahmet Takan, Kışanak'a [COLOR="#000000"]"Burası benim devletimse, benim toprağımsa çık dışarı" diyen Üsteğmen'in, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel tarafından Ankara'ya çağrılarak ödüllendirildiğini yazdı.

İŞTE TAKAN'IN ÇOK KONUŞULACAK O YAZISI:

"Hatırlarsanız; Suriye sınırında provokasyon yapmaya çalışan çakma Belediye Başkanı Gültan Kışanak'a kahraman üsteğmenimiz "burası benim devletimse çıkın dışarı" diye esaslı bir şamar indirmişti. Bölgeye giden sıralı komutanlarında üsteğmeni alnından öpüp tebrik ettiklerini bu sütunlarda yazmıştık. Bölge kaynaklarından dün çok önemli bir haber aldım. Kahraman üsteğmenimiz dün sabah saatlerinde Genelkurmay Başkanlığı karargahında Genelkurmay Başkanı Necdet özel tarafından kabul edilerek ödüllendirildi. Sınır bölgesinden telefonla arayan kaynaklarım Özel'in kahraman üsteğmeni kabul ederek ödüllendirmesini büyük bir sevinçle öğrendiklerini belirtip bizim vasıtamızla Genelkurmay Başkanı'na çok teşekkür ettiklerinin tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istediler.

Telefonla bana ulaşan kaynaklar, "Genelkurmay Başkanımız Sayın Necdet Özel'in üsteğmenimizin arkasında durması bize ayrıca büyük bir sevinç yaşattı. Kendisine teşekkürü borç biliriz" dediler. Kendi iç haberleşme sistemlerinden olayı öğrenen bölge kaynaklarıma göre, kahraman üsteğmenimiz Necdet Özel tarafından "ciddi, saygılı ve vakur" davranışı nedeniyle ödüllendirildi"

odatv.com/n.php?n=gultan-kisanaka-cik-disari-diyen-ustegmen-ankaraya-cagrildi-3009141200
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.