You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Google Link Reddetme (Disavow Links) Aracı Nasıl Kullanılır?

Google Link Reddetme (Disavow Links) Aracı Nasıl Kullanılır?

Administrator
Google Link Reddetme (Disavow Links) Aracı Nasıl Kullanılır?
Google Link Reddetme (Disavow Links) Aracı Nasıl Kullanılır?
Zararlı Backlinklere Engel Olun: Google Link Reddetme Aracı[COLOR=#2C2F34][FONT=-apple-system] Genellikle rekabetin çok sık olduğu kelimelerde çalışma yapan rakip firmaların birbirlerine karşılıklı ya da tek taraflı uyguladıkları zarar veren bağlantılarla oluşan etik dışı yöntemlere anti SEO adı verilmektedir. Bu konudan bir çoğumuz şikayetçiyiz.

[COLOR=#2C2F34][FONT=-apple-system] Google daha kaliteli bir arama motoru olmak için mücadelesini sürdürüyor. Anti SEO çalışmalarının yoğunlaşmasından dolayı isyan eden web sitesi sahiplerinin haykırışlarını duyan Google spam ekip lideri Matt Cutts yaklaşık 2 yıl önce Google bağlantıları reddetme aracını duyurmuştu. Bu uygulama sayesinde web sayfamıza isteğimiz dışında gelen spam bağlantıları reddedebiliyoruz. İstemediğimiz backlink kaynaklarından kurtulmak bu araç sayesinde çok kolay.

[COLOR=#2C2F34][FONT=-apple-system] Google Disavow Links (Bağlantıları Reddetme Aracı) Kullanımı;
[COLOR=#2C2F34][FONT=-apple-system] Öncelikle aşağıda paylaştığımız linkte yer alan adrese gidiyoruz. Search Console’da oturum açıyor ve bağlantı reddedeceğimiz web sitemizi seçiyoruz.

[COLOR=#2C2F34][FONT=-apple-system] Link: https://www.google.com/webmasters/tools/...main?pli=1
[COLOR=#2C2F34][FONT=-apple-system] Bağlantıları reddetme butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir uyarı metniyle karşı karşıya kalırız.

[COLOR=#2C2F34][FONT=-apple-system] Bu, gelişmiş bir özelliktir ve yalnızca dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Hatalı kullanılırsa sitenizin Google arama sonuçlarındaki performansına zarar verebilir. Geri bağlantıları reddetme işlemini yalnızca, sitenize yönelik yüksek miktarda spam, yapay veya düşük kaliteli bağlantı olduğuna inanıyorsanız ve bu bağlantıların size sorun çıkardığından eminseniz yapmanızı öneririz.

[COLOR=#2C2F34][FONT=-apple-system] Bu metini okuyup kabul ettikten sonra reddedeceğimiz bağlantıları hazırladığımız UTF8 .txt formatındaki dosyamızı seçiyor ve Google ’a gönderiyoruz.

[COLOR=#2C2F34][FONT=-apple-system] Örnek Format:
domain:websitelist.in
domain:websitelists.in
domain:404 Error - Page Not Found
[COLOR=#252525]http://www.zararli-linkin-oldugu-site.com/olumsuz-linklerin-yer-aldigi-sayfa.html (sadece ilgili sayfayı reddeder)
[COLOR=#252525]domain:zararli-linkin-oldugu-site.com (ilgili alan adından daha önce çıkmış olan ve bundan sonra çıkacak tüm bağlantıları reddeder)
[COLOR=#2C2F34][FONT=-apple-system]
https://www.ayhankaraman.com/google-bagl...avow-tool/

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.