You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Grup Yorum 14 Nisan'da Bakırköy'de

Grup Yorum 14 Nisan'da Bakırköy'de

Posting Freak
Grup Yorum 14 Nisan'da Bakırköy'de
Müziği ve konserlerinden çok, polisin, düzenlediği baskınlar, gözaltılar, işkenceler ve tutuklamalar ile gündemde tuttuğu Grup Yorum, ısrar ve inatla müziğini sürdürüyor ve her yıl yüz binlerce seveni ile buluşuyor. İlki 2011'de düzenlenen "Bağımsız Türkiye" konserinin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecek olan Grup Yorum, sevenleriyle yine Bakırköy Halk Pazarı'nda buluşacak. 2011'de 150 bin kişinin izlediği konseri geçen yıl 350 bini aşkın kişi izlemişti.

Grup Yorum, bu yıl ise 14 Nisan Pazar günü, yine aynı yerde Bakırköy Halk Pazarı'nda, saat 15.00'de üçüncüsünü düzenleyeceği "Bağımsız Türkiye" konserini 500 bin kişinin izlemesini hedeflediklerini açıkladı. Ücretsiz olarak gerçekleşecek halk konserinde, daha yayınlanmadan el konulan yeni albüme ait iki şarkı da ilk kez halkla buluşacak. 18 kişilik orkestra da Grup Yorum'a konser boyunca eşlik edecek.


Katılacak sanatçılar

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Grup Yorum'a birçok konuk sanatçı eşlik edecek. Grup Yorum'un söyleyeceği bazı şarkılarda solistlik yapacak sanatçılar ise şöyle: Adile Yadırgı, Sinan Tuzcu, Dolunay Soysert, Derya Alabora, Mehmet Aksoy, Bülent Emrah Parlak, Işıl Özgentürk, Hüseyin Turan, Ayla Yılmaz, Efkan Şeşen, Barış Atay, Eşber Yağmurdereli, Yaşar Kurt, Derya Petek, Apolas Lermi, Cahit Berkay, Erdal Bayrakoğlu, Grup Abdal, Hakan Yeşilyurt, Karmate, Marsis, Nejat Yavaşoğulları, Niyazi Koyuncu, Okşan Dede, Sadık Gürbüz, İsmail Hakkı Demircioğlu, Selçuk Balcı, Suavi, Yasemin Göksu.

Genco Erkal da okuyacağı şiirlerle konserde sahne alacak.

Geçen yılki konserde şair Nihat Behram sunuculuk yapmıştı ve şiirlerini okumuştu; konserde Aynur Doğan, Pınar Aydınlar, Aylin Aslım, Zülfü Livaneli ve Hüseyin Turan da Grup Yorum şarkıları söyleyerek eşlik etmişti.

Geride kalan yılda çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezi defalarca baskına uğrayan, müzik aletleri darmadağın edilen, üyeleri gözaltına alınan Grup Yorum'un Şubat ayı sonunda çıkması planlanan albümüne de polis tarafından el konulmuştu. Emniyet'in "kozmik ajanlıkla" suçladığı Grup Yorum'un albüm kayıtlarına el konulmasının ardından albüm çalışmaları silbaştan yeniden başlamıştı. Grubun geçen yıl gözaltına alınan üyelerinden solist Selma Altın'ın polis, sağ kulak zarını patlatmış, kemancı Dilan Balcı'nın da elini kırmıştı. Grup üyeleri Selma Altın, Dilan Balcı ve Ali Aracı'ya mahkeme tarafından ev hapsi cezası verilmişti. Grup Yorum üyesi Seçkin Aydoğan ise hala cezaevinde tutuklu bulunuyor. Aydoğan'ın, "örgüt üyeliği" iddiasıyla yargılandığı davanın 26 Şubat'taki son duruşmasında savcı, 39,5 yıl hapsini istemişti.

Ve alanlardan aşina olunan, "Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz!" sloganındaki gibi Grup Yorum, 28. yılında da yoluna devam ediyor ve seveni kitlelerle bir araya geliyor.

8 Nisan 2013
Kaynak : cumhuriyet.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.