You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Göz şişliği nasıl iner?

Göz şişliği nasıl iner?

Posting Freak
Göz şişliği nasıl iner?
Gece uyurken göz etrafındaki sıvılar bir yerde toplanabilir ve göz çevresinde kötü bir görüntü oluşmasına sebep olabilir. Bu yazıda size bu şişlikleri azaltmak için birkaç ipuçu vereceğiz.
  • Şiş olan bölgeye parmak uçlarınız ile dokunun, bu hareket şişliğin bir nebze de olsa dağılmasına yardımcı olur.
  • Sıvı miktarını azaltmak için soğuk, yatıştırıcı bir bezi şişliğe 5 dakika uygulayın. Deneyebileceğiniz diğer tür şeyler şunlar olabilir: salatalık dilimleri, jel halinde soğuk maske, soğuk çay poşetleri veya soğuk halde nemli bez.
  • Bolca su için. Şişkinliğe sebep olan su kaybı nedeniyle vücutta çok fazla tuz olması ve bunu dışarı atmaya yetecek kadar suya sahip olmayınca meydana gelir.
Eğer göz bölgesinde aniden ve aşırı miktarda şişme meydana gelirse sinüzit veya alerji belirtisi olabilir. Bu durumda bir doktora başvurmanız daha mantıklı olacaktır.
[Resim: 7666useyin.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.