You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Google AdSense'le ilgili temel bilgiler

Google AdSense'le ilgili temel bilgiler

Administrator
Google AdSense'le ilgili temel bilgiler
AdSense'le ilgili temel bilgiler

[COLOR=#3C4043] [COLOR=#3C4043]
[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v= OcUlpMKZVFU [COLOR=#3C4043][/video]

AdSense kılavuzunuz
[COLOR=#3C4043]
[URL="https://support.google.com/adsense/answer/6241779?hl=tr&ref_topic=3136173"]Sonraki: AdSense'e kaydolmadan önce bilmeniz gerekenler

[COLOR=#3C4043]Google AdSense'i kullanarak web sitenizden ekstra gelir kazanmak mı istiyorsunuz? Bu kılavuzlar, çevrimiçi içeriğinizle ilgili ve etkileşimli reklamlar göstererek para kazanabilmenizi sağlamak üzere hızlı bir başlangıç yapmanız için tasarlanmıştır. Başlamak için gereken doğru yolu seçmeniz yeterlidir!

[COLOR=#3C4043][TABLE]

[TD="class: narrowest align-center align-middle, align: center"]

Keşfedin: AdSense'e kaydolmadan önce bilmeniz gerekenler

AdSense ile reklam göstermek mi istiyorsunuz? Başlamanıza yardımcı olacak kaynaklar (makaleler, videolar ve daha fazlası) bulun.
Katılın: AdSense hesabınızı oluşturun ve etkinleştirin

AdSense'e katılmak için her şey hazır mı? AdSense hesabınızı sadece birkaç adımda ayarlayın.


[TD="class: narrowest align-center align-middle, align: center"]

Başlayın: İlk reklamlarınızı yayınlayın

Reklam göstermeye hazır mısınız? Sitenizde Otomatik reklam ayarlarını nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.[TD="class: narrowest align-center align-middle, align: center"]

Kazanın: Ödemeler için hesabınızı ayarlayın

Ne zaman ödeme yapılacağını mı merak ediyorsunuz? İlk AdSense ödemeniz için hazır olduğunuzdan emin olun.[TD="class: narrowest align-center align-middle, align: center"]

Optimize edin: Reklam gelirini izlemek ve artırmak için ipuçları

AdSense deneyiminiz var mı? AdSense stratejinizi bir üst düzeye taşıyın.AdSense nasıl çalışır


[COLOR=#3C4043]Google AdSense, web sitesi sahiplerine sundukları çevrimiçi içerik üzerinden para kazanmaları için bir yol sunar. AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre metin reklamlar ve görüntülü reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklam veren tarafından oluşturulur ve ödenir. Bu reklamverenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir.

[COLOR=#3C4043]AdSense'in çalışma şekli 3 adımda açıklanmıştır:
[TABLE]

1. Reklam alanlarınızı kullanılabilir hale getirirsiniz

2. En yüksek ödemeyi yapan reklamlar sitenizde görünür

3. Ödeme alırsınızSitenize reklam kodu yapıştırarak ve reklamların görünmesini istediğiniz yeri seçerek web sitenizin reklam alanlarını uygun hale getirirsiniz.
Reklamverenler, gerçek zamanlı açık artırma ile reklam alanlarınız için teklif verir. En yüksek fiyatlı reklam, sitenizde gösterilecektir.
Ödemelerinizi aldığınızdan emin olmak üzere sitenizdeki reklamlarınız için tüm reklamverenlerin ve ağların faturalandırılması işlemiyle biz ilgileniyoruz.AdSense hakkında

[COLOR=#3C4043] AdSense nedir?
AdSense, çevrimiçi içeriğinizle birlikte hedeflenen reklamların gösterilmesi yoluyla para kazanmanın ücretsiz ve kolay bir yoludur. AdSense ile site ziyaretçilerinize alakalı ve ilgi çekici reklamlar gösterebilir ve reklamların genel görünümünü, web sitenize uyumlu olması için özelleştirebilirsiniz.

AdSense'in diğer reklam ağlarından farkı nedir?
AdSense Programı, sitenize Google Ads reklamları sağlamasıyla diğerlerinden ayrılır. Google daha sonra reklam türüne bağlı olarak reklamlara yapılan kullanıcı tıklamalarına veya reklam gösterimlerine göre sitenizde gösterilen reklamlar için size ödeme yapar. AdSense, reklam alanlarınız için rekabet, daha alakalı reklamlar ve tüm çevrimiçi içeriğiniz için reklam fırsatı anlamına gelen geniş bir reklamveren talebine anında ve otomatik olarak erişim sağlar.

Hangi reklamların sitemde görüneceğini seçmem gerekiyor mu?
Hayır. AdSense, içeriğiniz veya kitleniz için hedeflenen reklamları sitenize otomatik olarak sunar. Google'ın reklamları sitenize nasıl hedeflediği hakkında bilgi alın.

Hangi reklamların sitemde gösterileceğine kim karar verir?
AdSense, sayfalarınızda görünecek reklamları otomatik olarak seçmek için bir reklam açık artırması kullanır. En fazla ödeme yapan reklam, sitenizde gösterilir. Reklam açık artırması hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sitemdeki reklamları görebilir miyim?
Evet, reklamlar hazır olup yayınlanmaya başladığında sitenizde görebilirsiniz. Unutmamanız gereken önemli bir şeyse, kendi reklamlarınıza tıklamamaktır. Herhangi bir sebeple kendi reklamlarınızı tıklamaya AdSense Programı politikaları tarafından izin verilmez.

AdSense'i kullanmak için ödeme yapmam gerekir mi?
Hayır. AdSense'e katılım ücretsizdir. Hatta, Google sitenizde gösterdiğiniz Google reklamlarının aldığı tıklamalar, gösterimler ve diğer etkileşimler için size ödeme yapar. AdSense ile elde edebileceğiniz gelir hakkında daha fazla bilgi edinmek için AdSense ile gelir elde etme konulu yazımızı okuyun.

AdSense'in uymam gereken politikaları var mı?
AdSense hizmetini kullanmaya karar veren yayıncıların Program politikalarına uyması gerekir. Bu politikalara uyulmadığı takdirde, AdSense hesabınızı kapatabiliriz. Çoğu durumda politikalarımıza uymayı başaran yayıncılarla çalışmayı tercih ederiz. Ancak, bu politikaları ihlal eden reklamları göstermeme, bu politikaları ihlal eden sayfalardaki reklamları devre dışı bırakma, ödemeleri alıkoyma veya sorunlu hesapları kapatma hakkını saklı tutarız. Politikalarımızı istediğimiz zaman değiştirebileceğimizi lütfen unutmayın. Şartlar ve Koşullar uyarınca, Program politikalarından haberdar olmak ve bunlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır.


Program politikalarını nasıl yürütüyorsunuz?
Program politikalarımızla sürekli uyum içinde olup olmadıklarını kontrol etmek için AdSense yayıncılarını etkin bir biçimde izleriz. Politikalarımıza ve Şartlar ve Koşullar'a uymayan yayıncılar bulursak, hesabı askıya alabilir veya feshedebiliriz.

Kaynak: https://support.google.com/adsense#topic=3373519

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.